Založ si blog

Šialený „pohlávok“ od pána novinára

Zapnem si počítač a čo hneď ráno nezažijem ? „Šialený pohlávok“ od pána novinára ! To , že „naši“ slovenskí športoví novinári a moderátori nevedia po slovensky a všetci mali asi na základnej škole miesto hodín slovenčiny hodiny češtiny, je už dávno známe. Posledným športovým moderátorom, ktorý hovoril po slovensky, bol nebohý Karol Polák. Po ňom je už každé tretie-štvrté slovo v reči „slovenského“ moderátora športu väčším či menším bohemizmom. Niekedy je to slovo, inokedy slovné spojenie, či úslovie, ako vystrihnuté z českého frazeologického slovníka. Úbohosť nad úbohosť.

Dnešný „pohlávok“ od pána novinára, popisujúceho situáciu pri dojazde cyklistických pretekov -to je však už naozaj veľa. Za to by si pán novinár zaslúžil po hlave, keď už nie riadne zaucho, tak aspoň jemnú výchovnú facku od jeho slovenskej mamičky, ktorá ho /dúfam/ učila rodnú reč slovenskú ako prvá. A aj keď sa to nesmie, zaslúžil by si výchovnú facku aj od učiteľky slovenčiny na základnej škole. Pána novinára však asi poriadne slovenčinu neučili a ku slovenčine nevychovávali. Jeho učiteľom chýbali vo výbave asi niektoré dôležité didaktické pomôcky- napríklad aj jemné výchovné facky.

A tak teraz rozdáva brutálne „pohlávky“ on. Každému, kto čo len trochu má rád svoj rodný jazyk-našu prekrásnu slovenčinu. Áno, žijeme v štáte, ktorý upadá politicky, ekonomicky, sociálne. Ale toto sme zažívali my Slováci v minulosti už viackrát. Máme v tom prax. Jediné, čo nám v najhorších chvíľach zostávalo, bola už len tá sladká materinská reč. Tá naša stará dobrá slovenčina. – A teraz nám už, páni neokrôchanci, páni nevzdelanci, páni ignoranti chcete zobrať aj toto posledné -aj našu rodnú reč ?

Na to, že nám naši novinári klamú alebo zatajujú či prekrúcajú informácie, sme si v tomto smutnom čase už takmer zvykli. – No dobre, nech nám píšu kadečo, aj to čo nie je vôbec pravda, -veď sa to dnes inak asi novinárovi ani nedá, -pokiaľ by nechcel ísť za ukladača tovaru do supermarketu. – Ale keď už tára, nech tára, nech trepe-ale nech to robí po slovensky. To menej bolí, ako nejaké čechizujúce „kecy“.

-Páni novinári, zmilujte sa ! Neberte nám našu slovenčinu !

/Autorom foto je autor textu/.

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 653058x
Priemerná čítanosť článkov: 2191x

Autor blogu

Kategórie