Založ si blog

Srbi a Sofiina voľba: podá Vučič demisiu ?

Tento článok nebude o Čaputovej, ani o Matovičovi, ani o Putinovi. Bude na zdanlivo nezaujímavú srbskú tému. Podľa mňa však ide aj o slovenskú a ruskú tému. Veď posúďte sami.

Srbský prezident Vučič včera naznačil, že je pripravený podať demisiu, aby pre Srbsko získal drahocenný čas. Západ totiž v hysterickom vojnovom ošiali pritlačil na hrdlo Srbie a žiadu ju, aby sa „blitzschnell“ rozhodla, či chce byť v totálnej obchodnej, politickej a vojenskej izolácii alebo prikývne na vstup Kosova do Organizácie spojených národov. Inak povedané, že Srbsko kapituluje a uzná svoju separatizovanú provinciu za samostatný štát.

Vučič vyhlásil, že Západ zoči voči vojne USA a NATO s Ruskom stratil so Srbskom trpezlivosť. Vojna si vyžaduje pokojný tyl, pokojné zázemie, uprataný zdaný dvor. Západ za svoj zadný dvor považuje aj Západný Balkán a v rámci toho aj Srbsko. Západ chce pred totálnym vyhrotením konfrontácie s Ruskom Srbov prinútiť, aby sa poddali a začlenili sa medzi ostatných východoeurópskych sluhov Západu. Ak tak Srbi neurobia, zaplatia za to biedou, zaostalosťou, úplnou ignoranciou a izoláciou. Ba možno aj ďalším „humanitárnym bombardovaním“ a stratou území /Sandžak, Vojvodina…/.

Vučič má na výber: buď uvrhne /odmietnutím uznania nezávislého Kosova/ srbské rodiny, ženy, deti, penzistov do priam genocídnej biedy a zaostalosti, alebo zradí vlastné srbské dejiny, a opľuje si vlastnú srbskú dušu. Ťažká voľba. Hovorí sa jej aj Sofiina voľba-keď si treba vybrať medzi dvoma rovnako veľkými zlami to, ktoré je predsa len o milimeter menšie. Vučič v takejto situácii možno zvolí rezignáciu. Zvolí záchranu vlastnej individuálnej duše pre zločinom vlastizrady.

Vučič si myslí, že po jeho rezignácii chvíľu potrvá, kým sa nájde quisling, vlastizradca, ktorým bude ochotný pokoriť sa pred pánmi zo Západu. Alebo kým sa nájde bohatier s väčšími guľami, ako má Vučič a ktorý sa vzoprie. A presvedčí srbský národ, že je lepšie zachovať si hrdosť, vernosť dejinám, hoci aj živoriť, biediť, byť ohradený železnou oponou, – než sa vzdať a zaradiť sa medzi otrokov.

Vučič hrá o čas. Vie, že aj o osude Srbska sa rozhoduje na ukrajinskom fronte. Vie, že jedna mocná zimno-jarná ruská ofenzíva môže všetko zmeniť. Nielen napr. pre Slovensko, ale aj pre Srbsko. Vydrží Vučičovo malé 7 miliónové Srbsko dovtedy ten obrovský tlak miliardového po zuby ozbrojeného Západu ? Stihnú Rusi dosiahnuť mier dovtedy, dokedy Západ Srbov nezlomí ?

Priatelia, – viete na túto otázku odpoveď ? Ak áno, potom mi ju prezraďte. Nikdy vám to nezabudnem.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256777x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie