Založ si blog

Referendum: jediná obrana proti Matovičovi a spol. a ich „atómovkám“

Šialenec Matovič sa vrátil do NRSR a už to tam poriadne rozkrúca. Najskôr vyhlási, že je za predčasné voľby, lebo nechce Čaputovej úradnícku vládu, no potom sa ukáže, že to bol iba jeho kreatívny trik. Že to bola jedna z jeho obľúbených dezinformačných atómoviek. Ukáže sa, že odsúhlasenie predčasných volieb Matovič v skutočnosti nechce, lebo súhlas OLaNO podmieňuje nezmyslami ako napr. prijatím zákona o predčasných voľbách nie do konca januára ale až niekedy na jar. To by potom „predčasné“ voľby mohli byť niekedy v decembri 2023 alebo januári 2024. Čiže dva mesiace pred termínom riadnych volieb…

To je on, typický Matovič vo svojej starej forme. Je to blázon, čo si rád robí ešte väčších bláznov z ostatných Slovákov a z celého slovenského národa. A to ešte nehovorím o jeho ďalšom bláznovstve. Spolu s termínom predčasných volieb chce dať do ústavy nemennosť súčasného jednomandátového volebného systému. Vraj ako poistku predtým, aby sa podľa vzoru Maďarska v SR nezabetónovalo vládnutie veľkých strán typu Smer a Hlas. Každý normálny človek na tejto požiadavke Matoviča vidí, aký je to blázon. Veď v poslednom volebnom programe OLaNO mal Matovič čosi úplne odlišné: mal tam požiadavku „demokratizácie volebného systému a priblíženia volieb občanovi“ tak, že sa ZRUŠÍ jednomandátovosť SR a prejde sa na viacmandátový, konkrétne 8-mandátový systém parlamentných volieb.

Matovičom a jeho bláznovskými atómovkami sa inšpirujú aj iní politici z košiara bývalej vládnej koalície. Jedni navrhujú ústavnú zakotvenosť existencie špeciálneho súdu, iní chcú dať do ústavy pokračovanie poslaneckého mandátu žien aj počas ich materskej dovolenky, ďalší tam možno budú chcieť dať parterstvá LGBTI, ďalší ochranu sťahovavého vtáctva…Jednoducho, vládna koalícia je za predčasné voľby, – ALE…ale spolu s ich odsúhlasením chce presadiť aj svoje pikošky, svoje kaprice, svoje rozmary…Za nič na svete tam ale nechce dovoliť dať jedno jediné, -to najdôležitejšie: právo národa na skrátenie funkčného obdobia neschopnej vlády v referende.. Všetko áno, ale demokratickejšiu participatívnejšiu formu správy vecí verejných nie. Nie a nie a nie.

Podmieňovanie odhlasovania predčasných volieb kadejakými nesplniteľnými nezmyslami je najjednoduchšia cesta k tomu, aby hlasovanie o predčasných voľbách v NRSR zlyhalo. Aby sa odsúvalo najprv do času, keď Čaputová vymenuje úradnícku vládu a potom ďalej, na neskorší a neskorší termín. Až do februára – marca 2024, teda do termínu riadnych parlamentných volieb.

Začal som Matovičom a jeho bláznovstvami a šialenými atómovkami. No zdá sa, že by bolo treba hovoriť aj o šialenostiach a atómovkách ostatných členov bývalej vládnej koalície – z SaS, Za ľudí, z OLaNO…ba aj o atómovkách pani prezidentky Čaputovej. Lebo čo iné ako matovičovská atómovka je jej odmietnutie vyhlásiť prvé referendum, podložené 600 tis. petičným podpismi a trojnásobnou politickou praxou novodobej SR ? Čo iné ako atómovka je jej vypísanie súčasného referenda v tom najnevhodnejšom termíne ?

Nepriatelia referenda a priamej demokracie hádžu na ZAJTRAJŠIE referendum jednu atómovku za druhou. Najviac sú v tomto ohľade činné protislovenské zapredanecké médiá, kadejakí komentátori, pseudoanalytici a kvázi politológovia, takí či onakí experti-samozvanci, predajné agentúry na prieskum verejnej mienky, mimovládkári a ostatná škodlivá fauna. Až na výnimky /Budajíčkovia a trpaslíci z okruhu spiacej princeznej Remišovej/ sú všetci za predčasné voľby. Verbálne sú za priamu demokraciu, sú za predčasné voľby, ALE…ALE…ALE..

Milí Slováci, -chcete viac priamej demokracie, chcete SAMI ROZHODOVAŤ o predčasných voľbách ? Ak áno, potom nenechajte osud predčasných volieb v rukách šialených poslancov z NRSR. Odstreľte im ich atómovky ešte nad ich hlavami.- Ako ? Jednoducho, zajtra choďte na referendum. A zahlasujte v prospech seba a svojich detí.

Zahlasujte v prospech dobrej veci.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256617x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie