Založ si blog

Referendum: som šokovaný

Všeličo mi už dobré duše, ktoré majú radi „mozgovú hygienu“ odtiaľto zmyli, všeličo stiahli z očí verejnosti, no príspevok, ktorý som sem dnes dal, bol v súlade s publikačnou etikou. Bol aj bez brainwashingu pomerne čistý. Nebolo v ňom nič, čo by trebárs i precitlivelo čistotných resp. citlivo vnímajúcich čitateľov mohlo vyrušovať.

-No ve´d posú´ďte sami. K článku sa /zatiaľ/ dostanete tak, že v časti „Ďalšie články tohto blogera“ kliknete na článok o proti-referendových atómovkách Matoviča a spol.

Pre tých, čo sú leniví tak urobiť prezradím aspoň to, že sa v článku písalo o šialených podmienkach Matoviča a spol., ktorými chcú zdôvodniť, prečo sú ale AJ NIE SÚ za predčasné voľby. Čo sú to za dôvody ? Nuž napr. odloženie hlasovania až na jar, ústavné zakotvenie jedného volebného obvodu v SR, kvórum 90 poslancov na vyhlásenie predčasných volieb, ústavné zakotvenie Lipšicovej špeciálnej prokuratúry, neprerušený mandát poslanca počas materskej/otcovskej dovolenky a pod.

Jediné, čo do ústavného zákona matovičkári za ten svet nepripustia, je možnosť, aby si slovenský národ aj bez poslancov odhlasoval predčasné voľby a odvolal neschopnú vládu v priamom všeľudovom hlasovaní , – v REFERENDE. Matovič a poslanci bývalej vládnej koalície takýmito ALE. ALE. ALE… chcú zjavne zamínovať cestu k predčasným voľbám malými či väčšími „atómovkami“. Chcú si urobiť alibi, prečo by napokon predčasné voľby v NRSR neprešli.

Za týchto okolností som poradil Slovákom, ktorí sú so súčasnou vládou nespokojní a chceli by čo najskôr nové voľby, aby nenechali zo seba bláznom robiť ešte väčších bláznov, aby naivne neverili, že sa takéto voľby odsúhlasia v NRSR, – a aby vzali veci do vlastných rúk. Aby ako občania sami za seba, za svoje deti a za budúcnosť Slovenska rozhodli.

Inak povedané, aby zajtra 21. januára išli na referendum a povedali svetu, čo si o antidemokratických praktikách súčasnej politickej štruktúry vo vláde, v parlamente – ale aj v prezidentskom paláci – myslia.

Slováci, občania, zajtra sa bude rozhodovať o vašej demokratickej budúcnosti. Choďte na referendum, aby sa nerozhodlo o vás bez vás. Choďte tam a rozhodnite aj vy. Sami za seba.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921477x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie