Založ si blog

Referendum: som šokovaný

Všeličo mi už dobré duše, ktoré majú radi „mozgovú hygienu“ odtiaľto zmyli, všeličo stiahli z očí verejnosti, no príspevok, ktorý som sem dnes dal, bol v súlade s publikačnou etikou. Bol aj bez brainwashingu pomerne čistý. Nebolo v ňom nič, čo by trebárs i precitlivelo čistotných resp. citlivo vnímajúcich čitateľov mohlo vyrušovať.

-No ve´d posú´ďte sami. K článku sa /zatiaľ/ dostanete tak, že v časti „Ďalšie články tohto blogera“ kliknete na článok o proti-referendových atómovkách Matoviča a spol.

Pre tých, čo sú leniví tak urobiť prezradím aspoň to, že sa v článku písalo o šialených podmienkach Matoviča a spol., ktorými chcú zdôvodniť, prečo sú ale AJ NIE SÚ za predčasné voľby. Čo sú to za dôvody ? Nuž napr. odloženie hlasovania až na jar, ústavné zakotvenie jedného volebného obvodu v SR, kvórum 90 poslancov na vyhlásenie predčasných volieb, ústavné zakotvenie Lipšicovej špeciálnej prokuratúry, neprerušený mandát poslanca počas materskej/otcovskej dovolenky a pod.

Jediné, čo do ústavného zákona matovičkári za ten svet nepripustia, je možnosť, aby si slovenský národ aj bez poslancov odhlasoval predčasné voľby a odvolal neschopnú vládu v priamom všeľudovom hlasovaní , – v REFERENDE. Matovič a poslanci bývalej vládnej koalície takýmito ALE. ALE. ALE… chcú zjavne zamínovať cestu k predčasným voľbám malými či väčšími „atómovkami“. Chcú si urobiť alibi, prečo by napokon predčasné voľby v NRSR neprešli.

Za týchto okolností som poradil Slovákom, ktorí sú so súčasnou vládou nespokojní a chceli by čo najskôr nové voľby, aby nenechali zo seba bláznom robiť ešte väčších bláznov, aby naivne neverili, že sa takéto voľby odsúhlasia v NRSR, – a aby vzali veci do vlastných rúk. Aby ako občania sami za seba, za svoje deti a za budúcnosť Slovenska rozhodli.

Inak povedané, aby zajtra 21. januára išli na referendum a povedali svetu, čo si o antidemokratických praktikách súčasnej politickej štruktúry vo vláde, v parlamente – ale aj v prezidentskom paláci – myslia.

Slováci, občania, zajtra sa bude rozhodovať o vašej demokratickej budúcnosti. Choďte na referendum, aby sa nerozhodlo o vás bez vás. Choďte tam a rozhodnite aj vy. Sami za seba.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256754x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie