Založ si blog

Biden zase perlil ale veselo bolo aj v americkom kongrese

Naše médiá priniesli správu, že sa USA konečne ako-tak úspešne podarilo otestovať dva druhy hypersonických rakiet. Hypersonické zbrane majú už vo svojom arzenáli Rusko, Čína, KĽDR i India. Ruské hypersonické zbrane vo vývoji dosahujú rýchlosť 28 krát vyššiu ako zvuk, americké zatiaľ 5 krát vyššiu ako zvuk. Najrýchlešie lietadlá sveta dosahujú 3 vyššiu rýchlosť ako zvuk. USA dosiahli síce s jedným „lietadlom“ v laboratóriu rýchlosť až 6 x vyššiu ako zvuk, no toto „lietadlo“ nedokázalo vzlietnuť.

Okrem lietadiel, ktoré nevedia lietať sa v USA dejú aj iné veselé veci. V americkom kongrese sa podľa USA Today napr. pohádal senátor Hodges s jednou profesorkou práva na univerzite v Berkeley, ktorá v kongrese vystúpila ako expert. Predmetom sporu bolo, či zákon o zákaze interrupcií platí aj pre TEHOTNÝCH MUŽOV. Išlo vlastne o transsexuálov, – „mužov“, čo sa nimi stali až po chirurgickom zákroku. Spor nemal víťaza, no pani profesorka si aspoň uľavila-nadala kongresmanovi do „trans-fóbov“.

Trochou veselosti do inak „blbej“ nálady v zdražovaním postihnutých USA prispel v týchto dňoch aj prezident J.Biden. Tent podľa National Review pri návšteve Izraela vyzval na to, aby sme „chránili ČESŤ HOLOKAUSTU“. Pomýlil si totiž slovíčko „horror“ so slovíčkom „honor“. Touto hláškou nadviazal na úsmevné vyhlásenia, podľa ktorých nie je už prezidentom USA ale stále ešte len senátorom za Delaware. Alebo na svoje verejné poďakovanie Ukrajincom za to, že ukrajinský ľud bráni Spojené štáty americké.

Slovenské porekadlo vraví, že keď sa istí ľudia pomýlia, aj pravdu povedia…

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256678x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie