Založ si blog

Čaputová už zase má svojich voličov. Budaj vidí za vraždou Putina.- Nechutná politizácia vraždy pokračuje…

Dnes sa po Bratislave zase bude pochodovať. Politizácia smrti pokračuje. Kuciakiáda číslo 2 pokračuje. Denníky /bohužiaľ aj tento/ ďalej miesto stíšenia vášní kujú železo, kým je horúce. RTVS hlási v hlavných správach, kedy a kde sa má ďalší protestný pochod konať. Už nejde o pietu. Už ide len o špinavú slniečkársku politiku. Už ide o fašistické maniere tých, čo sa maskujú „anti-fašizmom“.

Budaj, najneschopnejší minister tejto hrôzovlády /spolu s Milanovou/, ktorý ničí TANAP organizačno-personálne i fyzicky /vraždenie medve´dov, masívna výstavba chát, znásobenie dopravy na Ceste slobody…/ už našiel skutočného vinníka vraždy zo Zámockej- Koho ? Samozrejme Putina, Rusko a ruských agentov. Rozum zostáva stáť nad politickou degeneráciou tohto senilného pseudo-revolucionára.

Čaputovej podporná skupina to tiež už rozbehla naplno. Buďme naivní a tvárme sa, že jej do karát nahrala náhoda. Nešťastná, tragická, zlá náhoda ale politologickým faktom je, že nech to bola či nebola náhoda a nech to bola tak či onak hrozná náhoda, jej dala novú politickú šancu.

Čaputová zase rečnila pred zástupmi ľudí. Zase púšťala na nich frázy, floskuly, nič nehovoriace konštatovania, – ale boli to jej zástupy, jej jadroví voliči-a tak jej nepískali ale naopak tlieskali.

Čaputová je zase na koni. Mobilizovala sa zase jej jadrová voličská skupina. Dobre organizovaná 4%-ná menšina plus 1%-ná nepočetná no extrémne vplyvná liberálna kaviarenská komunita. V Bratislave či malomestečkách /Trenčín, Martin/, ktorej samozvané „elity“ sa radi cítia byť „in“ , sa nazbieralo 5-10 tisíc ľudí. To Čaputovej zdvihlo sebavedomie. Teraz ide o to, aby médiá začali makať naplno a urobili z dobre organizovanej čaputovskej menšiny dočasnú väčšinu. Väčšinu na pár dní pred a pár dní po prezidentských voľbách. Väčšinu, v ktorej väčšina následne dosť rýchlo pochopí, že sa zase dala ohlúpnuť a oklamať. – bilbordami, televíziami, rádiami, internetom, farebnými papierikmi, celebritkami na tribúnach…

Menšiny teda už vedia, koho budú voliť za prezidenta Slovenskej republiky. Teraz ide o to, aby sa vyskytol niekto schopný, rozvážny a charizmatický aj pre väčšinu Slovenska. Pre bežných ľudí práce, pre priemerných príslušníkov slovenského štátotvorného národa.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256687x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie