Založ si blog

Vraždenie im ide

USA sa dopustili neospravedlniteľného medzinárodno-politického aktu: vraždili na území cudzieho zvrchovaného štátu. Vraždili bez toho, aby tento štát-Afganistan, na nich akokoľvek útočil, akokoľvek ich ohrozoval, či sa im aspoň vyhrážal. USA to urobili preto, lebo Afganistan je menší a slabší, nie je schopný im to vrátiť, nemá ani letectvo, ani balistické rakety, ani lietadlové lode. Keby to čo USA urobili Afganistanu, urobili napr. KĽDR, Iránu, o Číne a Rusku ani nehovoriac, boli by sme od dnes rána svedkami termonukleárnej svetovej vojny.

USA tak ako ich najbližší anglosaskí príbuzní z Veľkej Británie vedením a vyhrávaním skutočných vojen na poli férového boja nevynikajú. Im ide nanajvýš tak bombardovanie -pustiť bomby a utiecť. A ešte lepšie im ide teroristický spôsob boja-poslať niekam profesionálnych hrdlorezov, vraždiace zákerné drony, aby tam kohosi zavraždili a zmizli. Atentáty- to je to čo Anglosasom ide. Férovka na poli boja im ale nevonia. Ak to musí byť,-tak potom nech to beží cudzími rukami. Iní bojovníci, zaplatení USA či UK bojujú, USA a UK dodávajú zbrane, úverujú a po víťzstve „ich chlapcov“ od „chlapcov“ potom inkasujú…

Aby bolo jasné, – nikto tu nechce obhajovať pána Zawahrího a jeho činy. Isteže to nebol ani pacifista a ani filantrop. Bol to tvrdý a chytrý bojovník, bojujúci za svoju pravdu. Ak by ho Američania zlikvidovali vo férovom boji, v situácii, keď by so svojimi vojakmi boli pristihnutí na území USA pri niečom nepeknom, potom by mali USA plné právo konať. Ibaže zabijáci z USA zavraždili Zawahrího tisíce kilometrov od USA v cudzej krajine, bez jej oprávnenia, bez jej vedomia. A to je už je práve to,-čo sa mi nepáči. A to je to, čo USA a Anglosasom ide. Bohužiaľ.

Samozfrejme, že viem o čo ide. Vie to každý, kto trochu sleduje politiku USA. USA sa nedarí napriek gigantickým finančným a vojenským vkladom zasadiť Rusku na Ukrajine úder, ktorý by zmenil strategickú situáciu vo svete v prospech USA. Hrozí im navyše konflikt s Čínou. Ekonomika v EU, vo svete ale už aj v USA trpí na smrteľnú chorobu z hospodárskej depresie, inflácie, straty dôvery voličov voči vláde USA. V takejto situácii, keď v USA vládne „blbá nálada“ a nič sa im poriadne nedarí sa akýkoľvek, aj ten najmenší pseudo-vojenský „úspech“ zíde ako soľ. Dá sa nim zašibrinkovať popred oči nielen svetu ale najmä doma, -Američanom.

Zawahrí zomrel, lebo USA potrebovali nejakú, aj keď len maličkú demonštráciu svojej sily, svojej všemocnosti a svetovládnosti. USA sa pokúsili o maskovacie gesto. Nebolo to ale gesto sily. Bolo to iba gesto siláctva. Nebol to dramatický shakespearovský akt. Bola to tragikomická fraška. – Tak toto tým anglosaským umelcom naozaj ide.

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keš s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo deväť ľudí

26.09.2022 10:44

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo v pondelok ráno najmenej deväť ľudí a ďalších 20 bolo zranených.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 958418x
Priemerná čítanosť článkov: 2529x

Autor blogu

Kategórie