Založ si blog

Rusko vsadilo na nové zbrane-Ukrajina na Sv. Javelinu

USA včera s veľkou pompou konečne prvý raz úspešne odpálili raketu s hyperzvukovou hlavicou. Tá dosiahla rýchlosť 5 machov. USA sa tak po KĽDR, Indii, Číne a Rusku konečne začlenili do klubu krajín s takýmito raketami. USA je však ešte len v prvej etape vývoja. Dokázali vystreliť čosi, čo letelo hyperzvukovo. Teraz už len treba zvýšiť túto rýchlosť z 5 na 18-20 machov, akou lietajú hlavice z ruských Sarmatov a Poseidonov. A najmä treba dosiahnuť voľnú manévrovateľnosť týchto hlavíc a presný zásah na cieľ. Tak ako to predviedol ruský Sarmat.

USA vedia, že v hyperzvukových zbraniach za RF výrazne zaostávajú. Voči Sarmatom či Poseidonom sú momentálne bezbranní. A tak Rusku neformálne navrhli zakázať hyperzvukové zbrane ako nedovolený protiraketový systém. A ako im odpovedali Rusi ? Jednoducho: „Njet“.

Hitom vojny v Sýrii a Náhornom Karabachu boli bojové, pozorovacie a navádzacie drony. Čiastočne to skúšali aj v bojoch na Ukrajine. Ale už doskúšali. OS RF nasadzujú proti dronom prvý v praktickom boji vyskúšaný LASEROVÝ komplet „ZADIRA“. Ten na rozdiel od laserového kompletu „Peresvet“ cieľ nielen paralyzuje ale už aj ničí. Na vzdialenosť 5 km dokáže za 5 sekúnd cieľ /lietadlo, dron, raketu/ spáliť. Nepriateľské drony zatiaľ spoľahlivo ničili iba drahé komplety PVO Pancir a Tor. Likvidácia dronov laserom bude rýchlejšia a lacnejšia.

OS RF presunuli na ukrajinské bojisko aj rakety S-500 schopné zasahovať akékoľvek existujúce lietadlá a rakety protivníka /vrátane amerických lietadiel najnovšej generácie a amerických, ako už bolo uvedené menej dokonalých hypersonických hlavíc/.

Ukrajinskí bojovníci sa spoliehajú na iné, než pozemské ozbrojené sily. Z iniciatívy ukrajinského ministra obrany Oleksija Reznikova sa v ukrajinských ozbrojených zložkách, najmä v nacbatoch ako Azov, Ajdar, Ľvov a pod. začal uctievať kult Sv.Javeliny resp. vznikol Rád sv.Javeliny. Svätá Javelina je vizuálna kombinácia Panny Márie /Svätej Bohorodičky/ a amerického protiraketového ručného systému Javelin. Na obrázkoch, ktoré sa rozširujú do bojových jednotiek je tradičná Madona, ktorá však má miesto Ježiška na rukách americký protitankový Javelin resp. aspoň samopal. Minister Reznikov má vyobrazenie Sv.Javeliny dokonca na svojom obľúbenom tričku.

Či tento okultizmus /mimochodom medzi ateistickými nacistami veľmi populárny,-veď aj šéf SS H.Himmler bol okultista/ na ruské tanky zaberie, je dosť otázne. Od aktívnej a pasívnej ochrany novšieho ruského tanku T-90M „Perelom“ sa totiž Javeliny odrážajú ako hrach od steny -ak sa k nemu vôbec dostanú.

Vojna je vždy tak trochu aj cvičný polygón pre nové zbrane. Bohužiaľ, tak je to aj na Ukrajine. Bolo by lepšie, keby sa zbrane skúšali naozaj iba na cvičných polygónoch. Verme, že aj k tomu už onedlho dôjde a na ukrajinskej čiernozemi budú miesto kovového šrotu a kráterov zase iba žorne lány pšenice a slnečnice.

Na priloženom obázku, prefotenom z televízie, je ukrajinská Svätá Javelina.

/Autorom foto je autor textu/.

Správa o stave prezidentkinej mysle

29.11.2022

Onedlho sa dozvieme, ako to s našou prezidentkou je. V akom stave má myseľ, čo sa odohráva v jej duši, v akom vnútornom svete žije. Sme zvedaví. Na verejnosť zatiaľ prenikol iba chýr, že pani prezidentka bude veľmi veľmi kritická. A to by vlastne malo znamenať, že bude veľmi veľmi sebakritická. Nuž pri klesajúcich percentách jej dôveryhodnosti sa tomu ani niet čo [...]

Strana PS je postavená na pravicovoliberál. lžiach a maskovaní za ľavicu

28.11.2022

Strana Progresívne Slovensko sa od začiatku vymedzovala ako moderná a ľavicová strana. Je to lož. Strana PS nie je moderná a pokroková, ale staromódna liberálna či skôr libertariánska strana. Je to strana, ktorá sa ideologicky orientuje na spráchnivené idey divého kapitalizmu 19.storočia. Jediné, čo je v nej „moderné“ a pokrokové, že miesto prudérnej [...]

Reklama plná černochov

26.11.2022

Na Slovensku žije už dosť veľa černochov. Viem o niektorých, ktorí tu roba v šoubiznise čiernych bačov, hrajú futbal alebo basketbal či nebodaj študujú. No viac ako na športoviskách je černochov v reklamách slovenských televízií. Černosi, žijúci na Slovensku musia byť extrémne solventní, keď sa vyskytujú v reklamách na predovšetkým drahšie, luxusnejšie výrobky. [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 413
Celková čítanosť: 1075956x
Priemerná čítanosť článkov: 2605x

Autor blogu

Kategórie