Založ si blog

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku.

Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias vojny USA vo Vietname. Mladé novinárske uchá, ktoré to nezažili a nie sú lenivé, si tie manifestácie, pochody, vzbury a krvavé strety s políciou môžu naklikať na internete. V USA desaťtisíce mladých odvedencov utekalo cez hranice do Kanady, Mexika, Austrálie, či do Európy. A museli v emigrácii stráviť celkom pekný čas-lebo doma im za vyhnutie sa povolávaciemu rozkazu hrozili dlhé roky vojenskej basy. Na univerzitách /Berkeley, Columbijská univerzita…/ došlo ku krvavým vzburám. Mŕtvi a ranení boli aj na iných protestných akciách /tzv. dňoch hanby či pochodoch hanby/. Nepokoje netrvali-tak ako teraz v Rusku dva-tri dni ale takmer 10 rokov. A nezúčastnili sa ich jednotlivci či desiatky, možno i stovky nespokojencov, ale desaťtisíce, státisíce a v jednom prípade až do milióna ľudí. – To boli protesty ! Nie tieto viac-menej individuálne či skupinkové prejavy nespokojnosti, s akými sa pri počte 300 tisíc odvedencov jednoducho muselo a musí rátať. Tak ako z Ukrajiny aj na Slovensko utekalo pred povolaním do armády množstvo mladých mužov, tak je to aj teraz v Rusku. Aj keď v-dovolím si usudzovať, v podstatne menšom rozsahu.

Takže, milí mladí novinári-propagandisti,- uvedomte si, komu svoje mediálne produkty smerujete. Tretina populácie si ešte pamätá onakvejšie protesty proti mobilizáciám a proti vojne. Nezosmiešňujte sa taľafatkami.

Je smutné, že sa na Ukrajine bojuje. Každý normálny človek chce, aby tam čo najskôr zavládol mier. Ku mieru treba ale spravodlivosť, vyváženosť, realizmus oboch strán. Propagandistické zveličovanie médií tomu rozhodne nepomôže. Aj keby bol subjektívny úmysel novinárov aj neviem ako čistý a humánny.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

kamióny, kolóny, hranice, vyšný komárnik, barwinek

Kolóna na východnej hranici má asi 20 kilometrov, samosprávy sa obávajú odpadu od kamionistov

30.11.2023 18:33

Kolóny kamiónov na východnej hranici sa tvoria v dôsledku protestnej blokády poľsko-ukrajinských hraničných priechodov poľskými dopravcami.

Jana Černochová, robert kaliňák

Kaliňák poďakoval Česku za velenie v brigáde NATO na Lešti, vznikla v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu

30.11.2023 18:20

Šéf slovenskej obrany ocenil český príspevok k ochrane slovenského vzdušného priestoru.

ZŠ Budatínska

Ďalší dramatický incident na škole: Chlapec chcel vyskočiť z okna, zabránili mu v tom spolužiaci

30.11.2023 17:55

Riaditeľka školy vyzdvihla najmä prístup žiakov, ktorí okamžite dali najavo, že im na spolužiakovi záleží.

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431594x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie