Založ si blog

Hystéria okolo obilia z UA a hladomoru kvôli „Putinovi“

Nielen naše a západné médiá a nielen naši a západní politici, ale tiež menej rozhľadení „naši“ na Slovensku žijúci konzumenti proti-ruskej propagandy v poslednom čase šíria hystériu o hladomore, ktorý postihne svet, lebo „Putin kradne ukrajinské obilie“ a nedovoľuje ho vyviezť do do sveta, zmietajúceho sa už-už na krajiny hladomornej katastrofy. Farbisto sa opisuje nielen umieranie miliónov od hladu, ale aj miliónové vlny zúfalých hladných Afričanov, čo sa pohnú v strachu pred smrťou na sever – samozrejme do sladkej sýtej Európy.

Zaujímavé, že takýmito predstavami trpia aj mladí informačne gramotní „slováčikovia“, ktorí si inak všetku svoju múdrosť dokáže nájsť na americkej wikipédii. – Prečo si teda nevedia nájsť na tejto wikipédii aj jednoduchým klikom dostupnú tabuľku najväčších svetových exportérov obilia ? Asi sa im nechce. V poriadku, uľahčím im robotu. Tu je poradie najväčších svetových exportérov obilia za rok 2020 /údaje v mil.ton/:

  1. Rusko 37 267
  2. USA 26 131
  3. Kanada 26 110
  4. Francúzsko 19 792
  5. Ukrajina 18 055
  6. Austrália 10 400
  7. Argentína 10 196
  8. Nemecko 9 259
  9. Kazachstan 5 198
  10. Poľsko 4 689

Export obilia z Ruska je oproti exportu z Ukrajiny dvojnásobný. Ak teda chce Západ zachrániť svet a najmä Afriku pred hladomorom, mal by niečo robiť zo sankciami na export ruského obilia. Ak to Západ urobí, problém z hladomorom bude hneď o polovicu menší.

Čo myslíte, priatelia ? Zachráni Západ Afriku a zvyšok sveta pred hladomorom ? Alebo využije obilnú legendu na vstup svojich vojnových lodí do Čierneho mora a na eskaláciu vojny s Ruskom ?

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876435x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie