Založ si blog

Rusko vsadilo na nové zbrane-Ukrajina na Sv. Javelinu

USA včera s veľkou pompou konečne prvý raz úspešne odpálili raketu s hyperzvukovou hlavicou. Tá dosiahla rýchlosť 5 machov. USA sa tak po KĽDR, Indii, Číne a Rusku konečne začlenili do klubu krajín s takýmito raketami. USA je však ešte len v prvej etape vývoja. Dokázali vystreliť čosi, čo letelo hyperzvukovo. Teraz už len treba zvýšiť túto rýchlosť z 5 na 18-20 machov, akou lietajú hlavice z ruských Sarmatov a Poseidonov. A najmä treba dosiahnuť voľnú manévrovateľnosť týchto hlavíc a presný zásah na cieľ. Tak ako to predviedol ruský Sarmat.

USA vedia, že v hyperzvukových zbraniach za RF výrazne zaostávajú. Voči Sarmatom či Poseidonom sú momentálne bezbranní. A tak Rusku neformálne navrhli zakázať hyperzvukové zbrane ako nedovolený protiraketový systém. A ako im odpovedali Rusi ? Jednoducho: „Njet“.

Hitom vojny v Sýrii a Náhornom Karabachu boli bojové, pozorovacie a navádzacie drony. Čiastočne to skúšali aj v bojoch na Ukrajine. Ale už doskúšali. OS RF nasadzujú proti dronom prvý v praktickom boji vyskúšaný LASEROVÝ komplet „ZADIRA“. Ten na rozdiel od laserového kompletu „Peresvet“ cieľ nielen paralyzuje ale už aj ničí. Na vzdialenosť 5 km dokáže za 5 sekúnd cieľ /lietadlo, dron, raketu/ spáliť. Nepriateľské drony zatiaľ spoľahlivo ničili iba drahé komplety PVO Pancir a Tor. Likvidácia dronov laserom bude rýchlejšia a lacnejšia.

OS RF presunuli na ukrajinské bojisko aj rakety S-500 schopné zasahovať akékoľvek existujúce lietadlá a rakety protivníka /vrátane amerických lietadiel najnovšej generácie a amerických, ako už bolo uvedené menej dokonalých hypersonických hlavíc/.

Ukrajinskí bojovníci sa spoliehajú na iné, než pozemské ozbrojené sily. Z iniciatívy ukrajinského ministra obrany Oleksija Reznikova sa v ukrajinských ozbrojených zložkách, najmä v nacbatoch ako Azov, Ajdar, Ľvov a pod. začal uctievať kult Sv.Javeliny resp. vznikol Rád sv.Javeliny. Svätá Javelina je vizuálna kombinácia Panny Márie /Svätej Bohorodičky/ a amerického protiraketového ručného systému Javelin. Na obrázkoch, ktoré sa rozširujú do bojových jednotiek je tradičná Madona, ktorá však má miesto Ježiška na rukách americký protitankový Javelin resp. aspoň samopal. Minister Reznikov má vyobrazenie Sv.Javeliny dokonca na svojom obľúbenom tričku.

Či tento okultizmus /mimochodom medzi ateistickými nacistami veľmi populárny,-veď aj šéf SS H.Himmler bol okultista/ na ruské tanky zaberie, je dosť otázne. Od aktívnej a pasívnej ochrany novšieho ruského tanku T-90M „Perelom“ sa totiž Javeliny odrážajú ako hrach od steny -ak sa k nemu vôbec dostanú.

Vojna je vždy tak trochu aj cvičný polygón pre nové zbrane. Bohužiaľ, tak je to aj na Ukrajine. Bolo by lepšie, keby sa zbrane skúšali naozaj iba na cvičných polygónoch. Verme, že aj k tomu už onedlho dôjde a na ukrajinskej čiernozemi budú miesto kovového šrotu a kráterov zase iba žorne lány pšenice a slnečnice.

Na priloženom obázku, prefotenom z televízie, je ukrajinská Svätá Javelina.

/Autorom foto je autor textu/.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652764x
Priemerná čítanosť článkov: 2190x

Autor blogu

Kategórie