Založ si blog

Ťažká porážka Ukrajiny v Mariupole-vojenská aj informačná

UKRAJINCI Z MARIUPOLA-AZOVSTALU SA VZDALI

Veliteľ nacionalistického pluku Azov Denis Prokopenko publikoval na niektorých ukrajinských sociálnych sieťach podľa google.news vyhlásenie v tomto znení:

“ Obrancovia Mariupolu vyplnili rozkaz, nehľadiac na všetky ťažkosti a 82 dní odolávali presile protivníka, viazali na seba jeho početné sily a umožnili tak ukrajinskej armáde, aby sa preskupila a pripravila väčšinu svojich vojsk na boj vo výhodných pozíciách. Umožnili tiež pokojnejšie dodávky zbraní z krajín našich partnerov. S cieľom záchrany života celá mariupolská posádka teraz pristúpi na stanovené riešenie vyššieho vojenského velenia,-dúfajúc v podporu a pochopenie od celého ukrajinského národa. „

Väčšina vojenských analytikov a komentátorov toto vyhlásenie považovala za signál blížiacej sa kapitulácie a odchodu všetkých /teda nie iba ranených/ žijúcich bojovníkov z katakomb pod mariupolským Azovstalom do ruského zajatia.

A to sa potvrdilo. Teraz je dôležité zistiť, kde budú zajatci z Azovstalu väznení-či na území v rukách Ozbrojených síl Ruskej federácie alebo na území Doneckej ľudovej republiky. Dôležité to bude v prípade, že by boli zajatci postavení pred súd. Na území RF by im hrozilo maximálne doživotie, v DNR však aj trest smrti. Dôležité bude tiež zistiť, či im pred súdnym konaním alebo po ňom udelí prezident RF amnestiu a umožní tak výmenu za ruských zajatcov a odchod domov alebo nie.

Ukrajinci boli v Mariupole vojensky porazení už dávno. Vďaka lživým médiám-bohužiaľ aj našim-sa však Zelenskému a spol. darilo vytvárať vo verejnosti dojem, že to tak nie je. Že v podzemí ešte prebiehajú tvrdé, a napokon iste aj víťazné boje. Včera sa ukázalo, že to s tým „víťazstvom“ – napriek tlaku pápeža, Turkov, OSN, MČK a médií napokon dopadlo tak, ako bolo expertom vopred jasné. UKRAJINA V BOJI O MARIUPOL VOJENSKY ALE AJ INFORMAČNE PREHRALA. Prehrala bitku. Nie vojnu. Ale dôležitú, veľmi dôležitú bitku.

Veci už aj v Mariupole zjavne spejú k definitívnemu ukončeniu bojov. Dôležité to bude nielen pre ruských a ukrajinských vojakov, ale predovšetkým pre neozbrojené civilné obyvateľstvo Mariupola a jeho okolia. Držme palce mieru aspoň v tejto časti čiernomorského pobrežia !

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652809x
Priemerná čítanosť článkov: 2191x

Autor blogu

Kategórie