Založ si blog

Vzdanie sa do zajatia nie je evakuácia

Musím túto samozrejmosť napísať ešte raz, lebo ju asi v našich médiách nechápu. Takže ešt raz: ak niekto zloží zbrane, ak je niekto uväznený v zajateckom tábore v Ruskej federácii pri Novorossijsku, tak nie je evakuovaný.

Ak Denis Pušilin, líder Doneckej ľudovej republiky dnes vyhlásil, že zajatí príslušníci pluku Azov, ktorí zložili zbrane a vyšli z podzemia mariupolského Azovstalu budú postavení pred donecký súd, tak sa to aj stane. A až potom, podľa miery zavinenia sa bude rozhodovať, či budú vymenení za ruských zajatcov, alebo nastúpia výkon trestu.

RF očakáva v tejto súvislosti nielen terminologické handrkovanie ale aj masový nátlak západných masmédií západných politikov a západom ovládaných „svetových“ organizácií ako je MČK, OSN, Vatikán, WHO a pod. Očakáva možno aj odvetné súdenie ruských zajatcov pred ukrajinskými či medzinárodnými súdmi. No nátlak Západu na Moskvu tu asi nič nezmení.

Za masovým vzdaním sa okolo 2,5 tis.Ukrajincov z Azovstalu sú vraj tajomné dohody Putina s Makronom, Erdoganom, Guterresom, Izraelom a ktovie kým ešte. Tie sa ale týkajú iba príslušníkov regulárnej armády a terobrany UA, nie asi 800 nacíkov z Azova. Tí nepôjdu do výmeny zajatcov. Obyvateľstvo Donecka, Luganska, Mariupolu, Gorlovky, Rubežného a ďalších miest a obcí Donbasu to nedovolí. Smrť ich blízkych bola príliš bolestivá a stále bolí. Overtonovo okno, ba ani dohody veľmocí tu nič nezmenia.

Podrobnejšie na túto tému som písal v článku, ktorý nájdete na konci tohto blogu v článku „Patálie Rusov…“ v kolonke Ďalšie články tohto blogera.

PS: Aj dnes som si prečítal celkom fajn blog od „cyrila“. Skúste kliknúť v blogovej vyhľadávačke na „cyril.blog“. Je krátky, veľa času nezaberie. Mimochodom, šikovné blogy píše aj fabian-cestopisné ale aj fejtónové. Skús ho.

Správa o stave prezidentkinej mysle

29.11.2022

Onedlho sa dozvieme, ako to s našou prezidentkou je. V akom stave má myseľ, čo sa odohráva v jej duši, v akom vnútornom svete žije. Sme zvedaví. Na verejnosť zatiaľ prenikol iba chýr, že pani prezidentka bude veľmi veľmi kritická. A to by vlastne malo znamenať, že bude veľmi veľmi sebakritická. Nuž pri klesajúcich percentách jej dôveryhodnosti sa tomu ani niet čo [...]

Strana PS je postavená na pravicovoliberál. lžiach a maskovaní za ľavicu

28.11.2022

Strana Progresívne Slovensko sa od začiatku vymedzovala ako moderná a ľavicová strana. Je to lož. Strana PS nie je moderná a pokroková, ale staromódna liberálna či skôr libertariánska strana. Je to strana, ktorá sa ideologicky orientuje na spráchnivené idey divého kapitalizmu 19.storočia. Jediné, čo je v nej „moderné“ a pokrokové, že miesto prudérnej [...]

Reklama plná černochov

26.11.2022

Na Slovensku žije už dosť veľa černochov. Viem o niektorých, ktorí tu roba v šoubiznise čiernych bačov, hrajú futbal alebo basketbal či nebodaj študujú. No viac ako na športoviskách je černochov v reklamách slovenských televízií. Černosi, žijúci na Slovensku musia byť extrémne solventní, keď sa vyskytujú v reklamách na predovšetkým drahšie, luxusnejšie výrobky. [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 413
Celková čítanosť: 1075933x
Priemerná čítanosť článkov: 2605x

Autor blogu

Kategórie