Založ si blog

Genia loci na Hlbokej prelomí možno exorcista !

Niektoré budovy vyžarujú silný genius loci. Dobrý ale občas aj zlý. V tomto druhom prípade akoby sa v budovách hneď po postavení usídlili zlí duchovia. A tí potom našepkávajú ľuďom, čo tam pracujú, ako majú myslieť a konať. Zlí duchovia tam diktujú čo a ako aj po dlhých rokoch, aj po zmene režimov , aj po zmene účelu využitia budovy, aj po kompletnej personálnej výmene. Genius loci budov so silnou a zlou históriou je neuveriteľne mocná sila.

Jednou z takýchto budov je aj budova bývalého Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska. V sídle ÚV KSS sa duch straníckosti, fanatizmu, poslušnosti cudzím riadiacim centrálam zažral tak silno, že ani po niekoľkonásobnom vymaľovaní a dokonca aj po výmene omietok sa odtiaľ nedostal. Je tam zažratý asi až po tehlu, až po základy. Je tam ako drevokazná huba. Ak by ste to odtiaľ chceli dostať preč, pomohla by asi len demolácia a likvidácia stavebného odpadu špeciálnou firmou za účasti cirkevného exorcistu /vyháňača diabla/.

Pozorný čitateľ iste vidí, ako som všetko to zlo, čo z budovy prichádza, pripísal stavbe samotnej. Nikde som nikoho nekritizoval, tobôž že by som niekoho krivo obvinil. Bože uchovaj.

Nič konkrétne netvrdím. Pohybujem sa prísne na úrovni môjho subjektívneho názoru a môjho vnútorného pocitu a dojmu. O čom píšem, nemusí byť pravda. Aby sa zamedzilo riziku, že na dojme predsa len čosi bude, navrhujem vedeniu pracoviska, sídliaceho dnes v tejto budove využiť služby spomenutého EXORCISTU. – Aj bez búrania. Neviem, koľko takáto služba stojí. Myslím si však, že to bude oveľa menej ako stojí bežná diplomatická recepcia.

Nikoho na nič nenavádzam. Iba skromne radím, úctivo odporúčam. – Páni z Hlbokej, – exorcizmus pomáha, – skúste to !

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256633x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie