Založ si blog

Dnes o 10.00 mi preleteli nízko nad hlavou tri fejky.

Tie fejky sa podobali na tri americké stíhačky z Kuchyne. Pozreli akoby na hroby protifašistických vojakov na Slavíne, uistili sa, že sú naozaj mŕtvi a frngli smerom na Záhorie. Vyzerali ako lietadlá, ale netvrdím to-nechcem mať blog zase vymazaný. Vyzerali ako vzácna návšteva pre Dobrého vojaka Jaroslava Naďa, ale netvrdím to. Bojím sa.

V týchto dňoch sme tu mali aj tri ďalšie vzácne návštevy. Teda my slovenskí daňoví poplatníci nie -my sme to iba zaplatili,- návštevy však mali naši vládni páni. A ešte aké návštevy !

Blondínu Čaputovú navštívila blondína z Améériky, Bidenová. Manželka prezidenta, o ktorom republikáni tvrdia, že svojimi mentálnymi limitmi už predstavuje hrozbu pre bezpečnosť USA.

Edko Heger sa musel uspokojiť aspoň s telemostovou návštevou bývalého komika z Kijeva,- Zelenského. Zelenskij, ako každý komediálny herec, je zvyknutý na standing ovation. A keďže Edko- aj keby sa veľmi snažil, by sám standing ovation nedal, -musel si televízor so Zelenským pustiť v miestnosti s väčším publikom: konkrétne v NRSR. Na podujatí síce chýbala /až na pána Baláža/ jediná opozičná parlamentná strana a drvivá časť opozície vôbec- ale Cigániková, Remišová, Žitňanská, Kolíková, Zemanová a spol. napokon poskytli celkom slušný šťanding ovulejšn.

Najcennejšou návštevou sa mohol celý týždeň chváliť pán Sulík. Hostil akéhosi nemeckého chlapíka, čo sa vzhľadom, intelektom i profesiou podobá na neprávom polozabudnutú slovenskú televíznu hviezdu – Braňa Mojseja. Pre chlapca z chudobnej emigrantskej rodiny je kontakt s kýmsi, koho poznajú všetci návštevníci nemeckých lunaparkov, lacných cukrární a knajpov čímsi výnimočným. Chápeme to. A celkom radi sme sa pánovi Sulíkovi na tú jeho návštevu zložili.

Nechcem sa chváliť, ale v priebehu 24 hodín mi tu zmizlo možno aj 6 blogov. Sedmička je šťastné číslo. – Zmizne teda aj tento siedmy ? Alebo už konečne zmiznem aj ja sám – ako kolega Vajanský ? – Nechám sa prekvapiť.

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keš s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo 13 ľudí, z toho sedem detí

26.09.2022 10:44, aktualizované: 12:07

Páchateľ vyzbrojený dvoma pištoľami a veľkým množstvom munície je po smrti, údajne spáchal samovraždu.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 958723x
Priemerná čítanosť článkov: 2530x

Autor blogu

Kategórie