Založ si blog

Proti-opozičná propaganda už aj v predpovedi počasia ?

Príznačné, že RTVS dokáže zabezpečiť, aby článok poskytujúci jej kritickú spätnú väzbu o dianí v jednej ich relácii, zmizol z očí verejnosti po niečo vyše hodine. Je to príznačné pre dnešnú dobu NEslobody slova a Neslobody prejavu. A pre tých, čo na takejto dobe celkom slušne ryžujú.

Včera vysielala RTVS zábavno-poznávaciu reláciu Milujeme Slovensko. Už názov tejto relácie je kalk, typický pre reklamy na dámske vložky a pánske ponožky. V slovenčine sme mali slovo „milujem“ vyhradené pre celkom iné city, ako pre obľúbenosť istého druhu výrobku, predmetu či veci. Milovať sa síce dá aj vlasť, ale iba obrazne a to, čo z obsahu relácie vyplýva, by sa ďaleko primeranejšie dalo vyjadriť skromnejším „Máme radi Slovensko“.

Ďalší paradox tejto relácie je, že sa do nej niekedy dostávajú čudní hostia. Napríklad minule tam prišla súťažiaca AŠ.. Keď sa jej pýtali na jej vzťah k Slovensku, dva-trikrát naznačila, že ona má rada „československo“ a Prahu. Fajn, proti gustu žiadna dišputa,-no prečo to hovorí práve v relácii o láske k Slovensku ?

No a včera, – včera to bolo ešte „zaujímavejšie“. Dvaja účinkujúci /moderátor a kapitánka jedného z družstiev/ reláciu nepokryto zneužili na útok proti dvom opozičným stranám resp, ich predstaviteľom. Dozvedeli sme sa, že 1/ dr. Blaha „robí čudné veci“, 2/ strana Republika prezentáciou záberu svojho vedenia z Lomničáku a textom, že Republika je už aj na najvyšších vrcholoch SR, vraj demonštrovalaneznalosť zemepisu. Veď najvyšším vrchom je predsa Gerlach ! Kapitánka a moderátor, ktorý na ňu nadviazal sa urobili sprostí a ilustráciu pochopili ako doslovnú realitu.

Nuž, milé RTVS,- ak chcete takto ďalej pokračovať a na útoky proti slovenskej národne orientovanej opozícii budete zneužívať už aj zábavno-poznávacie súťaže, potom dosť veľká časť vašich divákov /podľa prieskumov verejnej mienky je 82% respondentov nespokojných so súčasnou vládou/ už nebude na RTVS sledovať ani futbal či správy o počasí. Lebo sa bude báť , že proti-opozičnú a proti-vlasteneckú propagandu ste vpašovali už aj do takýchto relácií.

A ešte slovko ku našim celebritkám. Byť výrečný a pohotový na javisku vás milé dámy a páni, ešte nekvalifikuje na doktorov politologických vied. Venujte sa vy radšej svojmu umeleckému remeslu a nezhovaďujte sa v projektoch politickej propagandy. Aj keď sú za to iste pekné honoráre, ukázať národu, akí ste nevzdelaní, to,-verte mi, nestojí zato….

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

31.01.2023

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z [...]

Lasica mal tu a tam aj pravdu..

30.01.2023

Milan Lasica raz pri spomienkach na nemenovaného významného Slováka zhodnotil jeho tvorbu z posledných rokov života slovami /parafrázujem/ : Sú ľudia, ktorým genialitu vzal ich príliš dlhý život. Keby žili kratšie a netvorili tak dlho, príp. ešte aj na staré kolená nepolitizovali, boli by sa do histórie zapísali oveľa viac ako takto. Múdra myšlienka – v Lasicovom [...]

India Kašmír lavína obete lyžiari Poľsko

Pri páde lavíny v Kašmíre zahynuli dvaja poľskí lyžiari

01.02.2023 14:16

Lavína sa zrútila z 4390 metrov vysokej hory Afarwat na lyžiarske stredisko a na zjazdovke pochovala pod snehom 23 osôb.

Parlament / NR SR /

Poslanec ĽS NS odpadol počas rozpravy, musela zasahovať záchranka

01.02.2023 13:40

Poslanec je stabilizovaný a pri vedomí.

Varín, Tiso

Obce nebudú povinné zmeniť neprípustný názov ulice. Poslanci odmietli novelu

01.02.2023 12:53

Predkladateľ Valášek chcel, aby sa názov ulice alebo iného verejného priestranstva zmenil, pokiaľ ide o pomenovanie po exponentoch zločineckých režimov.

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 1246868x
Priemerná čítanosť článkov: 2647x

Autor blogu

Kategórie