Založ si blog

Ako „utekala“ I.Trumpová pred komunizmom

O mŕtvych len dobre. S prípadnými klamstvami, ktoré sa sa objavili v našich médiách v súvislosti so smrťou ex-manželky bývalého prezidenta USA v našich médiách napokon nebohá Ivana Zelníčková-Trumpová naozaj nemá nič spoločné. Tie by jej „kádrový profil“ stojac pri bráne do neba nemali zaťažiť ani v najmenšom. Ak klamal, tak klamal niekto iný.

Kto ? A v čom ? Nuž niekoľko polovzdelaných upachtených redaktoríkov, snažiacich sa urobiť zo smrti milionárky malú či väčšiu politiku. Nuž a keď ju už ONI ZAČALI robiť, skúsme v nej v rovnakom štýle pokračovať. V nekrológoch I.T. sa objavilo niekoľko evidentne politicky ladených tvrdení. Spomeňme iba niektoré, u ktorých je ich pravdivosť prinajmenej sporná.

Po prvé, o I.T. sa uvádza, že sa narodila v Zlíne. Ona však má v rodnom liste napísaný GOTTWALDOV. Veď ani Horehroncom, čo sa narodili v Švermove, nepíšu teraz na úmrtné listy, že sa narodili v Telgarte.

Po druhé, Zlín či Gottwaldov je súčasť tzv. moravského Slovenska. Časti, v ktorej Moravské Slovácko prechádza do Valašska. I.Z. sa teda možno narodila ako MORAVANKA /ak už rovno nie ako Moravská Slovenka/ a nie ako Česka. Ale pripúšťam, že ona sa cítila byť Českou a nie Moravankou. Ak áno, tak potom nič proti jej voľbe.

Po tretie, vraj jej od mala ČSSR- pri jej ambíciách- bola rodná krajina primalá. Ona od mala chcela byť vraj „milionárka“. Ktovie, či tento čudný životný sen bol vec jej ambícií, húževnatosti, tvrdosti a cieľavedomosti alebo mamonárskej výchovy, najmä zo strany otca-„pána architekta“. Opakujem,-ktovie.

Po štvrté, americký bulvár vraj píše, že príčinou jej smrti bolo náhle zlyhanie srdca. Na infarkte myokardu nie je nič bulvárne. Srdcovo-cievne ochorenia sú v našej populácií najčastejšou genetickou predispozíciou na ukončenie našej životnej púti. Naše médiá tu však taktne zamlčali celú správu, ktorú americký bulvár priniesol. Podľa nej sa šušká, že príčinou náhleho srdcového zlyhania bol ALKOHOL. Osamelá, kedysi pekná a vplyvná žena jednoducho nevedela to, čo nevie mnoho žien,- normálne, dôstojne a s pokorou starnúť. A tak si pomáhala, ako vedela. Nekritizujem I.T.-kritizujem tie „naše“ médiá, ktoré niečo naškrtnú, ale potom to nedopovedia. Ktovie, či by takto taktne postupovali aj vtedy, keby nešlo o „americkú“ ale nejakú východnú celebritu.

No a po piate a predovšetkým: redaktorík RTVS v rozpore s biografickými údajmi v iných médiách /aj v Pravde/ dnes na plnú „hubu“ oznámil, že I.T. v dôsledku nespokojnosti s režimom z komunistického Československa“ utiekla na kapitalistický Západ. A toto už je teda na 99% zjavná lož. I.T. podľa oficiálnych údajov nikam utekať nemusela. Na Západ sa dostala LEGÁLNE. Pro forma sa vydala za rakúskeho lyžiara-trénera-servismana /s ktorým mala „platonický vzťah“/. Obratom získala rakúsky pas a mohla slobodne cestovať nielen po celom Západe /vrátane pre ňu osudových USA/, ale aj do svojej pôvodnej vlasti-k rodičom. Prípadne k pánovi umelcovi Štaidlovi. Takýchto „manželstiev kvôli pasu“ bolo vtedy v ČSSR, osobitne medzi peknými devami, speváčkami, herečkami, manekýnkami veľa. Komunistickému režimu neslúžilo ku cti, že ženy takto „klamali“ , aby sa dostali z jeho područia do veľkého sveta. To je fakt. Ale fakt je aj to, že to nebol žiaden politicky motivovaný hrdinský útek na Západ, ale len chytrácka finta, neoficiálne dohodnutý kompromis s „komunistickým režimom“. Suma sumarum,- I.T. nebola žiadna antikomunistická bojovníčka, ale len jedna z mnohých chytráčok, vyskytujúcich sa vo vtedajšej „rozvinutej socialistickej spoločnosti“.

Ivana Trumpová si za svoje podnikateľské úspechy zaslúži obdiv. Spomienka na jej dielo bude pre ľudí s podobnými hmotnými životnými hodnotami ako mala ona, iste inšpiratívna. Nemala by však inšpirovať malých snaživcov v našich médiách, aby z nej v honbe za politickým kapitálom urobili čosi, čo nikdy nebola. Len preto, aby sami pred svojimi nadriadenými vyzerali ako udatní bojovníci proti antkomunizmu. Oni- tridsaťroční „žurnalisti“- tridsaťtri rokov po porážke komunizmu…

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keš s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo 13 ľudí, z toho sedem detí

26.09.2022 10:44, aktualizované: 12:07

Páchateľ vyzbrojený dvoma pištoľami a veľkým množstvom munície je po smrti, údajne spáchal samovraždu.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 958776x
Priemerná čítanosť článkov: 2530x

Autor blogu

Kategórie