Založ si blog

Vybuchne ropovod do Maďarska ?

Nie, nebojte sa -žiadne verejné ohrozenie, žiadna poplašná správa. Iba logická otázka na margo vystúpenia jedného ukrajinského ministra.

Ukrajinská ministerka energetiky Elena Zerkaľová kritizovala Maďarsko za to, že zablokovalo v EU šiesty balík sankcií proti Ruskej federácii. Verejne sa spýtala Maďarov, či vzali do svojich úvah aj to, že hoci EU ropu z Ruska sankciami nezastavila, môže ju ešte zastaviť všeličo iné, Napríklad havária na príslušnej vetve ropovodu „Družba“ , ktorým sa ropa z Ruska do Maďarska CEZ UKRAJINU dostáva.

Čo myslíte-vážení priatelia, nie je toto, čo prehlásil minister ukrajinskej vlády jasné vydieranie ba priam gangsterské výpaľníctvo ?

A na druhej strane, -je vydieraním to, keď sa žiada, aby Rusko zrušilo protiopatrenia za západné sankcie a Rusi hovoria-dobre, ale zrušte vy súčasne tiež sankcie, ktorými boli tieto proti-sankcie vyvolané ?! Čo je nenormálne na tom, keď od toho, čo na vás mieri pištolou no sťažuje sa, že mierite na neho vy tiež, požadujete, aby svoju pištol sklonil spolu s tým, ako skloníte vy tú svoju ? /Ide o žiadosť Západu, aby RF povolila cez svoje vojenské línie vývoz ukrajinského obilia a RF hovorí-áno, povolíme,- ale potom aj vy na čas vývozu obilia zrušte tie sankcie, ktoré zablokovanie obilia v Rusmi ovládaných prístavoch vyvolali/.

Zaujímavé, ako sa úplne jasné veci, také ako že 1+1=2 v čase vojnovej propagandy v „našich“ médiách prekrúcajú. Miesto reality sa našim ľuďom ponúka absurdita, miesto pravdy neúplná pravda, miesto informácie dezinformácia. Ak by takto, ako dnes pracujú novinári, teda bez profesionálnych mravných noriem, pracovali aj ľudia v iných profesiách, potom by v nemocniciach začali umierať pacienti, ktorí ešte mohli žiť, na cestách by kamionisti šrotovali osobné autá s posádkou, ktoré im na ceste zavadzali, dodávatelia elektriny by inkasovali peniaze ale elektrinu by nedodávali…a pod. Lebo ak v tej či onej miere kupujeme noviny, sledujem rádio či tv, platíme cez koncesné poplatky alebo cez ceny tovarov a služieb, z reklamy ktorých sa noviny, rádiá a televízie živia-potom od masmédií očakávame adekvátnu kvalitnú protihodnotu. A tou je PRAVDA A NIČ VIAC NEŽ PRAVDA. Za ne-falšované peniaze pravdivá a úplná informácia. To je fér.

Samozrejme, nie sme v tom my-konzumenti mediálnych informácií na Slovensku iba jediní, čo sú na svete takto- občas aj neférovo- mediálnymi informáciami postihnutí. Tak je to napr. aj v Poľsku. Poľský vojnový korešpondent Marcin Wyrwal /onet.pl/ sa dnes verejne posťažoval, že pri ceste na donbaský front vždy čelí dvom paralelným realitám. V prvej z nich -tej mediálnej, Ukrajina hrdinsky bojuje a nad Ruskom na celej čiare vyhráva. V tej druhej-ktorú Marcin vidí na vlastné oči na Donbase, je to práve naopak: ozbrojené sily RF, DNR a LNR pomaly postupujú, ukrajinské sily, zložené vo veľkej miere z nevycvičených, vojensky negramotných, zle ozbrojených a ešte aj zle vedených mobilizantov , neraz už aj v dôchodkovom veku,- prehrávajú. Marcin sa snaží písať o stave na frontoch pravdu,- no médiách mu to neuverejňujú. A aby mu uverejnili aspoň čosi, z čoho má prostriedky na živobytie, musí do informačného balastu primiešavať pravdu po štipkách, ako vzácne cudzokrajné korenie.

A tak je to aj s blogerom. Aby sa mu článok „nestratil,“ musí špekulovať. Musí sa hrať na Ezopa či iného bájkara, – lebo ak to s pravdou preženie,- oznámia mu, že „toto teda nie“-tá jeho /samozrejme, že subjektívna pravda, -lebo ve´ď u ľudí iná ani nie je/ „obhajuje agresiu a podporuje zlo“ . Strašný úsudok,-a pritom rovnako subjektívny, ako ten článok, na ktorý sa onen strašidelný úsudok vzťahuje.

Najmilosrdnejšou formou dezinformovania je absentovanie informovania. Týka sa to zrejme aj ukrajinských vyhrážok voči „maďarskému“ plynovodu. Pokúsil som sa tu teraz absenciu zameniť za nenápadnú prezentáciu. Podarí sa mi to urobiť ? A urobím to ne-ná-pad-ne ?

PS: Dnes som ,ako inak opäť zašiel aj na polo-ilegálnu stránku „cyril blog“ a v archíve som našiel nový interesantný článok o Rómoch, Matovičovi a novom indickom pardon americkom veľvyslancovi na Slovensku Gautamovi A.Ramovi. Kliknite si tam – oplatí sa.

PSPS: Dozvedel som sa, že už si nekliknete. Overil som si to-a naozaj. Nepriatelia slobody slova sa o to postarali. Cyril sa zdá byť bojovník. On sa asi nevzdá a nájde si cestu.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

izrael, hamas, rukojemníci

Blinken: Prímerie prináša výsledky. Hamas prepustí ďalších rukojemníkov, rokuje sa o predĺžení prímeria

30.11.2023 16:59

Izrael a Hamas sa vo štvrtok dohodli na predĺžení prímeria do piatka.

06-shutterstock 663728050

Nemocnica v Partizánskom preruší prevádzku pôrodnice a neonatológie

30.11.2023 16:32

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431305x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie