Pápež, pápež…škoda reči

Pápež František má 86-rokov. Vysoký vek. Mnohí v rkc preto vravia, že by mal nasledovať svojho predchodcu a kvôli limitovanej osobnej kompetentnosti abdikovať. Prečo konkrétne ? Nuž napríklad aj preto, ako vníma a ako sa stavia ku každodenným problémom v súčasnom svete.

Ukrajinská tajná polícia SBU včera zase podnikla razie v pravoslávnych kláštoroch. Zase brala do väzenia pravoslávnych teda kresťanských popov. Ako na toto prenasledovanie bratskej kresťanskej cirkvi reaguje pápež ? Nuž nijako. Mlčí.

V Moldavsku včera pro-západný nedemokratický režim prezidentky Sanduovej zakázal vysielanie 6 televízií v ruskom jazyku. Hoci jedna z týchto televízií šírila kresťanský program ortodoxnej cirkvi, pápež je aj na tento nehorázny útok na slobodu slova a cenzúru ticho. Nereaguje, aj keď ide o evidentný atak na slobodu slova, na etnické a náboženské slobody.

V kresťanskom Peru nelegitímna vláda, ktorá sa chopila moci po zvrhnutí a uväznení legitímneho prezidenta Castilla masakruje nespokojných demonštrantov. Na uliciach už silové zložky usmrtili desiatky ľudí-kresťanov a katolíkov. A čo na to pápež ? Zase nič. Zase „anjelské“ ticho.

Pápež však predsa len nie je až taký úplne pasívny. Predsa len niečo robí. Dnes pápež označil vojnu na Ukrajine zo strany Kyjeva za „mierovú vojnu“. To je čosi také, ako „humanitárne bombardovanie“ českého slobodomurára a prezidenta V.Havla… Minulý týždeň sa napríklad pri modlení za ukrajinský ľud teatrálne rozplakal. A následne začal veľkú charitatívnu akciu, zameranú na zabezpečenie termooblečenia pre kyjevský režim. Pre nasledovníkov banderovcov. Tých banderovcov, čo prenasledovali a zavraždili v Haliči a na Volyni stotisíc poľských kresťanov-katolíkov.

Nuž taký je pápež František, dnešný jubilant. Čo mu zaželať ? Pevné zdravie a dostatok jasnozrivosti – aby vedel, čo má pre blaho katolíckej cirkvi urobiť -a aby čo najskôr abdikoval. Pápež údajne podpísal ešte v 2013 abdikačný list pre prípad, ak by mu zdravotný stav nedovolil kompetentne a čestne vykonávať svoju funkciu. Nazdám sa, že tento čas už nastal.

Jachtanie na jachte

22.05.2025

Po Katalánsku. Barcelona. Betónové mesto vystavené krutej španielizácii. Trpiace pod nájazdami imigrantov. Z Pakistanu, Bangladéša, Sýrie… Jar pod palmami. More sotva 18 °C. Ale vo vírivke pohoda. Dobrá stredomorská strava. Čerstvé škeble a krevety, čerstvé ovocie. Domáci taxikári nevedia okrem katalánčiny a španielčiny ani „ň“ v cudzej reči. [...]

Polícia včera nezatkla „neonacistov“ či extrémistov: tí sú aj v bratislavskej kaviarni

21.05.2025

Len pre poriadok. Tí 20 strítfajteri, pouliční bitkári, čo ich včera -chvalabohu, polícia končene pochytala, neboli žiadni fašisti, tobôž neonacisti. Novinári, čo ich tak označujú, klamú alebo úmyselne politizujú obyčajné pouličné výtržnosti mladých darebákov. Aby sa z človeka stal „neonacista“ nestačí, že si na bundu našije či na telo vytetuje [...]

Na Fica „bombu“ chystali: nevyšlo…

20.05.2025

Fico zase prekabátil nepriateľské médiá. Bomba-správy, ktorými chceli protislovenskí novinári atakovať vládu SR a ktorými chceli ilustrovať medzinárodnú izolovanosť SR vybuchli protislovenským novinárom v ich záškodníckych rukách. Slovensko pri hlasovaní o pandemickej zmluve nezostalo so svojim odporom k jej schváleniu osamotené, ale v celkom dobrej spoločnosti 11 [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko vytvára nárazníkovú zónu pozdĺž hraníc s Ukrajinou

22.05.2025 20:51

Tento týždeň navštívil ruský vodca Kurskú oblasť.

Great Britain Flag

Británia plánuje zaviesť chemickú kastráciu usvedčených sexuálnych delikventov

22.05.2025 20:01

Nový program cieli na zníženie rizika recidívy a uvoľnenie preťaženého väzenského systému.

Andrej Danko

Danko nesúhlasí so zvyšovaním dane z nehnuteľností ani novými QR platbami. Nástojí na zrušení transakčnej dane

22.05.2025 19:02

Šéf SNS má podľa vlastných slov záujem, aby rokovania o rozpočte boli tento rok iné ako v minulosti.