Založ si blog

Proti-opozičná propaganda už aj v predpovedi počasia ?

Príznačné, že RTVS dokáže zabezpečiť, aby článok poskytujúci jej kritickú spätnú väzbu o dianí v jednej ich relácii, zmizol z očí verejnosti po niečo vyše hodine. Je to príznačné pre dnešnú dobu NEslobody slova a Neslobody prejavu. A pre tých, čo na takejto dobe celkom slušne ryžujú.

Včera vysielala RTVS zábavno-poznávaciu reláciu Milujeme Slovensko. Už názov tejto relácie je kalk, typický pre reklamy na dámske vložky a pánske ponožky. V slovenčine sme mali slovo „milujem“ vyhradené pre celkom iné city, ako pre obľúbenosť istého druhu výrobku, predmetu či veci. Milovať sa síce dá aj vlasť, ale iba obrazne a to, čo z obsahu relácie vyplýva, by sa ďaleko primeranejšie dalo vyjadriť skromnejším „Máme radi Slovensko“.

Ďalší paradox tejto relácie je, že sa do nej niekedy dostávajú čudní hostia. Napríklad minule tam prišla súťažiaca AŠ.. Keď sa jej pýtali na jej vzťah k Slovensku, dva-trikrát naznačila, že ona má rada „československo“ a Prahu. Fajn, proti gustu žiadna dišputa,-no prečo to hovorí práve v relácii o láske k Slovensku ?

No a včera, – včera to bolo ešte „zaujímavejšie“. Dvaja účinkujúci /moderátor a kapitánka jedného z družstiev/ reláciu nepokryto zneužili na útok proti dvom opozičným stranám resp, ich predstaviteľom. Dozvedeli sme sa, že 1/ dr. Blaha „robí čudné veci“, 2/ strana Republika prezentáciou záberu svojho vedenia z Lomničáku a textom, že Republika je už aj na najvyšších vrcholoch SR, vraj demonštrovalaneznalosť zemepisu. Veď najvyšším vrchom je predsa Gerlach ! Kapitánka a moderátor, ktorý na ňu nadviazal sa urobili sprostí a ilustráciu pochopili ako doslovnú realitu.

Nuž, milé RTVS,- ak chcete takto ďalej pokračovať a na útoky proti slovenskej národne orientovanej opozícii budete zneužívať už aj zábavno-poznávacie súťaže, potom dosť veľká časť vašich divákov /podľa prieskumov verejnej mienky je 82% respondentov nespokojných so súčasnou vládou/ už nebude na RTVS sledovať ani futbal či správy o počasí. Lebo sa bude báť , že proti-opozičnú a proti-vlasteneckú propagandu ste vpašovali už aj do takýchto relácií.

A ešte slovko ku našim celebritkám. Byť výrečný a pohotový na javisku vás milé dámy a páni, ešte nekvalifikuje na doktorov politologických vied. Venujte sa vy radšej svojmu umeleckému remeslu a nezhovaďujte sa v projektoch politickej propagandy. Aj keď sú za to iste pekné honoráre, ukázať národu, akí ste nevzdelaní, to,-verte mi, nestojí zato….

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693881x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie