Založ si blog

Heger a Čaputová proti rozvodom ?

Heger, Čaputová ale aj Sulík a spol. tvrdia, že referendum o skracovaní volebných období je nežiadúce ba protizákonné. Argumentujú, že vo voľbách sa volí vláda na 4 roky. Na 4 roky a „punktum“. Skracovať toto raz a navždy uzákonené obdobienie je vraj nemožné. Za žiadnych okolností, ani keby sa ukázalo, že omylom voličov vlády nad krajinou zmocnili totálni neschopáci, gauneri, vlastizradcovia.

Zaujímavá predstava o spoločnej vôli ľudu, o inštitucionalizácii spoločenskej zmluvy v podobe právneho aktu. Naši vládni potentáti možno ako jediní v Európe neuznávajú právo tých, čo isté zmluvné vzťahy uzavreli, aby ich v prípade nespokojnosti a škodlivosti rozviazali.

Takže z toho vyplýva, že Heger a Čaputová skôr-neskôr budú tvrdiť . že i manželstvo uzatvárané na neurčito, do smrti, na veky a pod. je akt, ktorého raz a navždy dohodnutý termín nemožno následne korigovať . A to za žiadnych okolností. Rovnako tak možno očakávať, že Heger, Čaputová a spol. budú trvať na tom, že ľudia musia dodržať dohodnuté lehoty obchodných zmlúv. Logicky by nebolo možné odstúpiť ani od tej najškodlivejšej zmluvy s rozšafnou developerskou firmou, s poisťovňou, ktorá sa zdráha plniť zmluvné podmienky, s úžerníckou bankou zvyšujúcou správne poplatky donekonečna, s nájomníkom, ktorý neplatí nájomné a poškodzuje váš prenajatý byt a pod.

Heger a Čaputová majú radi stabilitu právnych vzťahov. Majú radi svet, ktorý skamenel. Heger a Čaputová sú zárukou toho, že pod ich vedením neohrozene a rýchlo dospejeme postupne až do totality s legislatívou na úrovni doby kamennej.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256634x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie