Založ si blog

Prečo si Česi zvolili za prezidenta kajúcnika ?

Jednoduchá otázka. Jednoduchá odpoveď: lebo medzi českými občanmi prevláda MASOVÉ KAJÚCNICTVO. Najmä v Prahe a väčších mestách. Tak ako za čias Protektorátu prevládala masová kolaborácia s Nemcami najmä v Prahe a väčších mestách. Tak ako po vojne najväčšie pogromy na svojich nemeckých spoluobčanov robili v Prahe a väčších mestách. Tak ako v 1948 boli najväčšie oslavy komunistickej vlády v Prahe a väčších mestách. Tak ako v 1968 bolo najviac obrodených komunistov v Prahe a väčších mestách. Tak ako v auguste, keď najviac proti „rusákom“ vykrikovali v Prahe a väčších mestách. Tak ako v časoch normalizácie boli najfanatickejšími normalizátormi komunisti v Prahe a väčších mestách. Tak v 1989 boli najplnšie námestia na podporu Havla v Prahe a väčších mestách.

„Dnes je Havel Petr Pavel !“ Lampasák, ktorý sa školil za boľševického špiona, diverzanta a možno aj nájomného vraha. Lampasák, ktorý sa po prevrate plynule presunul na druhú stranu a stal sa z neho vzorný dôstojník NATO a oddaný sluha USA. Na Západe majú radi tzv. silné príbehy-keď sa z lotra stane policajt, z capa záhradník, z diabolského Šavla svätý Pavel. Silné príbehy prebehlíkov, ktorí si zrazu uvedomili kde je pravda, majú však radi aj v Česku. Majú ho radi milióny Čechov. Prečo ? Lebo odrážajú ich vlastnú traumu. Lebo znázorňujú ich vlastné prezliekanie kabátov, ich prerod z najboľševickejšieho národa Európy na najdemokratickejší národ prinajmenej Východnej Európy.

Petr Pavel prezliekol kabát a za vernú službu novému pánovi, – strýčkovi Samovi dostal sladkú odmenu. Milióny Čechov tak po 1989 urobili to isté. A čakajú za to tiež odmenu. Milióny Čechov sa v prebehlíkovi Pavlovi vidia. Jeho kariéra, to je ich príbeh. Tak ako Pavel aj oni zhrešili, no potom si to priznali, urobili pokánie, poctivo začali slúžiť novému pánovi. Miesto budovania socializmu a obrany mieru dnes budujú kapitalizmus a pomáhajú vojne v Sýrii, Jemene, Palestíne…no predovšetkým na Ukrajine.

Kajúcnici, predstavujúci veľkú časť občanov ČR si za svojho prezidenta zvolili jedného z nich. Kajajúci sa Česi si za prezidenta zvolili kajúcnika Pavla. – Gratulujeme !

PS: Medzi občanmi Českej republiky, osobitne na Morave ale aj v Čechách je mnoho, mnoho normálne mysliacich a slovansky cítiacich ľudí, -ktorí dnes prehrali. A s nimi sme tak trochu prehrali aj my. Netreba však klesať na duchu. Prehrali /sme/ bitku, nie vojnu. Osudy občanov ČR, osudy občanov SR, osudy iných panslovansky cítiacich ľudí sa dnes riešia v inej bitke. V skutočnej vojne pár sto kilometrov na východ od nás. Držme si palce, aby to tam pre Čechov, pre Slovákov, pre Srbov, pre všetkých Slovanov dobre dopadlo. Tak nám Pán Boh pomáhaj !

PS2:

Pavel vyhlásil, že vyhrala Pravda. Blahoželám redakcii Pravdy k víťazstvu.

Konsenzus medzi prozápadnými a pronárodnými silami = to je ten správny Smer !

25.03.2023

Iba stručne. Nedá mi totiž nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD v podcaste Pravdy. Bielik chcel pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku. Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, – v [...]

Bravó RTVS, bravó Čarnogurský !

23.03.2023

Pred štyrmi dňami som tu na margo výročia sviečkovej manifestácie porovnával názory a mediálny priestor, ktorí majú k dispozícii dvaja najznámejší organizátori protestu proti náboženskej neslobode, – J.Čarnogurský a F.Mikloško. Včera večer na RTVS redaktor Daniška pripravil akoby pokračovanie tejto témy. Zavolal si na diskusiu hostí -ako je u neho obvyklé, [...]

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

19.03.2023

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania. Ján Čarnogurský je pre [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1468889x
Priemerná čítanosť článkov: 2880x

Autor blogu

Kategórie