Založ si blog

Na Ficovom referende sa zúčastnilo 1 193 000 ficovoličov

Všetci nepriatelia referenda nazývali včerajší plebiscit „Ficovým referendom“. Pripusťme, že mali pravdu. Na Ficovom referende sa teda zúčastnilo 1 193 000 voličov. Ak by to všetko boli Ficovi voliči, potom by pri obvyklej volebnej účasti v parlamentných voľbách t.j. pri 60-65 % predstavovalo 1 193 000 voličov volebný výsledok vyše 42%. Smer SSD by s tým mohol sám zostaviť vládu, -bez akýchkoľvek koaličných partnerov. Strach vládnych strán z návratu Fica je po včerajšku, zdá sa, viac ako oprávnený.

Samozrejme, ide iba o teóriu. V praxi sa na referende zúčastnili v menšom počte aj priaznivci Hlasu SD, Republiky, LSNS, SNS príp. aj iných strán. Tak či onak, referendum ukázalo, že v prípade parlamentných volieb by dnes dalo hlasy ľavici a národniarom vyše 42% voličov. Či je referendový výsledok za týchto okolností úspechom opozície alebo nie, nech posúdia čitatelia.

Referendum skončilo. Ľudia svojou väčšinovou neúčasťou ukázali, že sa im súčasná vláda páči, že nechcú voľby, ktoré by ju vymenili. Hlas ľudu, hlas boží. Hlas ľudu rozhodol. Slovensko bude mať takú vládu, akú si zaslúži. Matovič znovu zvíťazil. Treba mu poblahoželať.

A blahoželať treba aj tým 3,2 miliónom Slovákov, ktorí na pokyn Matoviča a spol. nešli na referendum, sedeli doma – a zvíťazili. Teraz ich čaká sladká odmena. Matovič, Heger, Remišová, Budaj, Čaputová a jej príp. úradnícka vláda im ju bohato nadelia.

Úprimne im tú odmenu dožičíme.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256772x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie