Založ si blog

Anglická hanba

Dnešné rozhodnutie britského „súdu“, podľa ktorého škótske národné orgány nemôžu vyhlásiť referendum o nezávislosti Škótska bez súhlasu Londýna je veľká hanba Anglicka. Je to dôkaz, že vo Veľkej Británii nedodržiavajú Chartu OSN o práve národov na sebaurčenie. Je to dôkaz o falošnosti Británie: Kosovčanom právo na referendum o nezávislosti priznávajú, no Škótom nie. Je to dôkaz o tom, že v Anglicku skutočná demokracia nie je a vysoko pravdepodobne ani nikdy nebola.

Angličania resp, „Briti“ /ale každý vie že za týmto názvom sú Angličania/ zdôvodňujú rozhodnutie súdu tým, že škótsky parlament, ktorý by referendum o vyhlásení nezávislosti vyhlásil, je vytvorený na základe vôle ústavných orgánov Veľkej Británie. A teda že bez vôle ústavných orgánov UK Škóti referendum vyhlásiť nemôžu. Toto je riadny nezmysel: referendum je prejav vôle ľudu, vôle škótskeho národa, nie iba vôle škótskeho parlamentu. Škótsky národ žiaden britský orgán nevytvoril. Jeho vznik je výsledkom prirodzenej entogenézy . Tak ako je výsledkom etnogenézy národ anglický. Taká je prirodzenosť, ak chcete taká je vôľa božia.

Rozhodnutie Anglicka ďalej ujarmovať Škótov v neželanom podradnom postavení v rámci Veľkej Británie je hanebné. Keby naše ministerstvo zahraničia, keby chlapci ako Káčer a Heger, keby deva Čaputová a keby kadejaké „naše“ ľudskoprávne“ organizácie za niečo stáli,- protestujú voči britskému verdiktu všade kde sa to len dá. Prečo mám taký pocit, že ale protestovať nebudú ?

-Nie je to preto, že nielen vo Veľkej Británii, ale ani v EU, vrátane Slovenska tiež žiadna skutočná demokracia nie je ?

Konsenzus medzi prozápadnými a pronárodnými silami = to je ten správny Smer !

25.03.2023

Iba stručne. Nedá mi totiž nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD R.Ficom v podcaste Pravdy. Bielik chcel pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku. Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov, neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, [...]

Bravó RTVS, bravó Čarnogurský !

23.03.2023

Pred štyrmi dňami som tu na margo výročia sviečkovej manifestácie porovnával názory a mediálny priestor, ktorí majú k dispozícii dvaja najznámejší organizátori protestu proti náboženskej neslobode, – J.Čarnogurský a F.Mikloško. Včera večer na RTVS redaktor Daniška pripravil akoby pokračovanie tejto témy. Zavolal si na diskusiu hostí -ako je u neho obvyklé, [...]

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

19.03.2023

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania. Ján Čarnogurský je pre [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1469323x
Priemerná čítanosť článkov: 2881x

Autor blogu

Kategórie