Založ si blog

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým.

Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a ich nadriadených Lipšica a Mikulca objaví v médiách aspoň tak, ako sa tam objavila informácia o fiktívnej bombe na Štetinovej ulici, kde býva ŠP Lipšic a v Trnave, kde býva miestny mešuge. Priestor dostalo iba trápne domŕzanie Kaliňáka na chodníku pred políciou…

Inak sa nič nestalo. Ani pšuk, nič. S výnimkou ta3 nič. Na internete síce asi 5-6 tisíc ľudí sledovalo TB live a na youtube podobne,-no tzv. mienkotvorné denníky, verejnoprávne médiá ako SRo a STV nedali nič. Privátne televízie s výnimkou ta3 tiež takmer nič. Vo večerných správach bol iba pár sekundový šot so skresleným a moderátorom komentovaným textom ako sa Smeráci vyhrážali OČTK-ale inak vôbec ale vôbec nič. A pritom na TB odzneli tak závažné informácie, že by sa v inom štáte po ich odznení ľudia nahrnuli do ulíc a režim vládnuci v danom štáte by sa triasol v základoch. Na Slovensku informačné nič-ale vôbec nič. Iba nenávistné protismerácke „komentáre“ á la „vyhrážky OČTK“. Novinárski nevzdelanci považujú za vyhrážanie aj obyčajné pripomenutie právnych dôsledkov za porušenie zákona.

Človek by čakal, že by sa v médiách rozprúdila diskusia za účasti Smeru i jeho politických oponentov a samozrejme za účasti MS SR a OČTK. Na Slovensku nič, ale že vôbec nič. Právne istoty občana sa ukázali byť ilúzia – no médiá mlčia. A vysielajú táraninky o nahlásenej bombe na Štetinovej, o akomsi modrom Dzurindovi, čo vstal z hrobu a straší na politickej scéne, o poslancoch, ktorí nechcú na OH súťažiť s Rusmi a pod. taľafatky a nezmysly. A inak nič.

Novinári sa asi začali šetriť na obdobie po septembrových voľbách. Len čo nastúpi nová, pravdepodobne ľavicová a národniarsky orientovaná vláda, informácií z TB novej opozície /OlaNO, SaS…/ bude plný éter a internet. Spotení mediálni pracovníci nebudú vedieť, kam skôr skočiť. A nebudú vládať kričať od rozhorčenia nad očistnými krokmi novej vlády v oblasti spravodlivosti a bezpečnostných štruktúr. Novinári budú robiť 7 x 24. Nečudo, že sa teraz šetria.

Takže na záver si dovoľujem poznamenať, že to mlčanie alebo znevažovacie komentáre médií na TB Smeru plne chápem a neprotestujem. Informačný oddych pred povolebným fofrom je bezpochyby potrebný.

Tento článok má preto iba konštatačný charakter. Situácia je predsa taká, akú slovenskí voliči chceli. Majú vládu, akú chceli. Majú právny stav a policajnú aktivitu, akú chceli.

Hrôzovláda bude minimálne do októbra pri kormidle. A opozícia čo nevidieť v base. Všetko bude tak, ako to občania /naposledy 21.januára/ chceli. Všetko je, – ako sa v peknej pokrokovej slovenčine vraví, – všetko je O.K.

Opozícia sa nám rozdelila na normálnu a extrémistickú, začína koalično-opozičné prímerie ?

19.04.2024

Všimli ste si to ? Na prehru v prezidentských voľbách reaguje opozícia dvoma spôsobmi. Na jednej strane sa KDH ale paradoxne aj OLaNO čiastočne normalizuje, upúšťa od konfrontácie s vládou na život a na smrť a na druhej strane sa PS a SaS ďalej radikalizuje a mení na až extrémne nepriateľskú protivládnu a protislovenskú silu. KDH začalo so zmenou postoja listom pre [...]

!!! Epochálny príspevok Plavákovej, Jaurovej /PS/ k rozvoju SR !!!

18.04.2024

Poslankyne a poslanci NRSR za stranu s kurióznym názvom „Progresívne Slovensko“ sa už ďalej nevedia pozerať na to, ako sa Slovensko po ekonomickej a sociálnej stránke rúti do záhuby. Už sa nedokážu dívať na veľkú zadĺženosť štátu, na deficit verejných financií, na vysoké úroky pri predaji štátnych dlhopisov SR na burzách, na nedostatok dotácii pre [...]

Slovenskí slniečkári už vyzbierali na SMRTIACE zbrane milión ! /Hurá ?/

18.04.2024

A ešte sa s tým chvascú. Verejnoprávna RTVS je celá bez seba, že môže propagovať akciu, ktorá sa sama považuje za protivládnu. Slovenskí slniečkári -súkromné osoby ale najmä vedenia a majitelia bohatých esetiackych firiem majú z čoho dávať. A tak dávajú. Dávajú peniaze na tank, na ručný raketomet, na sadu delostreleckých nábojov. Dávajú peniaze na zbrane pre [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 758
Celková čítanosť: 2821943x
Priemerná čítanosť článkov: 3723x

Autor blogu

Kategórie