Založ si blog

Mapa Ukrajiny podľa Poliakov

Pred predvčerom so tu písal o informácii šéfa Vonkajšej rozviedky Ruska Sergeja Naryškina pre bezpečnostnú radu RF. V nej oznamuje, že v úzkej súčinnosti s USA a Rumunskom chystá Poľsko okupovať 8 oblastí Západnej Ukrajiny a Rumunsko oblasť Severnej Bukoviny /Černovice/ príp. Maďarsko Podkarpatskú Rus. Poliaci majú prísť na Ukrajinu začiatkom mája pod legendou spoločného cvičenia poľských mierových zborov a armády Ukrajiny. Majú tam „cvičiť“ pokiaľ to v Kijeve nerachne a až potom tam majú ukázať, o čo im vlastne ide. Východné a Južné oblasti Ukrajiny s ruskojazyčným obyvateľstvom má dostať Rusko a Ukrajincom zostane suchozemská stredná a severná časť súčasnej Ukrajiny. Táto malá Ukrajina má byť neutrálna a má tvoriť nárazníkovú zónu medzi EU/NATO a Ruskom a Bieloruskom.

Pre tých, čo tejto „konšpirácii“ neveria, sme tu prefotili mapku, aká sa dnes už bežne vyskytuje v poľských médiách. Kto si to chce overiť u Poliakov,-nech sa páči, Nech si dá rovnakú robotu ako ja.

Z toho, čo je na mape, je podľa mňa diskutabilný nárok Maďarska na celú Podkarpatskú Rus-hoci tri štvrtiny jej územia v trikrát vyššom počte ako Maďari obývajú Rusíni. A tí by sa mali rozhodnúť, kam chcú patriť, či do Maďarska, Poľska alebo do Slovenska resp. či nechcú konečne samostatný, medzinárodne uznaný rusínsky štát- Rusíniu. Neutrálna zvyšková Ukrajina je pekný papierový kompromis, no v praxi by nefungoval. Skôr alebo neskôr by sa v Kijeve presadila pro-ruská orientácia a „malá Ukrajina“ by sa začlenila spolu s RF a Bieloruskom do spoločnej politicko-hospodárskej únie. Alebo by sa v Kijeve za pomoci USA a EU presadila pro-západná orientácia – a boli by sme tam, kde sme dnes. Opäť vo vojne.

Vážení priatelia, verím, že túto mapku beriete s takým kritickým nadhľadom ako ja. Priložené foto je iba ilustrácia vnútorného sveta súčasných poľských elít a ich zámorských tútorov. Pozrite sa na to, ak chcete-a potom hybaj do záhrady a do jarnej prírody !

/Prefotené autorom textu/.

Konsenzus medzi prozápadnými a pronárodnými silami v SR ?

25.03.2023

Iba stručne. Nedá mi totiž nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD v podcaste Pravdy. Bielik chcel pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku. Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, – v [...]

Bravó RTVS, bravó Čarnogurský !

23.03.2023

Pred štyrmi dňami som tu na margo výročia sviečkovej manifestácie porovnával názory a mediálny priestor, ktorí majú k dispozícii dvaja najznámejší organizátori protestu proti náboženskej neslobode, – J.Čarnogurský a F.Mikloško. Včera večer na RTVS redaktor Daniška pripravil akoby pokračovanie tejto témy. Zavolal si na diskusiu hostí -ako je u neho obvyklé, [...]

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

19.03.2023

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania. Ján Čarnogurský je pre [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1468830x
Priemerná čítanosť článkov: 2880x

Autor blogu

Kategórie