Založ si blog

Biden sa zdrúzgal na schodoch, Duda pochválil hrdinstvo ruských vojakov…

Poľská stretávka predstaviteľov krajín EU a NATO na darcovskej konferencii, kompletujúcej balíčky zbraní pre tzv. Ukrajinu sa skončila. Pre Slovensko veľmi dobre, lebo naša zlatovlasá prezidentka stála na záverečnej fotke bukurešstskej skupiny po pravici Bidena, kým elegantná brunetka z Maďarska sa musela uspokojiť so slabo viditeľným miestom v poslednom /“somárskom“/ rade. Raz darmo, starší páni ako Biden či pápež František majú klasický vkus. Blondínky sú blondínky.

Stretávka dopadla úspešne. Ukrajina v najbližších mesiacoch dostane kompletnú vzorku všetkých možných zbraní, vyrábaných na Západe. Z každého typu azda aj po 5 – 10 kusov. Bude to také veselé frontové pele-mele. Veľmi osviežujúce.

Veselé či osviežujúce boli aj niektoré perličky zo zákulisia stretnutí. Zaujímavé, že sa neocitli na stránkach našich médií, aj keď sa to najmä na stránky bulváru priam žiadalo. Takže zahrajme sa na bulvár a dajme aspoň dve pikošky.

Prvá. Prihodila sa poľskému prezidentovi Dudovi. V ňom sa pod dojmom množstva prejavov a pochopiteľnej únavy zobudila v mysli archetypálna asociácia človeka, ktorý sa narodil a do školy chodil za čias socializmu. A tak sa stalo, že keď chválil ľud Ukrajiny, nezabudol zdôrazniť, že na tom, že ľud Ukrajiny ešte stále žije, má nezabudnuteľnú zásluhu aj HRDINSTVO RUSKÝCH VOJAKOV. Duda mal výnimočne pravdu. Svätú pravdu.

Druhá- Prihodila sa americkému prezidentovi J.Bidenovi. Tento motkavý džentlmen mal na verejnosti minimum prejavov naživo. Jeho verejná prezentácia sa obmedzila na kladenie vencov, cupitanie z chrámov ku pamätníkom, spoločné fotenie a spoločné objímanie. A tak sa stalo, že bulvárni novinári nemali čo fotiť a o čom písať. Predsa – úplne na konci pobytu Bidena v Poľsku si však aj oni prišli na svoje. Biden pri nastupovaní do svojho lietadla už asi nezvládol záťaž z dlhého mostíka a zhruba v dvoch tretinách zakopol a zdrúzgal sa na brucho. Potom sa pokúsil pokračovať v ceste nahor plazením ale napokon sa mu podarilo postaviť sa na nohy a kyvkajúc sa zo strany na stranu zmiznúť v spásonosných útrobách lietadla.

Nuž tak, americkí lekári mali po nedávnej prehliadke Bidenovho zdravotného stavu pravdu. Biden keď aj spadne, znovu sa zodvihne a motká sa po svete ďalej. – Raz darmo. – Bidenovo psychické a fyzické zdravie zodpovedá požiadavkám, kladeným na osobu, vykonávajúcu funkciu prezidenta Spojených štátov amerických.

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800622x
Priemerná čítanosť článkov: 3233x

Autor blogu

Kategórie