Založ si blog

Vybuchne ropovod do Maďarska ?

Nie, nebojte sa -žiadne verejné ohrozenie, žiadna poplašná správa. Iba logická otázka na margo vystúpenia jedného ukrajinského ministra.

Ukrajinská ministerka energetiky Elena Zerkaľová kritizovala Maďarsko za to, že zablokovalo v EU šiesty balík sankcií proti Ruskej federácii. Verejne sa spýtala Maďarov, či vzali do svojich úvah aj to, že hoci EU ropu z Ruska sankciami nezastavila, môže ju ešte zastaviť všeličo iné, Napríklad havária na príslušnej vetve ropovodu „Družba“ , ktorým sa ropa z Ruska do Maďarska CEZ UKRAJINU dostáva.

Čo myslíte-vážení priatelia, nie je toto, čo prehlásil minister ukrajinskej vlády jasné vydieranie ba priam gangsterské výpaľníctvo ?

A na druhej strane, -je vydieraním to, keď sa žiada, aby Rusko zrušilo protiopatrenia za západné sankcie a Rusi hovoria-dobre, ale zrušte vy súčasne tiež sankcie, ktorými boli tieto proti-sankcie vyvolané ?! Čo je nenormálne na tom, keď od toho, čo na vás mieri pištolou no sťažuje sa, že mierite na neho vy tiež, požadujete, aby svoju pištol sklonil spolu s tým, ako skloníte vy tú svoju ? /Ide o žiadosť Západu, aby RF povolila cez svoje vojenské línie vývoz ukrajinského obilia a RF hovorí-áno, povolíme,- ale potom aj vy na čas vývozu obilia zrušte tie sankcie, ktoré zablokovanie obilia v Rusmi ovládaných prístavoch vyvolali/.

Zaujímavé, ako sa úplne jasné veci, také ako že 1+1=2 v čase vojnovej propagandy v „našich“ médiách prekrúcajú. Miesto reality sa našim ľuďom ponúka absurdita, miesto pravdy neúplná pravda, miesto informácie dezinformácia. Ak by takto, ako dnes pracujú novinári, teda bez profesionálnych mravných noriem, pracovali aj ľudia v iných profesiách, potom by v nemocniciach začali umierať pacienti, ktorí ešte mohli žiť, na cestách by kamionisti šrotovali osobné autá s posádkou, ktoré im na ceste zavadzali, dodávatelia elektriny by inkasovali peniaze ale elektrinu by nedodávali…a pod. Lebo ak v tej či onej miere kupujeme noviny, sledujem rádio či tv, platíme cez koncesné poplatky alebo cez ceny tovarov a služieb, z reklamy ktorých sa noviny, rádiá a televízie živia-potom od masmédií očakávame adekvátnu kvalitnú protihodnotu. A tou je PRAVDA A NIČ VIAC NEŽ PRAVDA. Za ne-falšované peniaze pravdivá a úplná informácia. To je fér.

Samozrejme, nie sme v tom my-konzumenti mediálnych informácií na Slovensku iba jediní, čo sú na svete takto- občas aj neférovo- mediálnymi informáciami postihnutí. Tak je to napr. aj v Poľsku. Poľský vojnový korešpondent Marcin Wyrwal /onet.pl/ sa dnes verejne posťažoval, že pri ceste na donbaský front vždy čelí dvom paralelným realitám. V prvej z nich -tej mediálnej, Ukrajina hrdinsky bojuje a nad Ruskom na celej čiare vyhráva. V tej druhej-ktorú Marcin vidí na vlastné oči na Donbase, je to práve naopak: ozbrojené sily RF, DNR a LNR pomaly postupujú, ukrajinské sily, zložené vo veľkej miere z nevycvičených, vojensky negramotných, zle ozbrojených a ešte aj zle vedených mobilizantov , neraz už aj v dôchodkovom veku,- prehrávajú. Marcin sa snaží písať o stave na frontoch pravdu,- no médiách mu to neuverejňujú. A aby mu uverejnili aspoň čosi, z čoho má prostriedky na živobytie, musí do informačného balastu primiešavať pravdu po štipkách, ako vzácne cudzokrajné korenie.

A tak je to aj s blogerom. Aby sa mu článok „nestratil,“ musí špekulovať. Musí sa hrať na Ezopa či iného bájkara, – lebo ak to s pravdou preženie,- oznámia mu, že „toto teda nie“-tá jeho /samozrejme, že subjektívna pravda, -lebo ve´ď u ľudí iná ani nie je/ „obhajuje agresiu a podporuje zlo“ . Strašný úsudok,-a pritom rovnako subjektívny, ako ten článok, na ktorý sa onen strašidelný úsudok vzťahuje.

Najmilosrdnejšou formou dezinformovania je absentovanie informovania. Týka sa to zrejme aj ukrajinských vyhrážok voči „maďarskému“ plynovodu. Pokúsil som sa tu teraz absenciu zameniť za nenápadnú prezentáciu. Podarí sa mi to urobiť ? A urobím to ne-ná-pad-ne ?

PS: Dnes som ,ako inak opäť zašiel aj na polo-ilegálnu stránku „cyril blog“ a v archíve som našiel nový interesantný článok o Rómoch, Matovičovi a novom indickom pardon americkom veľvyslancovi na Slovensku Gautamovi A.Ramovi. Kliknite si tam – oplatí sa.

PSPS: Dozvedel som sa, že už si nekliknete. Overil som si to-a naozaj. Nepriatelia slobody slova sa o to postarali. Cyril sa zdá byť bojovník. On sa asi nevzdá a nájde si cestu.

Správa o stave prezidentkinej mysle

29.11.2022

Onedlho sa dozvieme, ako to s našou prezidentkou je. V akom stave má myseľ, čo sa odohráva v jej duši, v akom vnútornom svete žije. Sme zvedaví. Na verejnosť zatiaľ prenikol iba chýr, že pani prezidentka bude veľmi veľmi kritická. A to by vlastne malo znamenať, že bude veľmi veľmi sebakritická. Nuž pri klesajúcich percentách jej dôveryhodnosti sa tomu ani niet čo [...]

Strana PS je postavená na pravicovoliberál. lžiach a maskovaní za ľavicu

28.11.2022

Strana Progresívne Slovensko sa od začiatku vymedzovala ako moderná a ľavicová strana. Je to lož. Strana PS nie je moderná a pokroková, ale staromódna liberálna či skôr libertariánska strana. Je to strana, ktorá sa ideologicky orientuje na spráchnivené idey divého kapitalizmu 19.storočia. Jediné, čo je v nej „moderné“ a pokrokové, že miesto prudérnej [...]

Reklama plná černochov

26.11.2022

Na Slovensku žije už dosť veľa černochov. Viem o niektorých, ktorí tu roba v šoubiznise čiernych bačov, hrajú futbal alebo basketbal či nebodaj študujú. No viac ako na športoviskách je černochov v reklamách slovenských televízií. Černosi, žijúci na Slovensku musia byť extrémne solventní, keď sa vyskytujú v reklamách na predovšetkým drahšie, luxusnejšie výrobky. [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 413
Celková čítanosť: 1075924x
Priemerná čítanosť článkov: 2605x

Autor blogu

Kategórie