Založ si blog

Včera by Smer SSD a spol. vyhrali parlamentné voľby

Áno, ako som už v predchádzajúcom blogu spomenul, s počtom 1 193 000 voličov by včera Smer SSD vyhral parlamentné voľby. Priemerná účasť na parlamentných voľbách býva v SR 58-65%. Pri účasti 60% z 4,45 oprávnených voličov by 1 193 000 voličov predstavovalo vyše 42% hlasov. Opozičné ľavicovo-národné strany by dosiahli takmer 45% /44,7%/ % hlasov a pohodlne by prevzali vládu nad Slovenskom.

Čaputová v r. 2019 dostala v prezidentských voľbách 1 056 tis. hlasov. Ak by boli takéto voľby včera, Fico by Čaputovú s 1 193 000 hlasmi porazil a stal sa prezidentom.

Včerajšie referendum malo spomedzi 8 neúspešných referend tretiu najvyššiu účasť.

Ukazuje sa, že pri kvóre 50% žiadne referendum bez súčasnej podpory vládnych a opozičných strán na Slovensku nikdy nebude úspešné. Kvórum treba znížiť na 25-30%.

Zaujímavé údaje, že ? – Uvádzam ich pre tých, čo chcú včerajší výsledok Fica a spol. bagatelizovať, alebo dokonca označovať za hanebné fiasko. Prípadne defetisticky, masochisticky nadávať na slovenský národ ako na celok.

Na vec sa dá pozerať, samozrejme, aj inak. Napríklad aj tak, že sa včera slovenskí voliči znovu postavili za Igora Matoviča a jeho spoluvládcov. Matoviča svojou neúčasťou na referende podržalo 3,3 milióna občanov SR.

Občania SR včera rozhodli. Predčasné voľby asi nebudú. Pravdepodobne ani NRSR ich neodhlasuje. Nastúpi Čaputovej úradnícka vláda. Mnohí Slováci počas jej vládnutia zabudne na väčšinu príkorí, na covidovú alebo energetickú šikanu, na neschopnosť, na chyby, na korupciu, na prenasledovanie opozície, na hlúposť, šialenosť, nekultúrnosť Matoviča a spol. Veľká časť Slovákov sa dá Igorovými atómovkami znovu ohlúpnuť. A ak by aj nie, dá sa ošialiť liberálom z PS, SaS a nejakým novým dzurindovským subjektom a pod. Časť národa má krátku pamäť. Najmä jeho mladšie zložky.

Nič proti tomu. Slováci mali včera možnosť všetko zmeniť. Nevyužili ju. Nuž, bude ako bude…Ľud má takú vládu, akú si zaslúži.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256766x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie