Založ si blog

Kapitulácia vojakov Ukrajiny v Mariupole sa nemala fotiť

Jednou z podmienok na to, aby sa bojovníci Ukrajiny, skrývajúci sa v tuneloch pod mariupolským Azovstalom vzdali do rúk ruských síl bol zákaz prítomnosti novinárov, žiadne videá a žiadne fotky. Ukrajinci nechceli okrem vojenskej porážky utrpieť aj porážku informačnú. Napriek tomuto zákazu sa predsa len čosi málo dostalo do médií. Prikladáme prefotený záber z videa Ministerstva obrany RF.

Naše médiá tieto fotky majú a určite kvalitnejšie. Asi ich nesmú publikovať. Ukrajina má v očiach západného publika zostať bez bázne a hany, ako už-už víťaziaca strana. Ukrajina svoju porážku nikdy neprizná. Ani tú definitívnu. A nepriznajú ju ani naše médiá, dirigované informačnými imperialistami spoza Atlantiku a spoza La Manche. A keďže Kijev porážku nepotvrdí, tak vlastne žiadna porážka nebude. Bude to na večné veky hoax. Keby takto dôsledne postupoval aj Goebbels s Donitzom, nacistické Nemecko by vojnu formálne nikdy neprehralo. Darmo,-Zelenskij je zo šikovnejšieho nacistického kmeňa ako Goebbels.

Medzi tými, čo ešte zostali v podzemí a vzdajú sa asi až dnes alebo neskôr, sú desiatky tehotných ukrajinských vojačiek, väčšinou snajperiek. Zaujímavé, ako to za tie dva-tri mesiace stihli. Zaujímavé, ako tieto ženy jedným ľuďom životy brali a druhým, -svojim potomkom, ich chcú dať. Predátorské samice robia rovnako: vtáčikom-spevavcom životy berú a svojmu pokoleniu dravcov ich dávajú.

Vráťme sa ale do ríše ľudí. Ukrajinské snajperky tvrdia, že sú tehotné možno aj preto, aby nemuseli ísť z podzemia do doneckého zajateckého tábora, ale aby ich miesto toho z humanitárnych dôvodov hneď prepustili domov na územie kontrolované Kijevom.

Veliteľ bataliónov Azov Denis Prokopenko podľa poslanca Verchovnej dumy /za zakázanú pro-ruskú stranu „Za život“/, p. Kivu, – žije už dávno v Kijeve. Podarilo sa mu ujsť jedným z posledných vrtuľníkov, ktoré ešte z Mariupola do Kijeva odleteli. Z Kijeva a nie z podzemia Mariupolu vysiela teda aj svoje výzvy svetu. – Nuž, ktovie…

PS: Dnes som opäť čítal dobrý blog z archívu „cyril blog“. V novom blogu tento bloger rozoberá, prečo Fínsko a Švédsko musia vstúpiť do NATO. Skúste zmeniť tému a kliknite tam, keď chcete.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256600x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie