Založ si blog

Na Ficovom referende sa zúčastnilo 1 193 000 ficovoličov

Všetci nepriatelia referenda nazývali včerajší plebiscit „Ficovým referendom“. Pripusťme, že mali pravdu. Na Ficovom referende sa teda zúčastnilo 1 193 000 voličov. Ak by to všetko boli Ficovi voliči, potom by pri obvyklej volebnej účasti v parlamentných voľbách t.j. pri 60-65 % predstavovalo 1 193 000 voličov volebný výsledok vyše 42%. Smer SSD by s tým mohol sám zostaviť vládu, -bez akýchkoľvek koaličných partnerov. Strach vládnych strán z návratu Fica je po včerajšku, zdá sa, viac ako oprávnený.

Samozrejme, ide iba o teóriu. V praxi sa na referende zúčastnili v menšom počte aj priaznivci Hlasu SD, Republiky, LSNS, SNS príp. aj iných strán. Tak či onak, referendum ukázalo, že v prípade parlamentných volieb by dnes dalo hlasy ľavici a národniarom vyše 42% voličov. Či je referendový výsledok za týchto okolností úspechom opozície alebo nie, nech posúdia čitatelia.

Referendum skončilo. Ľudia svojou väčšinovou neúčasťou ukázali, že sa im súčasná vláda páči, že nechcú voľby, ktoré by ju vymenili. Hlas ľudu, hlas boží. Hlas ľudu rozhodol. Slovensko bude mať takú vládu, akú si zaslúži. Matovič znovu zvíťazil. Treba mu poblahoželať.

A blahoželať treba aj tým 3,2 miliónom Slovákov, ktorí na pokyn Matoviča a spol. nešli na referendum, sedeli doma – a zvíťazili. Teraz ich čaká sladká odmena. Matovič, Heger, Remišová, Budaj, Čaputová a jej príp. úradnícka vláda im ju bohato nadelia.

Úprimne im tú odmenu dožičíme.

„Pyroman“ Šimečka vyzýva hasiť, čo sám zapálil

13.04.2024

Z času na čas sa na verejnosti objavujú správy o chorých jedincoch, čo sa ukájajú pohľadom na oheň, ktorý sami vyvolali. Niektorí z nich svoju úchylku obohacujú ešte aj o uplatneniachtivosť. Len čo oheň prepukne, tlačia sa medzi prvých, čo ho idú hasiť. Medzi uplatneniachtivých „pyromanov“ patrí aj samozvaný vodca slovenskej opozície Šimečka najmladší. [...]

A.Šuran z STV24 dnes ukázal, čo je to „verejnoprávnosť“

11.04.2024

EP prerokováva ďalšiu zo správ o SR, iniciovanú opozičnými europoslancami /samozrejme s výnimkou p.Uhríka/. RTVS, konkrétne spravodajská STV24 dala z tejto aktivity živý vstup. Moderátor A.Šuran venoval prvých 14 minút /slovom: štrnásť minút/ spravodajstva-nie publicistiky ale úvodného spravodajstva, – pánovi Štefancovi / protivládny kádehák, býv. vedúci [...]

Horúci krumpeľ Korčok v rukách opozície

09.04.2024

Novinári z menjnstrímu píšu o silnom mandáte Ivana Korčoka 1240 tis. hlasov. Táto masa voličov mu údajne dáva právo vážne zasahovať do politického diania na Slovensku. Novinári sa preto predstaviteľov opozičných strán, /ktoré Korčokovi poskytli spomenutých 1,25 mil. hlasov/ pýtajú ako budú s Korčokom spolupracovať, či si ho vezmú medzi seba, či z neho neurobia [...]

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

Donald Trump

BBC: Hľadanie poroty nestrannej voči Trumpovi bude na Manhattane neľahká úloha

13.04.2024 20:18

Trumpovi právnici sa už sťažovali, že mestská časť Manhattan, ktorú obývajú prevažne demokrati, neumožnia zostaviť nestrannú porotu. A odborníci sa zhodujú, že to bude náročné.

Petr Fiala

Fiala zostáva predsedom ODS. Okamura naďalej šéfuje SPD, nemal vyzývateľa

13.04.2024 17:37

Na kongrese ODS v Ostrave získal Petr Fiala 424 hlasov od 525 prítomných delegátov (necelých 81 percent).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 752
Celková čítanosť: 2798282x
Priemerná čítanosť článkov: 3721x

Autor blogu

Kategórie