Založ si blog

Verejná otázka pánovi Pellegrinimu

Pán Pellegrini,- prepáčte, že to robím takto verejne, -ale politika je vraj vec verejná,-a tak som si to dovolil takto. Na verejnosti. Pán Pellegrini, včera ste mali absenciu na najväčšom opozičnom podujatí, aké sa v Bratislave v poslednom čase uskutočnilo. Počul som vaše ospravedlnenie v televízií ešte pred opozičným mítingom. Povedali ste, že vašim voličom na prvej občianskej časti protestu v účasti brániť nebudete. / Veď sa to ani nedá…/ No povedali ste aj, že sa na politickej fáze, ktorá na prvú časť nadväzovala nezúčastníte. Prečo ? Lebo nechcete na jednej tribúne stáť s fašistami a extrémistami. Pán Fico, organizátor mítingu vám odkázal, že nič také vám nehrozí. Že ak prídete, budete v čase prejavu stáť na tribúne sám resp. sami.

No vy ste ani za týchto podmienok na míting neprišli. A tak vám kladiem verejne túto otázku: KEDY SVOJ OPOZIČNÝ PROTIVLÁDNY MÍTING V BRATISLAVE ZORGANIZUJE HLAS ? Kedy ? No kedy ?

Verím, že to bude onedlho. Verím, lebo veď sa deklarujete ako ľavicová, sociálnodemokratická opozičná strana. Ak je to pravda, mali by ste čosi proti-vládne a opozičné konečne podniknúť. Niečo väčšie, ako je hádzanie hrášku na parlamentnú stenu -v podobe návrhov malých úprav v hrôzostrašnej politike súčasnej vlády. Niečo väčšie, než je len pobehovanie po diskusných reláciách RTVS, Markízy, JOJ či TA3, -kam vás, ktovie prečo volajú takmer ako jediných a výlučných zástupcov opozície. Takže, pán Pellegrini, -kedy už zavoláte aj vy svojich priaznivcov na nejaký míting ? Na váš míting. Na čistý míting, kde nebudú nacionalisti, extrémisti a fašisti. Kde budete iba vy a vaši verní. Nože -urobte to čo najskôr. Nech vieme, aký veľký máte oný,-ohlas vo verejnosti.

Ak to neurobíte, ešte si ľudia pomyslia, že bu´d nie ste v Hlase opoziční alebo že vaša opozičná sila je iba virtuálna mediálna hra. Že je to iba kýmsi- bohatým a vplyvným-dobre platený kvázi opozičný projekt. Alebo inak povedané: že je to iba kýmsi -bohatým a vplyvným,- dobre platený VLÁDNY PLÁN „B“….Núdzový variant istej ambasády zo zámoria.

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

31.01.2023

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z [...]

Lasica mal tu a tam aj pravdu..

30.01.2023

Milan Lasica raz pri spomienkach na nemenovaného významného Slováka zhodnotil jeho tvorbu z posledných rokov života slovami /parafrázujem/ : Sú ľudia, ktorým genialitu vzal ich príliš dlhý život. Keby žili kratšie a netvorili tak dlho, príp. ešte aj na staré kolená nepolitizovali, boli by sa do histórie zapísali oveľa viac ako takto. Múdra myšlienka – v Lasicovom [...]

Varín, Tiso

Obce nebudú povinné zmeniť neprípustný názov ulice. Poslanci odmietli novelu

01.02.2023 12:53

Predkladateľ Valášek chcel, aby sa názov ulice alebo iného verejného priestranstva zmenil, pokiaľ ide o pomenovanie po exponentoch zločineckých režimov.

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Mestská poliklinika Trnava

Zomrel im lekár a pacientom zostáva už len čakať. Počet zdravotníkov v dôchodkovom veku nebezpečne rastie

01.02.2023 11:50

Na problémy so starnutím lekárov sa poukazuje roky. Pomôcť má aj kompletná reforma ambulantného sektora.

Markéta Pekarová Adamová

Predsedníčka českej snemovne telefonovala na Taiwan, v marci tam vycestuje

01.02.2023 11:15

Markéta Pekarová Adamová sa prostredníctvom videohovoru spojila s ministrom zahraničných vecí Taiwanu Wu Čao-siem.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 1246408x
Priemerná čítanosť článkov: 2646x

Autor blogu

Kategórie