Vraždenie im ide

USA sa dopustili neospravedlniteľného medzinárodno-politického aktu: vraždili na území cudzieho zvrchovaného štátu. Vraždili bez toho, aby tento štát-Afganistan, na nich akokoľvek útočil, akokoľvek ich ohrozoval, či sa im aspoň vyhrážal. USA to urobili preto, lebo Afganistan je menší a slabší, nie je schopný im to vrátiť, nemá ani letectvo, ani balistické rakety, ani lietadlové lode. Keby to čo USA urobili Afganistanu, urobili napr. KĽDR, Iránu, o Číne a Rusku ani nehovoriac, boli by sme od dnes rána svedkami termonukleárnej svetovej vojny.

USA tak ako ich najbližší anglosaskí príbuzní z Veľkej Británie vedením a vyhrávaním skutočných vojen na poli férového boja nevynikajú. Im ide nanajvýš tak bombardovanie -pustiť bomby a utiecť. A ešte lepšie im ide teroristický spôsob boja-poslať niekam profesionálnych hrdlorezov, vraždiace zákerné drony, aby tam kohosi zavraždili a zmizli. Atentáty- to je to čo Anglosasom ide. Férovka na poli boja im ale nevonia. Ak to musí byť,-tak potom nech to beží cudzími rukami. Iní bojovníci, zaplatení USA či UK bojujú, USA a UK dodávajú zbrane, úverujú a po víťzstve „ich chlapcov“ od „chlapcov“ potom inkasujú…

Aby bolo jasné, – nikto tu nechce obhajovať pána Zawahrího a jeho činy. Isteže to nebol ani pacifista a ani filantrop. Bol to tvrdý a chytrý bojovník, bojujúci za svoju pravdu. Ak by ho Američania zlikvidovali vo férovom boji, v situácii, keď by so svojimi vojakmi boli pristihnutí na území USA pri niečom nepeknom, potom by mali USA plné právo konať. Ibaže zabijáci z USA zavraždili Zawahrího tisíce kilometrov od USA v cudzej krajine, bez jej oprávnenia, bez jej vedomia. A to je už je práve to,-čo sa mi nepáči. A to je to, čo USA a Anglosasom ide. Bohužiaľ.

Samozfrejme, že viem o čo ide. Vie to každý, kto trochu sleduje politiku USA. USA sa nedarí napriek gigantickým finančným a vojenským vkladom zasadiť Rusku na Ukrajine úder, ktorý by zmenil strategickú situáciu vo svete v prospech USA. Hrozí im navyše konflikt s Čínou. Ekonomika v EU, vo svete ale už aj v USA trpí na smrteľnú chorobu z hospodárskej depresie, inflácie, straty dôvery voličov voči vláde USA. V takejto situácii, keď v USA vládne „blbá nálada“ a nič sa im poriadne nedarí sa akýkoľvek, aj ten najmenší pseudo-vojenský „úspech“ zíde ako soľ. Dá sa nim zašibrinkovať popred oči nielen svetu ale najmä doma, -Američanom.

Zawahrí zomrel, lebo USA potrebovali nejakú, aj keď len maličkú demonštráciu svojej sily, svojej všemocnosti a svetovládnosti. USA sa pokúsili o maskovacie gesto. Nebolo to ale gesto sily. Bolo to iba gesto siláctva. Nebol to dramatický shakespearovský akt. Bola to tragikomická fraška. – Tak toto tým anglosaským umelcom naozaj ide.

Diana Štrusová to robí dobre

24.06.2026

Teda aspoň zatiaľ, – aby som nechválil deň pred večerom. Ta3 konečne vytvára podmienky pre akú-takú mediálnu normalitu. Na jednej strane tajný progresívny liberál milovník fleš-kultúry Braňo Král, na druhej strane páni z konzervatívno-suverenistického Markeru. A k tomu všetkému Diana Štrusová a jej príručný dobro-zlý mudrlant Eduard Chmelár. Dnes v stredu [...]

Kto tu vládne-opozícia či Smer,Hlas a SNS ?

23.06.2026

Sú dni, keď človeka prekvapí zhluk poriadnych politických, mediálnych a právnických svinstiev. Takým dňom je asi aj dnešný utorok. No veď posúďte sami: agentúra SITA vyhodila zo zamestnania reportérku Anitu Radi; prečo ? pretože vraj popri práci v SITA púšťala rozhovory s rôznymi kontroverznými politikmi a kládla im provokačné otázky /Matovičova a Pročka sa napr. [...]

CHMELÁR a PRAVDA o Ficovom názorovom obrate

23.06.2026

Existujú veštci, ktorým keď nevyjde veštba, snažia sa realitu prekrútiť tak, aby sa im z veštby aspoň niečo splnilo. Takýto je aj všemudrc Chmelár. Spolu opozičnými politikmi a novinármi po ukončení Orbánovej moci predpovedal, že sa R.Fico rýchlo odkloní od „proorbánovských“ postojov k EU a ku UA a začne spievať tak, ako mu to noty z EK prikážu. – A [...]

Kuchajda, kúpalisko

Čierna bilancia na slovenských vodách narastá: Z bratislavskej Kuchajdy vytiahli telo muža

26.06.2026 11:31

Tento prípad sa zaradil do mimoriadne tragického týždňa na slovenských vodných plochách.

Alexander Tomský, Pravda vo svete

Pravda vo svete s politológom Tomským: Predstavte si britskú bankovku s nápisom euro, návrat do EÚ je nereálny. Británia sa zmenila na nepoznanie

26.06.2026 11:30

Británia sa zmenila na nepoznanie, už nie je krajinou, ktorú som spoznal za Thatcherovej, uviedol Tomský.

Žirafa

Z ranča v Texase utiekla žirafa, hľadajú ju už takmer dva týždne

26.06.2026 10:52

Majiteľ ranča za jej nájdenie vypísal odmenu.