Založ si blog

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým.

Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a ich nadriadených Lipšica a Mikulca objaví v médiách aspoň tak, ako sa tam objavila informácia o fiktívnej bombe na Štetinovej ulici, kde býva ŠP Lipšic a v Trnave, kde býva miestny mešuge. Priestor dostalo iba trápne domŕzanie Kaliňáka na chodníku pred políciou…

Inak sa nič nestalo. Ani pšuk, nič. S výnimkou ta3 nič. Na internete síce asi 5-6 tisíc ľudí sledovalo TB live a na youtube podobne,-no tzv. mienkotvorné denníky, verejnoprávne médiá ako SRo a STV nedali nič. Privátne televízie s výnimkou ta3 tiež takmer nič. Vo večerných správach bol iba pár sekundový šot so skresleným a moderátorom komentovaným textom ako sa Smeráci vyhrážali OČTK-ale inak vôbec ale vôbec nič. A pritom na TB odzneli tak závažné informácie, že by sa v inom štáte po ich odznení ľudia nahrnuli do ulíc a režim vládnuci v danom štáte by sa triasol v základoch. Na Slovensku informačné nič-ale vôbec nič. Iba nenávistné protismerácke „komentáre“ á la „vyhrážky OČTK“. Novinárski nevzdelanci považujú za vyhrážanie aj obyčajné pripomenutie právnych dôsledkov za porušenie zákona.

Človek by čakal, že by sa v médiách rozprúdila diskusia za účasti Smeru i jeho politických oponentov a samozrejme za účasti MS SR a OČTK. Na Slovensku nič, ale že vôbec nič. Právne istoty občana sa ukázali byť ilúzia – no médiá mlčia. A vysielajú táraninky o nahlásenej bombe na Štetinovej, o akomsi modrom Dzurindovi, čo vstal z hrobu a straší na politickej scéne, o poslancoch, ktorí nechcú na OH súťažiť s Rusmi a pod. taľafatky a nezmysly. A inak nič.

Novinári sa asi začali šetriť na obdobie po septembrových voľbách. Len čo nastúpi nová, pravdepodobne ľavicová a národniarsky orientovaná vláda, informácií z TB novej opozície /OlaNO, SaS…/ bude plný éter a internet. Spotení mediálni pracovníci nebudú vedieť, kam skôr skočiť. A nebudú vládať kričať od rozhorčenia nad očistnými krokmi novej vlády v oblasti spravodlivosti a bezpečnostných štruktúr. Novinári budú robiť 7 x 24. Nečudo, že sa teraz šetria.

Takže na záver si dovoľujem poznamenať, že to mlčanie alebo znevažovacie komentáre médií na TB Smeru plne chápem a neprotestujem. Informačný oddych pred povolebným fofrom je bezpochyby potrebný.

Tento článok má preto iba konštatačný charakter. Situácia je predsa taká, akú slovenskí voliči chceli. Majú vládu, akú chceli. Majú právny stav a policajnú aktivitu, akú chceli.

Hrôzovláda bude minimálne do októbra pri kormidle. A opozícia čo nevidieť v base. Všetko bude tak, ako to občania /naposledy 21.januára/ chceli. Všetko je, – ako sa v peknej pokrokovej slovenčine vraví, – všetko je O.K.

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Juraj Blanár

Blanár nepodporí možné sankcie, ktoré by zasiahli viac občanov SR ako Irán

16.04.2024 15:29

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ majú rokovať o možnom uvalení sankcií na Irán v súvislosti s jeho víkendovým útokom na Izrael.

Podvod

Fanúšikovia hokeja, pozor. Neznámy páchateľ ponúka na internetovom portáli falošné lístky na MS

16.04.2024 15:11

Vystupuje pod rôznymi menami, s rôznymi telefónnymi číslami a uvádza odlišné bankové účty, na ktoré žiada zaslať peniaze.

Russia Ukraine War

Chýbali rakety, zničili elektráreň. Zelenskyj sa hnevá, že Ukrajine chýba ochrana, akú dostal Izrael

16.04.2024 15:07

Volodymyr Zelenskyj sa sťažuje, že Izraelu pomohli spojenci ochrániť vzdušný priestor pred útokom Iránu, ale od neba nad Ukrajinou dávajú ruky preč.

Filip Kuffa

Výbor neprijal uznesenie k preletu vrtuľníka s Kuffom nad národným parkom

16.04.2024 14:57

Kuffa mal helikoptérou letieť bez povolenia ponad najprísnejšie chránené územia Malej Fatry, čím sa mali ohroziť napríklad hniezdiace vzácne vtáky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809786x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie