Založ si blog

Chystá Ukrajina mobilizáciu žien do armády ?

V našej štvrti si prenajalo apartmány viacero bohatých občanov Ukrajiny. Všetci do jedného sú to Rusi. Niektorí sa boja o svojej vlasti čokoľvek hovoriť, iní iba predpisovo zopakujú oficiálne stanoviská Kijeva a ďalší už pomerne smelo a verejne nadávajú na toho nešťastného herca, čo ich do súčasnej tragédie zatiahol.

Včera som sa od jedného z týchto emigrantov dozvedel, že kijevská vláda uvažuje v dôsledku ťažkých personálnych strát o vyhlásení mobilizácie aj pre ženy. Náčelník komplektačných centier ukrajinskej armády generálporučík Sergej Šaptala vraj dal rozkaz pripraviť systém mobilizácie do 15.júna. Vraj má ísť o ženy od 18 do 60 rokov. Zrejme nepôjde o službu so zbraňou na fronte -až na niektoré profesie a niektoré ročníky,- tak ako v Izraeli. Takže po profesionálnych vojakoch, po záložníkoch, po príslušníkoch teritoriálnej obrany /domobrany/, dobrovoľníkoch, všeobecne mobilizovaných mužoch až do veku okolo 70-ky prichádzajú na rad už aj ženy ?

Nechce sa mi to veriť. Veď podľa oficiálnych údajov MO Ukrajiny padlo v bojoch od februára iba „okolo 10 tisíc ukrajinských vojakov“…. Dúfam, že je to s tou mobilizáciou žien len taká fáma, hoax. Ak by to však bola aspoň trochu pravda, potom by asi došlo na slová bývalého šéfa jednej z izraelských tajných služieb – Kedmiho, že Zelenského projekt decimovania ukrajinskej populácie je ešte iba v polovičke.

PS: Ak ste Slováci a máte úprimne radi spisovnú slovenčinu, pozrite si aj iný môj dnešný článok, ktorý bol stiahnutý z ponuky pre verejnosť. Posúďte sami, prečo. Pekný naozaj už letný deň, priatelia.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 653082x
Priemerná čítanosť článkov: 2192x

Autor blogu

Kategórie