Založ si blog

Informačné hry alebo realita ?

V posledných dňoch sa na východnom fronte stali dve pozoruhodné udalosti. V osade Jelenskoje ktosi zo vzduchu napadol zajatecký tábor pre ukrajinských bojovníkov z plukov „Azov“. Usmrtených bolo údajne viac ako 50 ukrajinských zajatcov. OS RF a OS UA sa pred očami sveta dohadujú, kto z nich ten masaker urobil.

Ruská verzia:

Na zajatcov zaútočili salvovými ďalekonosnými raketometmi Himars Ukrajinci, aby sa pomstili zbabelcom, čo sa pred ďalšími bojmi na fronte skryli v ruskom zajatí a aby zavreli ústa zajatcom poskytujúcim pre Kyjev nepríjemné svedectvá. Na mieste činu boli nájdené úlomky zo striel Himars, potvrdzujúce vinu Ukrajincov.

Ukrajinská verzia:

Zajatcov zmasakrovali Rusi, aby sa zbavili hladných krkov a aby mohli uplatniť v RF zakázaný trest smrti. A tiež preto, lebo Rusi sú už raz takí-sú to krvilační, necivilizovaní aziati. Úlomky zo striel Himars pozvláčali Rusi na miesto činu až dodatočne z iných miest frontu, aby vinu zhodili na Ukrajincov.

Poznámka: Úlomky zo striel z Himarsu sú kľúčový dôkaz, ktorý budú skúmať experti OSN a MČK. Rusi nedávno tvrdili, že 4 Himarsy zničili a jedného úplne funkčného sa zmocnili. USA a UA sa za to Rusom vysmiali. Teraz by sa im priznanie faktu, že Rusi majú v rukách funkčný Himars aj zišlo. Mohli by tvrdiť, že z Himarsu strieľali Rusi, aby si ho vyskúšali na ukrajinských zajatcoch. -Keby Ukrajinci vedeli, že im bude dnes výhodné priznať prechod aspoň jedného Himarsu do rúk Rusov, stratu funkčného Himarsu by nepopierali. – Lenže kto vie, ako sa jeho informačné hry budú v interakcii s informačnými hrami protivníka vyvíjať ? -Iba génius. Kde teraz ten génius sedí – v moskovskom FSB alebo v kyjevskom SBU ?

Ktosi dronom zaútočil na štáb čiernomorskej ruskej flotily v Sevastopole. Boli 2 stredne a 3 ľahko ranení.

Ruská verzia:

Pôvodnú verziu útoku útoku vyspelým americkým či izraelským dronom, schopným obchádzať PVO a letieť na dlhú vzdialenosť Rusi museli upraviť. Ak by totiž priznali katastrofálny stav PVO nad jedným z najdôležitejších ruských vojenských centier, bola by to strategická chyba. Upravená verzia dnes hovorí, že útočiaci dron nepriletel z UA, ale zvnútra mesta Sevastopol. Sevastopol je plný utečencov z UA. Medzi nimi sú bezpochyby aj agenti ukrajinskej tajnej služby. Jeden z nich si v Sevastopole zhotovil primitívny dron a vyzbrojil ho nepríliš účinným výbušným zariadením /bol na to školený/. Útok na ruské vojenské centrum prvej veľkosti teraz možno pomstia OS RF útokom na riadiace centrá OS UA v Kyjeve.

Ukrajinská verzia:

Útok na štáb ruskej čiernomorskej flotily si Rusi pripravili a zrealizovali sami. Prečo ? Aby mali dôvod na letecké údery na najvyššie centrá riadenia OS UA v Kyjeve. Rusi hľadajú zámienku na podstatné zaktivizovanie útok na UA, vrátane ruských útokov na vládne a centrálne vojenské budovy v Kyjeve.

Poznámka:

Ukrajinci v minulosti viackrát chválili svoje drony. Hovorili, že sú schopné zaútočiť a zničiť nielen ruské objekty na Kryme ale aj vec najväčšej dôležitosti – „Krymský“ most spájajúci polostrov s Južným Ruskom. Ukrajinci sa tiež radi vystatovali existenciou „partizánskych“ skupín ukrajinských vlastencov v Sevastopole a na Kryme. Teraz by si asi radšej zahryzli do jazyka, že sa tak chválili. Rusi to možno využijú na informačnú operáciu, ktorou zdôvodnia zostrenie útokov na Kyjev a Ukrajinu vôbec.

Informačné hry sú pútavé aj preto, že nikdy na sto percent neviete, ako dopadnú. A či z víťazstva nie je na konci dňa prehra resp. z prehry v konečnom dôsledku nebude víťazstvo.

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keš s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo 13 ľudí, z toho sedem detí

26.09.2022 10:44, aktualizované: 12:07

Páchateľ vyzbrojený dvoma pištoľami a veľkým množstvom munície je po smrti, údajne spáchal samovraždu.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 958596x
Priemerná čítanosť článkov: 2529x

Autor blogu

Kategórie