Založ si blog

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým.

Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a ich nadriadených Lipšica a Mikulca objaví v médiách aspoň tak, ako sa tam objavila informácia o fiktívnej bombe na Štetinovej ulici, kde býva ŠP Lipšic a v Trnave, kde býva miestny mešuge. Priestor dostalo iba trápne domŕzanie Kaliňáka na chodníku pred políciou…

Inak sa nič nestalo. Ani pšuk, nič. S výnimkou ta3 nič. Na internete síce asi 5-6 tisíc ľudí sledovalo TB live a na youtube podobne,-no tzv. mienkotvorné denníky, verejnoprávne médiá ako SRo a STV nedali nič. Privátne televízie s výnimkou ta3 tiež takmer nič. Vo večerných správach bol iba pár sekundový šot so skresleným a moderátorom komentovaným textom ako sa Smeráci vyhrážali OČTK-ale inak vôbec ale vôbec nič. A pritom na TB odzneli tak závažné informácie, že by sa v inom štáte po ich odznení ľudia nahrnuli do ulíc a režim vládnuci v danom štáte by sa triasol v základoch. Na Slovensku informačné nič-ale vôbec nič. Iba nenávistné protismerácke „komentáre“ á la „vyhrážky OČTK“. Novinárski nevzdelanci považujú za vyhrážanie aj obyčajné pripomenutie právnych dôsledkov za porušenie zákona.

Človek by čakal, že by sa v médiách rozprúdila diskusia za účasti Smeru i jeho politických oponentov a samozrejme za účasti MS SR a OČTK. Na Slovensku nič, ale že vôbec nič. Právne istoty občana sa ukázali byť ilúzia – no médiá mlčia. A vysielajú táraninky o nahlásenej bombe na Štetinovej, o akomsi modrom Dzurindovi, čo vstal z hrobu a straší na politickej scéne, o poslancoch, ktorí nechcú na OH súťažiť s Rusmi a pod. taľafatky a nezmysly. A inak nič.

Novinári sa asi začali šetriť na obdobie po septembrových voľbách. Len čo nastúpi nová, pravdepodobne ľavicová a národniarsky orientovaná vláda, informácií z TB novej opozície /OlaNO, SaS…/ bude plný éter a internet. Spotení mediálni pracovníci nebudú vedieť, kam skôr skočiť. A nebudú vládať kričať od rozhorčenia nad očistnými krokmi novej vlády v oblasti spravodlivosti a bezpečnostných štruktúr. Novinári budú robiť 7 x 24. Nečudo, že sa teraz šetria.

Takže na záver si dovoľujem poznamenať, že to mlčanie alebo znevažovacie komentáre médií na TB Smeru plne chápem a neprotestujem. Informačný oddych pred povolebným fofrom je bezpochyby potrebný.

Tento článok má preto iba konštatačný charakter. Situácia je predsa taká, akú slovenskí voliči chceli. Majú vládu, akú chceli. Majú právny stav a policajnú aktivitu, akú chceli.

Hrôzovláda bude minimálne do októbra pri kormidle. A opozícia čo nevidieť v base. Všetko bude tak, ako to občania /naposledy 21.januára/ chceli. Všetko je, – ako sa v peknej pokrokovej slovenčine vraví, – všetko je O.K.

Konsenzus medzi prozápadnými a pronárodnými silami = to je ten správny Smer !

25.03.2023

Iba stručne. Nedá mi totiž nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD R.Ficom v podcaste Pravdy. Bielik chcel pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku. Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov, neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, [...]

Bravó RTVS, bravó Čarnogurský !

23.03.2023

Pred štyrmi dňami som tu na margo výročia sviečkovej manifestácie porovnával názory a mediálny priestor, ktorí majú k dispozícii dvaja najznámejší organizátori protestu proti náboženskej neslobode, – J.Čarnogurský a F.Mikloško. Včera večer na RTVS redaktor Daniška pripravil akoby pokračovanie tejto témy. Zavolal si na diskusiu hostí -ako je u neho obvyklé, [...]

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

19.03.2023

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania. Ján Čarnogurský je pre [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1469499x
Priemerná čítanosť článkov: 2881x

Autor blogu

Kategórie