Založ si blog

Podvod vládnej koalície s predčasnými voľbami

Ak by bolo včerajšie referendum úspešné, mali by sme tu ozajstné predčasné voľby. Na jar: na začiatku mája. Podľa dnešnej dohody bývalej a stále fungujúcej vládnej koalície však voľby budú v skoro najposlednejšom možnom termíne-v posledný septembrový deň. Miesto skrátenia času bačovania tejto vlády o 10 mesiacov to bude skrátenie sotva o 5 mesiacov. A to už vlastne potom ani nie sú predčasné voľby. To je skôr parodia na predčasnosť. To je fraška.

A možno ide iba o prvý diel frašky, Možno bude ešte nasledovať zlepenec ústavných zákonov o veciach, ktoré s predčasnými voľbami nesúvisia: napr. zabetónovanie jednomandátovosti, zabetónovanie špeciálnej prokuratúry, limit 90 hlasov na schvaľovanie skrátenia funkčného obdobia a ktovie , čo ešte. Skúste si však typnúť, či v ústavnom zákone bude možnosť skracovať funkčné obdobie vlády prostredníctvom referenda…

Máme pred sebou skoro 9 mesiacov nivočenia SR touto vládou. Pokrivené OČTK dostali ešte 9 mesiacov na kriminalizáciu, naháňanie, démonizovanie a možno aj uväznenie vedúcich predstaviteľov opozície.

Ak sa OČTK nepodarí Fica a Smer zastaviť, bude musieť 1,2 miliónmi z referenda vystrašená vláda siahnuť po niečom inom. Predpokladám, že pred voľbami vybuchnú udalosti typu kuciakiády. Tie vyženú do ulíc mládež, prvovoličov, na maximum sa zaktivizujú prozápadné mimovládky, rozbehnú sa mediálne kampane . – všetko s cieľom zvýšiť počet voličov čo najbližšie k 70%. Politizáciou škôl sa budú ficobijci pokúšať získať na svoju stranu PRVOVOLIČOV. Cieľom je cez politicky nevyzretých ľudí dohnať k urnám aspoň 3 milióny voličov. Neskúsených, neschopných kriticky hodnotiť kvality vládnutia súčasnej vlády, no dostatočne citlivých na mediálnu manipuláciu vyše miliónový Ficov referendový zlatý poklad sa rozpustí v mori mladistvej naivity.. A prozápadná, euroatlanticky povoľná vláda bude na jeseň znovu na svete.

Extrémne neskorý termín „predčasných“ volieb pomôže samozrejme tiež zabúdaniu Slovákov na hrôzy vládneho boja proti covidu, na zmluvu s USA a odsúhlasenie prítomnosti cudzích vojakov NATO v SR, na kriminalizáciu opozície, na energetickú šikanu, na zničujúci rast cien…Pravicové politické novotvary dostanú čas aby vznikli a prenikli do povedomia voči propagande menej odolných ľudí. Väčšie šance na úspech dostane aj mediálna a bilbordová manipulácia. Slovom, – fraška s predčasnosťou volieb umožní skutočným vládcom SR, aby si tu dosadili svojich správcov, svoje biele kone.

Súčasná de facto vládna koalícia so Slovákmi zase začína babrať. Podhodila im fetiš predčasných volieb. Volieb, ktoré nebudú ani predčasné a vlastne ani skutočné, ani demokratické čiže nebudú slobodné a spravodlivé.

Bohužiaľ, fraška zvaná 30.september je dôsledok toho, ako sa väčšina občanov včera rozhodla. Rozhodla sa sedieť doma, nechať veci na pánov poslancov. Nuž a už je tu prvý dôsledok. Prvý, ale určite nie posledný.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256601x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie