Založ si blog

Biden sa zdrúzgal na schodoch, Duda pochválil hrdinstvo ruských vojakov…

Poľská stretávka predstaviteľov krajín EU a NATO na darcovskej konferencii, kompletujúcej balíčky zbraní pre tzv. Ukrajinu sa skončila. Pre Slovensko veľmi dobre, lebo naša zlatovlasá prezidentka stála na záverečnej fotke bukurešstskej skupiny po pravici Bidena, kým elegantná brunetka z Maďarska sa musela uspokojiť so slabo viditeľným miestom v poslednom /“somárskom“/ rade. Raz darmo, starší páni ako Biden či pápež František majú klasický vkus. Blondínky sú blondínky.

Stretávka dopadla úspešne. Ukrajina v najbližších mesiacoch dostane kompletnú vzorku všetkých možných zbraní, vyrábaných na Západe. Z každého typu azda aj po 5 – 10 kusov. Bude to také veselé frontové pele-mele. Veľmi osviežujúce.

Veselé či osviežujúce boli aj niektoré perličky zo zákulisia stretnutí. Zaujímavé, že sa neocitli na stránkach našich médií, aj keď sa to najmä na stránky bulváru priam žiadalo. Takže zahrajme sa na bulvár a dajme aspoň dve pikošky.

Prvá. Prihodila sa poľskému prezidentovi Dudovi. V ňom sa pod dojmom množstva prejavov a pochopiteľnej únavy zobudila v mysli archetypálna asociácia človeka, ktorý sa narodil a do školy chodil za čias socializmu. A tak sa stalo, že keď chválil ľud Ukrajiny, nezabudol zdôrazniť, že na tom, že ľud Ukrajiny ešte stále žije, má nezabudnuteľnú zásluhu aj HRDINSTVO RUSKÝCH VOJAKOV. Duda mal výnimočne pravdu. Svätú pravdu.

Druhá- Prihodila sa americkému prezidentovi J.Bidenovi. Tento motkavý džentlmen mal na verejnosti minimum prejavov naživo. Jeho verejná prezentácia sa obmedzila na kladenie vencov, cupitanie z chrámov ku pamätníkom, spoločné fotenie a spoločné objímanie. A tak sa stalo, že bulvárni novinári nemali čo fotiť a o čom písať. Predsa – úplne na konci pobytu Bidena v Poľsku si však aj oni prišli na svoje. Biden pri nastupovaní do svojho lietadla už asi nezvládol záťaž z dlhého mostíka a zhruba v dvoch tretinách zakopol a zdrúzgal sa na brucho. Potom sa pokúsil pokračovať v ceste nahor plazením ale napokon sa mu podarilo postaviť sa na nohy a kyvkajúc sa zo strany na stranu zmiznúť v spásonosných útrobách lietadla.

Nuž tak, americkí lekári mali po nedávnej prehliadke Bidenovho zdravotného stavu pravdu. Biden keď aj spadne, znovu sa zodvihne a motká sa po svete ďalej. – Raz darmo. – Bidenovo psychické a fyzické zdravie zodpovedá požiadavkám, kladeným na osobu, vykonávajúcu funkciu prezidenta Spojených štátov amerických.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

Belarus Election

Lukašenko je presne už tridsať rokov pri moci. Ministri sú jeho sluhovia, upozorňuje analytik Demeš

20.07.2024 06:00

V zahraničnej politike už Alexandr Lukašenko nemá nijakú samostatnosť, zdôrazňuje Pavol Demeš, ktorý dlhodobo sleduje dianie v Bielorusku.

vojna na Ukrajine, NATO, Erdogan, Zelenskyj, Starmer, Stoltenberg

ONLINE: Trump telefonoval so Zelenským, dohodli sa na osobnom stretnutí

20.07.2024 05:35

Trump a Zelenskyj sa stretnú a prediskutujú kroky, ktoré by mohli ukončiť vojnu na Ukrajine. Vyplýva to z ich informácií o vzájomnom telefonáte.

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962834x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie