Založ si blog

Srbi a Sofiina voľba: podá Vučič demisiu ?

Tento článok nebude o Čaputovej, ani o Matovičovi, ani o Putinovi. Bude na zdanlivo nezaujímavú srbskú tému. Podľa mňa však ide aj o slovenskú a ruskú tému. Veď posúďte sami.

Srbský prezident Vučič včera naznačil, že je pripravený podať demisiu, aby pre Srbsko získal drahocenný čas. Západ totiž v hysterickom vojnovom ošiali pritlačil na hrdlo Srbie a žiadu ju, aby sa „blitzschnell“ rozhodla, či chce byť v totálnej obchodnej, politickej a vojenskej izolácii alebo prikývne na vstup Kosova do Organizácie spojených národov. Inak povedané, že Srbsko kapituluje a uzná svoju separatizovanú provinciu za samostatný štát.

Vučič vyhlásil, že Západ zoči voči vojne USA a NATO s Ruskom stratil so Srbskom trpezlivosť. Vojna si vyžaduje pokojný tyl, pokojné zázemie, uprataný zdaný dvor. Západ za svoj zadný dvor považuje aj Západný Balkán a v rámci toho aj Srbsko. Západ chce pred totálnym vyhrotením konfrontácie s Ruskom Srbov prinútiť, aby sa poddali a začlenili sa medzi ostatných východoeurópskych sluhov Západu. Ak tak Srbi neurobia, zaplatia za to biedou, zaostalosťou, úplnou ignoranciou a izoláciou. Ba možno aj ďalším „humanitárnym bombardovaním“ a stratou území /Sandžak, Vojvodina…/.

Vučič má na výber: buď uvrhne /odmietnutím uznania nezávislého Kosova/ srbské rodiny, ženy, deti, penzistov do priam genocídnej biedy a zaostalosti, alebo zradí vlastné srbské dejiny, a opľuje si vlastnú srbskú dušu. Ťažká voľba. Hovorí sa jej aj Sofiina voľba-keď si treba vybrať medzi dvoma rovnako veľkými zlami to, ktoré je predsa len o milimeter menšie. Vučič v takejto situácii možno zvolí rezignáciu. Zvolí záchranu vlastnej individuálnej duše pre zločinom vlastizrady.

Vučič si myslí, že po jeho rezignácii chvíľu potrvá, kým sa nájde quisling, vlastizradca, ktorým bude ochotný pokoriť sa pred pánmi zo Západu. Alebo kým sa nájde bohatier s väčšími guľami, ako má Vučič a ktorý sa vzoprie. A presvedčí srbský národ, že je lepšie zachovať si hrdosť, vernosť dejinám, hoci aj živoriť, biediť, byť ohradený železnou oponou, – než sa vzdať a zaradiť sa medzi otrokov.

Vučič hrá o čas. Vie, že aj o osude Srbska sa rozhoduje na ukrajinskom fronte. Vie, že jedna mocná zimno-jarná ruská ofenzíva môže všetko zmeniť. Nielen napr. pre Slovensko, ale aj pre Srbsko. Vydrží Vučičovo malé 7 miliónové Srbsko dovtedy ten obrovský tlak miliardového po zuby ozbrojeného Západu ? Stihnú Rusi dosiahnuť mier dovtedy, dokedy Západ Srbov nezlomí ?

Priatelia, – viete na túto otázku odpoveď ? Ak áno, potom mi ju prezraďte. Nikdy vám to nezabudnem.

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693916x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie