Založ si blog

Hystéria okolo obilia z UA a hladomoru kvôli „Putinovi“

Nielen naše a západné médiá a nielen naši a západní politici, ale tiež menej rozhľadení „naši“ na Slovensku žijúci konzumenti proti-ruskej propagandy v poslednom čase šíria hystériu o hladomore, ktorý postihne svet, lebo „Putin kradne ukrajinské obilie“ a nedovoľuje ho vyviezť do do sveta, zmietajúceho sa už-už na krajiny hladomornej katastrofy. Farbisto sa opisuje nielen umieranie miliónov od hladu, ale aj miliónové vlny zúfalých hladných Afričanov, čo sa pohnú v strachu pred smrťou na sever – samozrejme do sladkej sýtej Európy.

Zaujímavé, že takýmito predstavami trpia aj mladí informačne gramotní „slováčikovia“, ktorí si inak všetku svoju múdrosť dokáže nájsť na americkej wikipédii. – Prečo si teda nevedia nájsť na tejto wikipédii aj jednoduchým klikom dostupnú tabuľku najväčších svetových exportérov obilia ? Asi sa im nechce. V poriadku, uľahčím im robotu. Tu je poradie najväčších svetových exportérov obilia za rok 2020 /údaje v mil.ton/:

  1. Rusko 37 267
  2. USA 26 131
  3. Kanada 26 110
  4. Francúzsko 19 792
  5. Ukrajina 18 055
  6. Austrália 10 400
  7. Argentína 10 196
  8. Nemecko 9 259
  9. Kazachstan 5 198
  10. Poľsko 4 689

Export obilia z Ruska je oproti exportu z Ukrajiny dvojnásobný. Ak teda chce Západ zachrániť svet a najmä Afriku pred hladomorom, mal by niečo robiť zo sankciami na export ruského obilia. Ak to Západ urobí, problém z hladomorom bude hneď o polovicu menší.

Čo myslíte, priatelia ? Zachráni Západ Afriku a zvyšok sveta pred hladomorom ? Alebo využije obilnú legendu na vstup svojich vojnových lodí do Čierneho mora a na eskaláciu vojny s Ruskom ?

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652952x
Priemerná čítanosť článkov: 2191x

Autor blogu

Kategórie