Založ si blog

Proti-opozičná propaganda už aj v predpovedi počasia ?

Príznačné, že RTVS dokáže zabezpečiť, aby článok poskytujúci jej kritickú spätnú väzbu o dianí v jednej ich relácii, zmizol z očí verejnosti po niečo vyše hodine. Je to príznačné pre dnešnú dobu NEslobody slova a Neslobody prejavu. A pre tých, čo na takejto dobe celkom slušne ryžujú.

Včera vysielala RTVS zábavno-poznávaciu reláciu Milujeme Slovensko. Už názov tejto relácie je kalk, typický pre reklamy na dámske vložky a pánske ponožky. V slovenčine sme mali slovo „milujem“ vyhradené pre celkom iné city, ako pre obľúbenosť istého druhu výrobku, predmetu či veci. Milovať sa síce dá aj vlasť, ale iba obrazne a to, čo z obsahu relácie vyplýva, by sa ďaleko primeranejšie dalo vyjadriť skromnejším „Máme radi Slovensko“.

Ďalší paradox tejto relácie je, že sa do nej niekedy dostávajú čudní hostia. Napríklad minule tam prišla súťažiaca AŠ.. Keď sa jej pýtali na jej vzťah k Slovensku, dva-trikrát naznačila, že ona má rada „československo“ a Prahu. Fajn, proti gustu žiadna dišputa,-no prečo to hovorí práve v relácii o láske k Slovensku ?

No a včera, – včera to bolo ešte „zaujímavejšie“. Dvaja účinkujúci /moderátor a kapitánka jedného z družstiev/ reláciu nepokryto zneužili na útok proti dvom opozičným stranám resp, ich predstaviteľom. Dozvedeli sme sa, že 1/ dr. Blaha „robí čudné veci“, 2/ strana Republika prezentáciou záberu svojho vedenia z Lomničáku a textom, že Republika je už aj na najvyšších vrcholoch SR, vraj demonštrovalaneznalosť zemepisu. Veď najvyšším vrchom je predsa Gerlach ! Kapitánka a moderátor, ktorý na ňu nadviazal sa urobili sprostí a ilustráciu pochopili ako doslovnú realitu.

Nuž, milé RTVS,- ak chcete takto ďalej pokračovať a na útoky proti slovenskej národne orientovanej opozícii budete zneužívať už aj zábavno-poznávacie súťaže, potom dosť veľká časť vašich divákov /podľa prieskumov verejnej mienky je 82% respondentov nespokojných so súčasnou vládou/ už nebude na RTVS sledovať ani futbal či správy o počasí. Lebo sa bude báť , že proti-opozičnú a proti-vlasteneckú propagandu ste vpašovali už aj do takýchto relácií.

A ešte slovko ku našim celebritkám. Byť výrečný a pohotový na javisku vás milé dámy a páni, ešte nekvalifikuje na doktorov politologických vied. Venujte sa vy radšej svojmu umeleckému remeslu a nezhovaďujte sa v projektoch politickej propagandy. Aj keď sú za to iste pekné honoráre, ukázať národu, akí ste nevzdelaní, to,-verte mi, nestojí zato….

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keš s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo 13 ľudí, z toho sedem detí

26.09.2022 10:44, aktualizované: 12:07

Páchateľ vyzbrojený dvoma pištoľami a veľkým množstvom munície je po smrti, údajne spáchal samovraždu.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 958679x
Priemerná čítanosť článkov: 2529x

Autor blogu

Kategórie