Založ si blog

Príde poľská armáda na Ukrajinu ? /Americký plán B/

Podľa oficiálnych informácií riaditeľa Služby vonkajšej rozviedky Ruskej federácie Sergeja Naryškina sa v Poľsku začali veľké presuny vojsk, súvisiace s už proklamovaným úsilím Poľska o „ochranu historických poľských území pred ruskou agresiou“. Poliaci sa v úzkej koordinácii s USA rozhodli vstúpiť do vojenského konfliktu na Ukrajine priamo-prostredníctvom svojich ozbrojených síl – tzv. „mierových“ zborov. Rozsah poľského záboru by mal byť približne v tej podobe, v akej bolo toto územie súčasťou predvojnového fašistického Pilsudského resp. Beckovho Poľska.

Obsadenie ôsmych západoukrajinských oblastí /Halič=Ľvov, Volyň, Žitomir, Vinica, Ivano-Frankovsk, Rovno, Chmeľnickij a Ternopoľ/ Poľskom nemá byť realizované prostredníctvom mandátu NATO. Členské štáty NATO nebudú mať teda povinnosť prijsť Poľsku na pomoc v súlade s 5.článkom zmluvy NATO. Kto však bude dobrovoľne chcieť, môže svojimi ozbrojenými silami poľskú „mierovú“ akciu podporiť. Predpokladá sa, že by to malo byť Pobaltie a Dánsko. A ako súčasť poľských síl aj USA.

Nepriamou podporou Poľsku by mala byť simultánna „mierová“ misia Rumunska na územie Moldavska, ukrajinskej Bukoviny /Černovická oblasť/ a Podnesterska. Otvorená zostáva otázka Podkarpatskej Rusi. Ma´darsko v súčasnosti nie je v pozícii, aby jej vlastnú „mierovú“ misiu do Užgorodu /Ungvár/, Mukačeva /Munkács/ a Beregova /Beregháza/ USA podporili. Je preto možné, že istú okupačnú šancu tu bude mať aj Slovensko.

Aby bol obraz o vojenskej aktivite v počiatočnej fáze Tretej svetovej vojny kompletný, pripomeňme už prebiehajúcu veľkú ofenzívu Turecka na severe Iraku, zameranú na anexiu celého irackého a sýrskeho Kurdistanu.

Európa a svet ako sme ho poznali po 2.sv.vojne a o akom sme si mysleli, že je a zostane nemenný, sa dal do geopolitického pohybu. Geopolitické status quo z roku 1945 prestalo existovať v 1990. Dnešné vojnové udalosti sú pokračovaním zmien z 1990. Ako povedal V.Putin, všetko to začalo s najväčšou geopolitickou katastrofou druhej polovice 20.storočia – s rozpadom ZSSR. Súčasné zmeny geopolitickú situáciu z 1990 buď reštituujú alebo ju totálne poprú a my sa ocitneme v novej situácii, aj ke´d s mnohými staronovými démonmi. Príklad takýchto démonov ? Posilnenie britsko-amerického koňa v Strednej a Východnej Európe – Poľska by obnovilo takmer zabudnutú rivalitu Poľska s NEMECKOM. Nemecký kôň – Rumunsko by sa síce tiež posilnilo /Moldavskom, Podnesterskom, Bukovinou/, no v porovnaní so ziskami Poľska /pretendujúceho navyše na Kaliningrad, teda zvyšky bývalého NEMECKÉHO Východného Pruska/ by to bola oveľa menej výživná kaša.

Ešte nedávno sa hovorilo, že máj bude horúci. No prosím,- máj tu ešte ani nie je a už to v Európe /bohužiaľ tej našej stredo-východnej/ vrie. Ukrajina napriek bezprecedntným dodávkam zbraní z NATO a napriek obrovskej početnej prevahe na donbaskom fronte,- stojí pred vojenským kolapsom. USA si ale z hľadiska svojej pozície globálnej superveľmoci nemôžu dovoliť konflikt na Ukrajine s Ruskom /a nepriamo aj Čínou, Indiou…/ prehrať. Preto sa USA pokúsia o plán B, o remízu s Ruskom. Preto nasadia do veľmocenskej hry nového koňa – Poľsko /príp. Rumunsko/. Ibaže to už bude prekročenie červenej línie strategickej hrozby pre Rusko. A ako včera povedal V.Putin, odpoveď Ruska bude bleskorýchla, ničivá a zameraná nie iba na centrá riadenia v Poľsku, ale aj na globálne riadiace centrum v USA.

A sme doma. Ak si Poliaci a USA svoju akciu na Západe Ukrajiny v poslednej chvíli nerozmyslia, príp. ak sa o rozdelení Ukrajiny tajne nedohodnú s Ruskom, potom, dovi a dopo. A dovidenia v pekle, priatelia…

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

31.01.2023

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z [...]

Lasica mal tu a tam aj pravdu..

30.01.2023

Milan Lasica raz pri spomienkach na nemenovaného významného Slováka zhodnotil jeho tvorbu z posledných rokov života slovami /parafrázujem/ : Sú ľudia, ktorým genialitu vzal ich príliš dlhý život. Keby žili kratšie a netvorili tak dlho, príp. ešte aj na staré kolená nepolitizovali, boli by sa do histórie zapísali oveľa viac ako takto. Múdra myšlienka – v Lasicovom [...]

Parlament / NR SR /

Poslanec ĽS NS odpadol počas rozpravy, musela zasahovať záchranka

01.02.2023 13:40

Poslanec je stabilizovaný a pri vedomí.

Varín, Tiso

Obce nebudú povinné zmeniť neprípustný názov ulice. Poslanci odmietli novelu

01.02.2023 12:53

Predkladateľ Valášek chcel, aby sa názov ulice alebo iného verejného priestranstva zmenil, pokiaľ ide o pomenovanie po exponentoch zločineckých režimov.

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Mestská poliklinika Trnava

Zomrel im lekár a pacientom zostáva už len čakať. Počet zdravotníkov v dôchodkovom veku nebezpečne rastie

01.02.2023 11:50

Na problémy so starnutím lekárov sa poukazuje roky. Pomôcť má aj kompletná reforma ambulantného sektora.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 1246760x
Priemerná čítanosť článkov: 2647x

Autor blogu

Kategórie