Založ si blog

Anglická hanba

Dnešné rozhodnutie britského „súdu“, podľa ktorého škótske národné orgány nemôžu vyhlásiť referendum o nezávislosti Škótska bez súhlasu Londýna je veľká hanba Anglicka. Je to dôkaz, že vo Veľkej Británii nedodržiavajú Chartu OSN o práve národov na sebaurčenie. Je to dôkaz o falošnosti Británie: Kosovčanom právo na referendum o nezávislosti priznávajú, no Škótom nie. Je to dôkaz o tom, že v Anglicku skutočná demokracia nie je a vysoko pravdepodobne ani nikdy nebola.

Angličania resp, „Briti“ /ale každý vie že za týmto názvom sú Angličania/ zdôvodňujú rozhodnutie súdu tým, že škótsky parlament, ktorý by referendum o vyhlásení nezávislosti vyhlásil, je vytvorený na základe vôle ústavných orgánov Veľkej Británie. A teda že bez vôle ústavných orgánov UK Škóti referendum vyhlásiť nemôžu. Toto je riadny nezmysel: referendum je prejav vôle ľudu, vôle škótskeho národa, nie iba vôle škótskeho parlamentu. Škótsky národ žiaden britský orgán nevytvoril. Jeho vznik je výsledkom prirodzenej entogenézy . Tak ako je výsledkom etnogenézy národ anglický. Taká je prirodzenosť, ak chcete taká je vôľa božia.

Rozhodnutie Anglicka ďalej ujarmovať Škótov v neželanom podradnom postavení v rámci Veľkej Británie je hanebné. Keby naše ministerstvo zahraničia, keby chlapci ako Káčer a Heger, keby deva Čaputová a keby kadejaké „naše“ ľudskoprávne“ organizácie za niečo stáli,- protestujú voči britskému verdiktu všade kde sa to len dá. Prečo mám taký pocit, že ale protestovať nebudú ?

-Nie je to preto, že nielen vo Veľkej Británii, ale ani v EU, vrátane Slovenska tiež žiadna skutočná demokracia nie je ?

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Juraj Blanár

Blanár nepodporí možné sankcie, ktoré by zasiahli viac občanov SR ako Irán

16.04.2024 15:29

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ majú rokovať o možnom uvalení sankcií na Irán v súvislosti s jeho víkendovým útokom na Izrael.

Podvod

Fanúšikovia hokeja, pozor. Neznámy páchateľ ponúka na internetovom portáli falošné lístky na MS

16.04.2024 15:11

Vystupuje pod rôznymi menami, s rôznymi telefónnymi číslami a uvádza odlišné bankové účty, na ktoré žiada zaslať peniaze.

Russia Ukraine War

Chýbali rakety, zničili elektráreň. Zelenskyj sa hnevá, že Ukrajine chýba ochrana, akú dostal Izrael

16.04.2024 15:07

Volodymyr Zelenskyj sa sťažuje, že Izraelu pomohli spojenci ochrániť vzdušný priestor pred útokom Iránu, ale od neba nad Ukrajinou dávajú ruky preč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809875x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie