Založ si blog

Vybuchne ropovod do Maďarska ?

Nie, nebojte sa -žiadne verejné ohrozenie, žiadna poplašná správa. Iba logická otázka na margo vystúpenia jedného ukrajinského ministra.

Ukrajinská ministerka energetiky Elena Zerkaľová kritizovala Maďarsko za to, že zablokovalo v EU šiesty balík sankcií proti Ruskej federácii. Verejne sa spýtala Maďarov, či vzali do svojich úvah aj to, že hoci EU ropu z Ruska sankciami nezastavila, môže ju ešte zastaviť všeličo iné, Napríklad havária na príslušnej vetve ropovodu „Družba“ , ktorým sa ropa z Ruska do Maďarska CEZ UKRAJINU dostáva.

Čo myslíte-vážení priatelia, nie je toto, čo prehlásil minister ukrajinskej vlády jasné vydieranie ba priam gangsterské výpaľníctvo ?

A na druhej strane, -je vydieraním to, keď sa žiada, aby Rusko zrušilo protiopatrenia za západné sankcie a Rusi hovoria-dobre, ale zrušte vy súčasne tiež sankcie, ktorými boli tieto proti-sankcie vyvolané ?! Čo je nenormálne na tom, keď od toho, čo na vás mieri pištolou no sťažuje sa, že mierite na neho vy tiež, požadujete, aby svoju pištol sklonil spolu s tým, ako skloníte vy tú svoju ? /Ide o žiadosť Západu, aby RF povolila cez svoje vojenské línie vývoz ukrajinského obilia a RF hovorí-áno, povolíme,- ale potom aj vy na čas vývozu obilia zrušte tie sankcie, ktoré zablokovanie obilia v Rusmi ovládaných prístavoch vyvolali/.

Zaujímavé, ako sa úplne jasné veci, také ako že 1+1=2 v čase vojnovej propagandy v „našich“ médiách prekrúcajú. Miesto reality sa našim ľuďom ponúka absurdita, miesto pravdy neúplná pravda, miesto informácie dezinformácia. Ak by takto, ako dnes pracujú novinári, teda bez profesionálnych mravných noriem, pracovali aj ľudia v iných profesiách, potom by v nemocniciach začali umierať pacienti, ktorí ešte mohli žiť, na cestách by kamionisti šrotovali osobné autá s posádkou, ktoré im na ceste zavadzali, dodávatelia elektriny by inkasovali peniaze ale elektrinu by nedodávali…a pod. Lebo ak v tej či onej miere kupujeme noviny, sledujem rádio či tv, platíme cez koncesné poplatky alebo cez ceny tovarov a služieb, z reklamy ktorých sa noviny, rádiá a televízie živia-potom od masmédií očakávame adekvátnu kvalitnú protihodnotu. A tou je PRAVDA A NIČ VIAC NEŽ PRAVDA. Za ne-falšované peniaze pravdivá a úplná informácia. To je fér.

Samozrejme, nie sme v tom my-konzumenti mediálnych informácií na Slovensku iba jediní, čo sú na svete takto- občas aj neférovo- mediálnymi informáciami postihnutí. Tak je to napr. aj v Poľsku. Poľský vojnový korešpondent Marcin Wyrwal /onet.pl/ sa dnes verejne posťažoval, že pri ceste na donbaský front vždy čelí dvom paralelným realitám. V prvej z nich -tej mediálnej, Ukrajina hrdinsky bojuje a nad Ruskom na celej čiare vyhráva. V tej druhej-ktorú Marcin vidí na vlastné oči na Donbase, je to práve naopak: ozbrojené sily RF, DNR a LNR pomaly postupujú, ukrajinské sily, zložené vo veľkej miere z nevycvičených, vojensky negramotných, zle ozbrojených a ešte aj zle vedených mobilizantov , neraz už aj v dôchodkovom veku,- prehrávajú. Marcin sa snaží písať o stave na frontoch pravdu,- no médiách mu to neuverejňujú. A aby mu uverejnili aspoň čosi, z čoho má prostriedky na živobytie, musí do informačného balastu primiešavať pravdu po štipkách, ako vzácne cudzokrajné korenie.

A tak je to aj s blogerom. Aby sa mu článok „nestratil,“ musí špekulovať. Musí sa hrať na Ezopa či iného bájkara, – lebo ak to s pravdou preženie,- oznámia mu, že „toto teda nie“-tá jeho /samozrejme, že subjektívna pravda, -lebo ve´ď u ľudí iná ani nie je/ „obhajuje agresiu a podporuje zlo“ . Strašný úsudok,-a pritom rovnako subjektívny, ako ten článok, na ktorý sa onen strašidelný úsudok vzťahuje.

Najmilosrdnejšou formou dezinformovania je absentovanie informovania. Týka sa to zrejme aj ukrajinských vyhrážok voči „maďarskému“ plynovodu. Pokúsil som sa tu teraz absenciu zameniť za nenápadnú prezentáciu. Podarí sa mi to urobiť ? A urobím to ne-ná-pad-ne ?

PS: Dnes som ,ako inak opäť zašiel aj na polo-ilegálnu stránku „cyril blog“ a v archíve som našiel nový interesantný článok o Rómoch, Matovičovi a novom indickom pardon americkom veľvyslancovi na Slovensku Gautamovi A.Ramovi. Kliknite si tam – oplatí sa.

PSPS: Dozvedel som sa, že už si nekliknete. Overil som si to-a naozaj. Nepriatelia slobody slova sa o to postarali. Cyril sa zdá byť bojovník. On sa asi nevzdá a nájde si cestu.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2919921x
Priemerná čítanosť článkov: 3763x

Autor blogu

Kategórie