Založ si blog

Viete, že ?

Viete, že sa po dvojtýždňovom taktickom odpočinku /nasledujúcom po dobytí Severodonecka a Lisičanska/ – po relatívnom pokoji opäť začal hýbať front na Donbase ? Viete, že v Seversku, Soledare, Arťomovke /Bachmute/ a Avdejevke už povievajú zástavy s inými farbami ako predtým ?

Viete, že sa už päť mesiacov spomínaná ukrajinská proti-ofenzíva na Cherson znovu trochu odkladá ? Viete, že kúzlo Himarsov sa po videách, ktoré ukázali ich ničenie akosi stráca ? Viete, že iránske prieskumno-útočné drony začali Američania volať „himars-killer“ ?

Viete, že sa vďaka zatiaľ fungujúcej dohode o lodnom exporte ukrajinského obilia črtá istá-aj keď len nepatrná šanca na obnovenie mierových rokovaní Ruska a Ukrajiny ? Viete, že keby nebolo takých, ako je vojnychtivá babucha Nancy a vojnový dedko Joe, mohol by sa svet vrátiť z balansovania na okraji termonukleárnej katastrofy k normálnemu životu, normálnemu cestovaniu, normálnemu obchodovaniu a normálnym cenám za plyn a elektrinu aj pre slovenské domácnosti ?

Prečo má Matovič pravdu !

12.08.2022

Matovič, ústami svojho hovorcu Hegera včera vyhlásil, že on z vlády nepôjde. Lebo on, Matovič -pod pseudonymom „OĹaNO“ VYHRAL PARLAMENTNÉ VOĽBY“. A Sulík, ktorý ho chce z vlády vyštvať, sa do parlamentu ledva dostal. Matovič má pravdu. Vyhral voľby. Našiel si medzi slovenským voličstvom dosť závistlivcov a chamtivcov, čo mu skočili na jeho videjká z [...]

Hamran-čo si to dovoľujete ?

11.08.2022

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta. Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie [...]

Zabávač Biden

11.08.2022

Ešte k včerajším zabávačom. Podľa mňa je jedným z najlepších zabávačov súčasnosti-dokonca na medzinárodnej úrovni- pán americký prezident Joe Biden. Po čase, keď sa špecialistom z jeho „informatickej ochranky“ darilo držať na uzde jeho nepopierateľný situačný humor sa nedávno opäť zaskvel. V prejave, týkajúcom sa zákonov, chystaných na odsúhlasenie [...]

MHD / Mestská hromadná doprava /

Ľudia s covidom môžu ísť na testovanie aj MHD, musia však dodržať opatrenia

13.08.2022 14:16

Za pozitívnu sa podľa vyhlášky ÚVZ považuje osoba po doručení pozitívneho výsledku RT-PCR, LAMP, antigénového testu či Point of care testu.

Gardské jazero

Tretina pobrežných a jazerných vôd v Taliansku je kontaminovaná

13.08.2022 14:00

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu uskutočneného v rámci environmentálneho projektu Goletta Verde.

Diaľnica A6 / Doprava / Kittsee-Jarovce /

Nehoda pri hraniciach so Slovenskom si vyžiadala tri životy, diaľnicu A6 uzavreli

13.08.2022 13:09

Havarovanú dodávku vezúcu vyše 20 ľudí vrátane dieťaťa viedol prevádzač. Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho pridal a chcel utiecť smerom do Rakúska.

Víchrica

Vietor strhol na hudobnom festivale pri Valencii časť pódia, hlásia jednu obeť

13.08.2022 12:29

Ďalších 17 osôb sa zranilo. Traja zo zranených utrpeli vážne úrazy a 14 ďalší ľudia mali menšie zranenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 789844x
Priemerná čítanosť článkov: 2337x

Autor blogu

Kategórie