Založ si blog

Na Ficovom referende sa zúčastnilo 1 193 000 ficovoličov

Všetci nepriatelia referenda nazývali včerajší plebiscit „Ficovým referendom“. Pripusťme, že mali pravdu. Na Ficovom referende sa teda zúčastnilo 1 193 000 voličov. Ak by to všetko boli Ficovi voliči, potom by pri obvyklej volebnej účasti v parlamentných voľbách t.j. pri 60-65 % predstavovalo 1 193 000 voličov volebný výsledok vyše 42%. Smer SSD by s tým mohol sám zostaviť vládu, -bez akýchkoľvek koaličných partnerov. Strach vládnych strán z návratu Fica je po včerajšku, zdá sa, viac ako oprávnený.

Samozrejme, ide iba o teóriu. V praxi sa na referende zúčastnili v menšom počte aj priaznivci Hlasu SD, Republiky, LSNS, SNS príp. aj iných strán. Tak či onak, referendum ukázalo, že v prípade parlamentných volieb by dnes dalo hlasy ľavici a národniarom vyše 42% voličov. Či je referendový výsledok za týchto okolností úspechom opozície alebo nie, nech posúdia čitatelia.

Referendum skončilo. Ľudia svojou väčšinovou neúčasťou ukázali, že sa im súčasná vláda páči, že nechcú voľby, ktoré by ju vymenili. Hlas ľudu, hlas boží. Hlas ľudu rozhodol. Slovensko bude mať takú vládu, akú si zaslúži. Matovič znovu zvíťazil. Treba mu poblahoželať.

A blahoželať treba aj tým 3,2 miliónom Slovákov, ktorí na pokyn Matoviča a spol. nešli na referendum, sedeli doma – a zvíťazili. Teraz ich čaká sladká odmena. Matovič, Heger, Remišová, Budaj, Čaputová a jej príp. úradnícka vláda im ju bohato nadelia.

Úprimne im tú odmenu dožičíme.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921489x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie