Založ si blog

Neuveriteľná udalosť na CNN !

Včera s v živom vysielaní americkej televíznej stanice CNN stala neuveriteľná vec. V debate, moderovanej Piercom Morgannom vystúpila aj konzervatívna politická analytička a žurnalistka Ann Coulterová. Od začiatku šokovala ostatných účastníkov besedy pozoruhodnými vyjadreniami. Prehlásila, že nechce obhajovať Putina, ale jeho súčasné správanie považuje za pochopiteľné – vzhľadom na dlhé obdobie ponižovania Ruska a nerešpektovanie jeho záujmov.

Podľa A.C. by sa mal Západ znepokojovať svojimi vlastnými problémami a neangažovať sa až tak extrémne hlboko v problémoch Ukrajiny. Prečo majú problémy vo vzťahoch Ukrajiny a Ruska až tak fatálne znepokojovať Britov a Američanov ?

Pri analýze príčin vojnových udalostí na Ukrajine A.C. možno menej informovaných televíznych divákov upozornila, že Ukrajina bola po stáročia historickou súčasťou a sférou záujmov Ruského impéria. -A to napriek tomu, že Západ sa rovnako po stáročia snažil tento fakt zmeniť. Na záver A.C. pridala konštatovanie, že v súčasnosti nemajú aktivity NATO i samotná existencia NATO -najmä po rozpade ZSSR, žiadne opodstatnenie.

A.C. nevidí pre USA úžitok v tom, aby Amerika podporovala Ukrajinu za každú cenu. Iná vec by podľa nej bola, keby Putin napadol nejaký americký Pearl Harbour. No to Putin neurobil a nerobí. Neútočí ani na USA a ani na Veľkú Britániu. Treba preto stlmiť vášne a sústrediť sa na vlastné americké problémy.

-Spisovateľka, analytička a komentátorka Ann Coulterová je známa svojimi šokujúcimi vyjadreniami ladenými proti demokraticko-liberálnym slniečkárom. Na tom nie je nič nové. Nové je, že dostala priestor v CNN. Jej zaujímavé slová nezazvučali na pro-republikánskych Fox News, lež na pro-demokratických CNN. Že by sa čosi začalo meniť už aj v samotnom tábore vo vzťahu k Rusku tradične čulých demokratov ?

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

31.01.2023

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z [...]

Lasica mal tu a tam aj pravdu..

30.01.2023

Milan Lasica raz pri spomienkach na nemenovaného významného Slováka zhodnotil jeho tvorbu z posledných rokov života slovami /parafrázujem/ : Sú ľudia, ktorým genialitu vzal ich príliš dlhý život. Keby žili kratšie a netvorili tak dlho, príp. ešte aj na staré kolená nepolitizovali, boli by sa do histórie zapísali oveľa viac ako takto. Múdra myšlienka – v Lasicovom [...]

Varín, Tiso

Obce nebudú povinné zmeniť neprípustný názov ulice. Poslanci odmietli novelu

01.02.2023 12:53

Predkladateľ Valášek chcel, aby sa názov ulice alebo iného verejného priestranstva zmenil, pokiaľ ide o pomenovanie po exponentoch zločineckých režimov.

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Mestská poliklinika Trnava

Zomrel im lekár a pacientom zostáva už len čakať. Počet zdravotníkov v dôchodkovom veku nebezpečne rastie

01.02.2023 11:50

Na problémy so starnutím lekárov sa poukazuje roky. Pomôcť má aj kompletná reforma ambulantného sektora.

Markéta Pekarová Adamová

Predsedníčka českej snemovne telefonovala na Taiwan, v marci tam vycestuje

01.02.2023 11:15

Markéta Pekarová Adamová sa prostredníctvom videohovoru spojila s ministrom zahraničných vecí Taiwanu Wu Čao-siem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 1246492x
Priemerná čítanosť článkov: 2646x

Autor blogu

Kategórie