Založ si blog

Informačné hry alebo realita ?

V posledných dňoch sa na východnom fronte stali dve pozoruhodné udalosti. V osade Jelenskoje ktosi zo vzduchu napadol zajatecký tábor pre ukrajinských bojovníkov z plukov „Azov“. Usmrtených bolo údajne viac ako 50 ukrajinských zajatcov. OS RF a OS UA sa pred očami sveta dohadujú, kto z nich ten masaker urobil.

Ruská verzia:

Na zajatcov zaútočili salvovými ďalekonosnými raketometmi Himars Ukrajinci, aby sa pomstili zbabelcom, čo sa pred ďalšími bojmi na fronte skryli v ruskom zajatí a aby zavreli ústa zajatcom poskytujúcim pre Kyjev nepríjemné svedectvá. Na mieste činu boli nájdené úlomky zo striel Himars, potvrdzujúce vinu Ukrajincov.

Ukrajinská verzia:

Zajatcov zmasakrovali Rusi, aby sa zbavili hladných krkov a aby mohli uplatniť v RF zakázaný trest smrti. A tiež preto, lebo Rusi sú už raz takí-sú to krvilační, necivilizovaní aziati. Úlomky zo striel Himars pozvláčali Rusi na miesto činu až dodatočne z iných miest frontu, aby vinu zhodili na Ukrajincov.

Poznámka: Úlomky zo striel z Himarsu sú kľúčový dôkaz, ktorý budú skúmať experti OSN a MČK. Rusi nedávno tvrdili, že 4 Himarsy zničili a jedného úplne funkčného sa zmocnili. USA a UA sa za to Rusom vysmiali. Teraz by sa im priznanie faktu, že Rusi majú v rukách funkčný Himars aj zišlo. Mohli by tvrdiť, že z Himarsu strieľali Rusi, aby si ho vyskúšali na ukrajinských zajatcoch. -Keby Ukrajinci vedeli, že im bude dnes výhodné priznať prechod aspoň jedného Himarsu do rúk Rusov, stratu funkčného Himarsu by nepopierali. – Lenže kto vie, ako sa jeho informačné hry budú v interakcii s informačnými hrami protivníka vyvíjať ? -Iba génius. Kde teraz ten génius sedí – v moskovskom FSB alebo v kyjevskom SBU ?

Ktosi dronom zaútočil na štáb čiernomorskej ruskej flotily v Sevastopole. Boli 2 stredne a 3 ľahko ranení.

Ruská verzia:

Pôvodnú verziu útoku útoku vyspelým americkým či izraelským dronom, schopným obchádzať PVO a letieť na dlhú vzdialenosť Rusi museli upraviť. Ak by totiž priznali katastrofálny stav PVO nad jedným z najdôležitejších ruských vojenských centier, bola by to strategická chyba. Upravená verzia dnes hovorí, že útočiaci dron nepriletel z UA, ale zvnútra mesta Sevastopol. Sevastopol je plný utečencov z UA. Medzi nimi sú bezpochyby aj agenti ukrajinskej tajnej služby. Jeden z nich si v Sevastopole zhotovil primitívny dron a vyzbrojil ho nepríliš účinným výbušným zariadením /bol na to školený/. Útok na ruské vojenské centrum prvej veľkosti teraz možno pomstia OS RF útokom na riadiace centrá OS UA v Kyjeve.

Ukrajinská verzia:

Útok na štáb ruskej čiernomorskej flotily si Rusi pripravili a zrealizovali sami. Prečo ? Aby mali dôvod na letecké údery na najvyššie centrá riadenia OS UA v Kyjeve. Rusi hľadajú zámienku na podstatné zaktivizovanie útok na UA, vrátane ruských útokov na vládne a centrálne vojenské budovy v Kyjeve.

Poznámka:

Ukrajinci v minulosti viackrát chválili svoje drony. Hovorili, že sú schopné zaútočiť a zničiť nielen ruské objekty na Kryme ale aj vec najväčšej dôležitosti – „Krymský“ most spájajúci polostrov s Južným Ruskom. Ukrajinci sa tiež radi vystatovali existenciou „partizánskych“ skupín ukrajinských vlastencov v Sevastopole a na Kryme. Teraz by si asi radšej zahryzli do jazyka, že sa tak chválili. Rusi to možno využijú na informačnú operáciu, ktorou zdôvodnia zostrenie útokov na Kyjev a Ukrajinu vôbec.

Informačné hry sú pútavé aj preto, že nikdy na sto percent neviete, ako dopadnú. A či z víťazstva nie je na konci dňa prehra resp. z prehry v konečnom dôsledku nebude víťazstvo.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Andrej Danko

Danko chce poznať čísla do médií. Nevieme, komu zavolať, ak o nás napíšete klamstvá, posťažoval sa

21.05.2024 16:10

Opäť vyhlásil, že dúfa, že štát bude schopný kontrolovať virtuálny priestor.

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876473x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie