Založ si blog

Referendum: jediná obrana proti Matovičovi a spol. a ich „atómovkám“

Šialenec Matovič sa vrátil do NRSR a už to tam poriadne rozkrúca. Najskôr vyhlási, že je za predčasné voľby, lebo nechce Čaputovej úradnícku vládu, no potom sa ukáže, že to bol iba jeho kreatívny trik. Že to bola jedna z jeho obľúbených dezinformačných atómoviek. Ukáže sa, že odsúhlasenie predčasných volieb Matovič v skutočnosti nechce, lebo súhlas OLaNO podmieňuje nezmyslami ako napr. prijatím zákona o predčasných voľbách nie do konca januára ale až niekedy na jar. To by potom „predčasné“ voľby mohli byť niekedy v decembri 2023 alebo januári 2024. Čiže dva mesiace pred termínom riadnych volieb…

To je on, typický Matovič vo svojej starej forme. Je to blázon, čo si rád robí ešte väčších bláznov z ostatných Slovákov a z celého slovenského národa. A to ešte nehovorím o jeho ďalšom bláznovstve. Spolu s termínom predčasných volieb chce dať do ústavy nemennosť súčasného jednomandátového volebného systému. Vraj ako poistku predtým, aby sa podľa vzoru Maďarska v SR nezabetónovalo vládnutie veľkých strán typu Smer a Hlas. Každý normálny človek na tejto požiadavke Matoviča vidí, aký je to blázon. Veď v poslednom volebnom programe OLaNO mal Matovič čosi úplne odlišné: mal tam požiadavku „demokratizácie volebného systému a priblíženia volieb občanovi“ tak, že sa ZRUŠÍ jednomandátovosť SR a prejde sa na viacmandátový, konkrétne 8-mandátový systém parlamentných volieb.

Matovičom a jeho bláznovskými atómovkami sa inšpirujú aj iní politici z košiara bývalej vládnej koalície. Jedni navrhujú ústavnú zakotvenosť existencie špeciálneho súdu, iní chcú dať do ústavy pokračovanie poslaneckého mandátu žien aj počas ich materskej dovolenky, ďalší tam možno budú chcieť dať parterstvá LGBTI, ďalší ochranu sťahovavého vtáctva…Jednoducho, vládna koalícia je za predčasné voľby, – ALE…ale spolu s ich odsúhlasením chce presadiť aj svoje pikošky, svoje kaprice, svoje rozmary…Za nič na svete tam ale nechce dovoliť dať jedno jediné, -to najdôležitejšie: právo národa na skrátenie funkčného obdobia neschopnej vlády v referende.. Všetko áno, ale demokratickejšiu participatívnejšiu formu správy vecí verejných nie. Nie a nie a nie.

Podmieňovanie odhlasovania predčasných volieb kadejakými nesplniteľnými nezmyslami je najjednoduchšia cesta k tomu, aby hlasovanie o predčasných voľbách v NRSR zlyhalo. Aby sa odsúvalo najprv do času, keď Čaputová vymenuje úradnícku vládu a potom ďalej, na neskorší a neskorší termín. Až do februára – marca 2024, teda do termínu riadnych parlamentných volieb.

Začal som Matovičom a jeho bláznovstvami a šialenými atómovkami. No zdá sa, že by bolo treba hovoriť aj o šialenostiach a atómovkách ostatných členov bývalej vládnej koalície – z SaS, Za ľudí, z OLaNO…ba aj o atómovkách pani prezidentky Čaputovej. Lebo čo iné ako matovičovská atómovka je jej odmietnutie vyhlásiť prvé referendum, podložené 600 tis. petičným podpismi a trojnásobnou politickou praxou novodobej SR ? Čo iné ako atómovka je jej vypísanie súčasného referenda v tom najnevhodnejšom termíne ?

Nepriatelia referenda a priamej demokracie hádžu na ZAJTRAJŠIE referendum jednu atómovku za druhou. Najviac sú v tomto ohľade činné protislovenské zapredanecké médiá, kadejakí komentátori, pseudoanalytici a kvázi politológovia, takí či onakí experti-samozvanci, predajné agentúry na prieskum verejnej mienky, mimovládkári a ostatná škodlivá fauna. Až na výnimky /Budajíčkovia a trpaslíci z okruhu spiacej princeznej Remišovej/ sú všetci za predčasné voľby. Verbálne sú za priamu demokraciu, sú za predčasné voľby, ALE…ALE…ALE..

Milí Slováci, -chcete viac priamej demokracie, chcete SAMI ROZHODOVAŤ o predčasných voľbách ? Ak áno, potom nenechajte osud predčasných volieb v rukách šialených poslancov z NRSR. Odstreľte im ich atómovky ešte nad ich hlavami.- Ako ? Jednoducho, zajtra choďte na referendum. A zahlasujte v prospech seba a svojich detí.

Zahlasujte v prospech dobrej veci.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenského volebné obdobie vypršalo, ruská propaganda ide na plné obrátky

21.05.2024 12:40

Je vojna, voľby nemožno usporiadať a drvivá väčšina ukrajinského obyvateľstva si to dobre uvedomuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876339x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie