Založ si blog

Ukrajinské marginálie

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto taktike sú ale straty ukrajinských síl /slovami Zelenského/“veľmi bolestivé“. Čečenský prezident R.Kadyrov vyhlásil: „Dnes-zajtra to v Lisičansku ukončíme.“ Bolo by to aj skôr, ale v ústupe armády UA bránia tzv. „zagranotrajdy“ zložené s fanatických banderovcov plukov „Azov“. Cestu do zajatia alebo ústup do vnútrozemia si obyčajní ukrajinskí vojaci musia v boji s nimi jednoducho prestrieľať.

Ruské sily opustili včera Hadí ostrov. Má to byť signál, že RF nebráni vývozu ukrajinského obilia do „hladujúceho sveta“ z prístavu Odessa. Ruskí analytici sa ale zhodujú v tom, že ruské letecké a raketové sily urobia všetko preto, aby sa na Haďom ostrove nemohla usídliť žiadna ukrajinská posádka, ktorá by bola hrozbou pre Chersonskú oblasť, Krym a Doneckú NR. Ostrov teda bude de facto demilitarizovaný -ako pre RF tak pre UA.

Na konferencii v Turkmenistane V.V.Putin reagoval na bonmot B.Johnsona, že ak by Putin nebol prehnane maskulínny muž, tzv. „macho“ ale žena, k operácii na Ukrajine by nedošlo. Putin Johnsonovi pripomenul, ako žena-Britka vo funkcii premiérky /Thacherová/ rozpútala imperialistickú vojnu za znovudobytie argentínskych Islas Malvinas. – A mohol mu pripomenúť aj britskú ministerku Trussovú, ktorej militantnosť vysoko prevyšuje vojnychtivosť iných britských členov vlády-mužov.

Velenie OS RF a čečenský vodca Kadyrov oznámili, že ruské jednotky špeciálnej operácie na Ukrajine posilnia 4 bataliony čečenských kontraktorov. Dôjde ale nielen ku zvýšeniu počtu čečenských bojovníkov na Ukrajine ale -čo je oveľa dôležitejšie,- aj ku zmene ich zručnostného profilu, výzbroje, okolností nasadenia a podriadenosti v rámci OS RF. Doteraz boli Čečenci podriadení veleniu Rosgvardije, pôsobiacej na Ukrajine. Mali prevažne len ručné zbrane. Nezúčastňovali sa útočných bojových operácií v prvej vlne, ale iba vyčisťovacích aktivít v mestách a obciach, dobytých prvým sledom OS RF. Odteraz budú vyzbrojení ako prvosledové útočné jednotky a budú podliehať frontovému veleniu. Potichu sa hovorí, že je to predzvesť ich nasadenia v rámci nového ruského útoku na Charkov, Odessu a Kiev.

Na summite NATO v Madride sa jeden z ukrajinských zástupcov /člen parlamentu UA/ bavil v spoločnosti prezidenta Litvy rojčením o povojnovom rozdelení porazeného Ruska. Podľa nich Rusko musí prestať existovať. Moskvu dostane Cichanovskej „demokratické“ Bielorusko. Kus územia sa ujde aj pobaltským štátom a Poľsku. Petrohrad, Karéliu a Archangelsk dostanú Fíni, Murmansk a celé pobrežie Severného ľadového oceána zase pripadne Nórsku a Čukotku s Kamčatkou dostanú USA. Kus Sibíri sa ujde aj Číne a Mongolsku a ostatok Ruska /Západná Sibír, Ural a Novgorod/ pripadne Kazachstanu. – Chlapci si trochu viac vypili a tak vyprodukovali túto mapu:

The Washington Post napísal, že sa mení americká informačná stratégia na Ukrajine. Propagandisti dostali pokyn, aby angažovanosť NATO a USA v bojoch na Ukrajine príliš nespomínali. Má sa tvrdiť, že ide len o vojnu Ukrajiny s Ruskom, a nie vojnu Ruska s NATO resp. proxy vojnu USA a RF – a to napriek tomu, že až 93% zbraní a munície, ktorá teraz prichádza na ukrajinský front je dodávaná zo Západu. Ak by Západ Ukrajinu nevyzbrojoval zbraňami, strelivom a špionážnymi informáciami resp. aj priamou angažovanosťou NATO-vskej obsluhy letectva a raketových vojsk, vojna na Ukrajine by skočila ešte vo februári. Podľa Washington Post sa na Západe prejavuje „politická únava“ z vojny a v dôsledku toho sa mnoho sľúbených zbraní Kijevu nedostalo a už asi ani nedostane. Porážka Ukrajiny je aj v dôsledku toho stále pravdepodobnejšia. A práve preto,-aby táto porážka nevyznela ako víťazstvo Ruska nad NATO a Západom vôbec, treba v západných médiách zdôrazňovať, že ide o ukrajinskú vojnu proti RF. A že teda aj prípadná porážka bude porážkou hrdinskej Ukrajiny a nie porážkou samozrejme „nikdy“ neporaziteľného NATO a USA.

Nuž onedlho sa možno presvedčíme, či aj na ukrajinskom bojisku bude platiť staré dobré porekadlo, že víťazstvo má tisíce otcov, – no porážka je zvyčajne sirota…

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenského volebné obdobie vypršalo, ruská propaganda ide na plné obrátky

21.05.2024 12:40

Je vojna, voľby nemožno usporiadať a drvivá väčšina ukrajinského obyvateľstva si to dobre uvedomuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876311x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie