Založ si blog

Demokracia po matovičovsky a hegerovsky

Absurdita dovedená ad absurdum. Paradox hodný paradoxnej existencie dvoch pilierov slovenskej „demokracie“: predajcu vodky a predajcu inzerátov. Matoviča a Hegera. Dnes Heger ohlásil pokus o založenie „demokratického hnutia proti predčasným voľbám“ . Tí čo sa cítia na Slovensku demokratmi, urobia v tomto veľmi demokratickom hnutí všetko preto, aby ľudu / = démosu/ zabránili uplatniť to najdemokratickejšie právo, aké v demokracii existuje – právo voliť. Teda uplatniť svoju moc /krátos/.

Formálne sa budú vyhovárať, že oni nie sú proti voľbám,-že oni sú iba proti týmto konkrétnym „predčasným“ voľbám. Je to smiešny argument. Z hľadiska vôle ľudu totiž žiadne predčasné a riadne voľby neexistujú. Existuje len vôľa ľudí vyjadriť svoj názor. Nič iné nad prejav vôle ľudu neexistuje. Ľud je suverén. Vďaka nástrojom ako referendum a ako sú voľby určuje v normálnej demokracii smer vývoja v štáte. – Nie však v tom súčasnom slovenskom. V tom, kde sa uplatňuje matovičovská fajta „demokracie“.

To hnutie, ktoré OĽaNO avizuje by mohlo mať dobre znejúci marketingovo šikovný názov. Napríklad „Demokrati proti demokracii“. Pre OĽaNO nič paradoxné, nič absurdné. Veď aj samotný názov OĽaNO je vytvorený podľa toho, že by v ňom mali byť ľudia obyčajní. No sú ľudia ako Matovič, Heger, Naď, Mikulec… OBYČAJNÍ ? Sotva. Ak by ste im podobných chceli v SR nájsť, nenájdete ich. V SR žijú aj čudáci, ale takí čudáci, akí sa zišli v OĽaNO sú aj v SR raritní. No a „nezávislé osobnosti“ ? To je u matovičkárov riadny oxymoron. Hovorí sa, že na rokovanie klubu idú so svojim nezávislým názorom a odchádzajú z nezávislým názorom,-lenže Matovičovým. A ak nie, tak potom odchádzajú z OĽaNO.

Dúfajme, že sa hnutie hegerovsko-matovičovským demokratov proti demokracii neobmedzí iba na dnešnú slovnú proklamáciu. A že rozbehne aj nejaké masové akcie. Na obľúbenom Matovičovom námestí SNP pod heslom „NIE VOĽBÁM !“ Ba ešte lepšie by bolo, keby Matovič a spol. začali petičnú akciu za vyhlásenie referenda, ktoré prípadné predčasné voľby definitívne zruší.

A bude pokoj. Nebojte sa, ľudia dobre bude !

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256680x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie