Založ si blog

Hamran-čo si to dovoľujete ?

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta.

Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie najprv kydal a zastrašoval predstaviteľov dvoch najsilnejších opozičných strán -a potom to rozbalil aj na generálneho prokurátora Slovenskej republiky. Na človeka, ktorý v našej formálne stále demokracii a formálne stále právnom štáte zastáva v rámci OČTK funkciu, ktorá je právomociam členov policajného zboru procesne nadriadená.

Hamran sa v generálnom prokurátorovi nevyzná. Nie je mu jasné jeho konanie. A je to logické. Človek s takou úrovňou právnického vzdelania a s takou úrovňou profesionálnej nadstraníckosti a ne-politickosti musí mať problém pochopiť konanie iného človeka – vzdelaného, skúseného právnika, ktorý zostal verný svojmu sľubu. Sľubu konať vo svojej funkcii nadstranícky, nezávisle, prísne odborne, prísne profesionálne.

Hamran, prečo na takéhoto človeka útočíte ? Prečo sa opozícii a generálnemu prokurátorovi nepriamo vyhrážate ? Hamran-čo si to vlastne dovoľujete ?

A ešte poznámka na záver -aby to všetko nezostalo iba na jednoduchom ale všetkého schopnom policajnom dôstojníkovi Hamranovi. – Všimli ste si, vážení, – že naše LIBERÁLNO-demokratické médiá, naši skvelí komentátori, naši bystroumní analytici, naši geniálni „veliceinvestigatívni“ novinári si nič nevšimli ? Akoby sa-povedané textom Kuricovej pesničky,-vôbec ale vôbec nič nestalo. Nuž,-toto je príznačné nielen pre „našu“ novinársku subkultúru, ale aj pre našu zhnitú demokraciu. – Takže vlastne , – pán dedič čo si to dovoľujete ? Prečo sa bŕľate v komposte, v ktorom sa nám pod rukami starostlivých matovičov, mikulcov, lipšicov, hamranov…tak dobre tak dobre žije ?

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keš s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo deväť ľudí

26.09.2022 10:44

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo v pondelok ráno najmenej deväť ľudí a ďalších 20 bolo zranených.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 958341x
Priemerná čítanosť článkov: 2529x

Autor blogu

Kategórie