Založ si blog

Mapa Ukrajiny podľa Poliakov

Pred predvčerom so tu písal o informácii šéfa Vonkajšej rozviedky Ruska Sergeja Naryškina pre bezpečnostnú radu RF. V nej oznamuje, že v úzkej súčinnosti s USA a Rumunskom chystá Poľsko okupovať 8 oblastí Západnej Ukrajiny a Rumunsko oblasť Severnej Bukoviny /Černovice/ príp. Maďarsko Podkarpatskú Rus. Poliaci majú prísť na Ukrajinu začiatkom mája pod legendou spoločného cvičenia poľských mierových zborov a armády Ukrajiny. Majú tam „cvičiť“ pokiaľ to v Kijeve nerachne a až potom tam majú ukázať, o čo im vlastne ide. Východné a Južné oblasti Ukrajiny s ruskojazyčným obyvateľstvom má dostať Rusko a Ukrajincom zostane suchozemská stredná a severná časť súčasnej Ukrajiny. Táto malá Ukrajina má byť neutrálna a má tvoriť nárazníkovú zónu medzi EU/NATO a Ruskom a Bieloruskom.

Pre tých, čo tejto „konšpirácii“ neveria, sme tu prefotili mapku, aká sa dnes už bežne vyskytuje v poľských médiách. Kto si to chce overiť u Poliakov,-nech sa páči, Nech si dá rovnakú robotu ako ja.

Z toho, čo je na mape, je podľa mňa diskutabilný nárok Maďarska na celú Podkarpatskú Rus-hoci tri štvrtiny jej územia v trikrát vyššom počte ako Maďari obývajú Rusíni. A tí by sa mali rozhodnúť, kam chcú patriť, či do Maďarska, Poľska alebo do Slovenska resp. či nechcú konečne samostatný, medzinárodne uznaný rusínsky štát- Rusíniu. Neutrálna zvyšková Ukrajina je pekný papierový kompromis, no v praxi by nefungoval. Skôr alebo neskôr by sa v Kijeve presadila pro-ruská orientácia a „malá Ukrajina“ by sa začlenila spolu s RF a Bieloruskom do spoločnej politicko-hospodárskej únie. Alebo by sa v Kijeve za pomoci USA a EU presadila pro-západná orientácia – a boli by sme tam, kde sme dnes. Opäť vo vojne.

Vážení priatelia, verím, že túto mapku beriete s takým kritickým nadhľadom ako ja. Priložené foto je iba ilustrácia vnútorného sveta súčasných poľských elít a ich zámorských tútorov. Pozrite sa na to, ak chcete-a potom hybaj do záhrady a do jarnej prírody !

/Prefotené autorom textu/.

Weiss, Šumichrast a spol.-koľko článkov ste napísali o skutočných fašistoch ?

21.05.2022

Pán Šumichrast, – publikovali ste v Pravde „veľmi“ anti-fašistický, „veľmi“ zásadový a „veľmi odborný“ článok o tom, ako bolo štátne vyznamenanie nezaslúžene a omylom udelené trom českými šovinistami a boľševikmi zavraždeným príslušníkom tzv. Bielej légie. Nebudem tu opakovať, v čom ste sa mýlili,-lebo to tu v Pravde presne [...]

Zatajené informácie na pokračovanie

21.05.2022

Najskôr z domova: Kolega hríbar z Martina v lesoch pri Bystričke našiel už prvé hríby sosnové. Súdiac podľa fotky, pekné, ale vraj červivé. Akokoľvek, hríbar prišiel z lesa celý zhrozený. Nie z medveďov, ale z chamtivých urbárskych a štátnych drevomafiánov. Tí mu cez zimu zobrali-zničili polovicu hory, kam chodil na hríby, čučoriedky a za oddychom. V lese zostali iba [...]

Tajomný blog o rodine z Tavridskej gubernie

20.05.2022

Tento blog bude tajomný. Prezradím vám rodinné tajomstvo. Môj prasvokor-teda starý otec mojej manželky bol plukovník imperiálnej ruskej armády, ktorý sa po vypuknutí revolúcie vzdal do rakúsko-uhorského zajatia. De facto si takto zariadil emigráciu z boľševického Ruska. Boľševici mu totiž zhabali jeho veľkostatok v Novokijevke, -medzi Chersonom a Krymom v Novorusku. Vo [...]

NR SR parlament

OĽANO nemá problém so zrušením potreby súhlasu NR SR s väzbou poslanca

21.05.2022 18:23

Úvahy o zrušení tohto ustanovenia naznačil Matovič po tom, ako plénum NR SR neschválilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby.

ZOO, medveď, hnedý medveď,

Pod kolesami tatranskej električky zahynul približne desaťročný medveď

21.05.2022 17:26

Z viac ako 200-kilogramového medveďa bude zrejme muzeálny exponát, ostatky poslúžia i na výskumné účely.

Opičie kiahne

Španielsko vyšetruje možné šírenie opičích kiahní z festivalu na Gran Canarii

21.05.2022 15:28

Vírus sa môže prenášať kvapôčkami vo vzduchu, ale aj kontaktom s telesnými tekutinami, krvou alebo vriedkami postihnutého.

Michal Simecka Dominik Jursa

Šimečka: Zobrať samosprávam 500 miliónov eur je od vlády cynické a devastačné

21.05.2022 15:04

Samosprávy sú podľa Šimečku v našej krajine jedna z mála inštitúcií, ktoré ešte ako-tak fungujú a poskytujú ľuďom kvalitné služby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 262
Celková čítanosť: 476856x
Priemerná čítanosť článkov: 1820x

Autor blogu

Kategórie