Založ si blog

Mapa Ukrajiny podľa Poliakov

Pred predvčerom so tu písal o informácii šéfa Vonkajšej rozviedky Ruska Sergeja Naryškina pre bezpečnostnú radu RF. V nej oznamuje, že v úzkej súčinnosti s USA a Rumunskom chystá Poľsko okupovať 8 oblastí Západnej Ukrajiny a Rumunsko oblasť Severnej Bukoviny /Černovice/ príp. Maďarsko Podkarpatskú Rus. Poliaci majú prísť na Ukrajinu začiatkom mája pod legendou spoločného cvičenia poľských mierových zborov a armády Ukrajiny. Majú tam „cvičiť“ pokiaľ to v Kijeve nerachne a až potom tam majú ukázať, o čo im vlastne ide. Východné a Južné oblasti Ukrajiny s ruskojazyčným obyvateľstvom má dostať Rusko a Ukrajincom zostane suchozemská stredná a severná časť súčasnej Ukrajiny. Táto malá Ukrajina má byť neutrálna a má tvoriť nárazníkovú zónu medzi EU/NATO a Ruskom a Bieloruskom.

Pre tých, čo tejto „konšpirácii“ neveria, sme tu prefotili mapku, aká sa dnes už bežne vyskytuje v poľských médiách. Kto si to chce overiť u Poliakov,-nech sa páči, Nech si dá rovnakú robotu ako ja.

Z toho, čo je na mape, je podľa mňa diskutabilný nárok Maďarska na celú Podkarpatskú Rus-hoci tri štvrtiny jej územia v trikrát vyššom počte ako Maďari obývajú Rusíni. A tí by sa mali rozhodnúť, kam chcú patriť, či do Maďarska, Poľska alebo do Slovenska resp. či nechcú konečne samostatný, medzinárodne uznaný rusínsky štát- Rusíniu. Neutrálna zvyšková Ukrajina je pekný papierový kompromis, no v praxi by nefungoval. Skôr alebo neskôr by sa v Kijeve presadila pro-ruská orientácia a „malá Ukrajina“ by sa začlenila spolu s RF a Bieloruskom do spoločnej politicko-hospodárskej únie. Alebo by sa v Kijeve za pomoci USA a EU presadila pro-západná orientácia – a boli by sme tam, kde sme dnes. Opäť vo vojne.

Vážení priatelia, verím, že túto mapku beriete s takým kritickým nadhľadom ako ja. Priložené foto je iba ilustrácia vnútorného sveta súčasných poľských elít a ich zámorských tútorov. Pozrite sa na to, ak chcete-a potom hybaj do záhrady a do jarnej prírody !

/Prefotené autorom textu/.

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keď s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

česko praha demonštrácia protest

V Prahe demonštrovali proti vláde desaťtisíce ľudí

28.09.2022 18:24

Protestujúci vyjadrili nesúhlas s tým, ako vláda rieši energetickú krízu, a jej podporu Ukrajine.

Nord Stream

Ponorka alebo potápači? Vinník sabotáže sa hľadá - množstvo argumentov smeruje k Rusom

28.09.2022 18:04

Britský vojenský zdroj pripúšťa, že míny mohli byť k plynovodom diskrétne spustené z maskovaného obchodného plavidla a odpálené o niekoľko dní alebo týždňov neskôr.

Hadja Lahbib / Rastislav Káčer /

Káčer vyzval šéfku belgickej diplomacie na ukončenie vyšetrovania Chovancovho úmrtia

28.09.2022 17:29

"Po vyše štyroch rokoch verím, že belgické orgány budú v tejto veci postupovať bez prieťahov, aby sa prípad spravodlivo uzatvoril," vyhlásil minister zahraničia na stretnutí s Hadju Lahbibovou v Bratislave.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 963110x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu

Kategórie