Založ si blog

Biden sa zdrúzgal na schodoch, Duda pochválil hrdinstvo ruských vojakov…

Poľská stretávka predstaviteľov krajín EU a NATO na darcovskej konferencii, kompletujúcej balíčky zbraní pre tzv. Ukrajinu sa skončila. Pre Slovensko veľmi dobre, lebo naša zlatovlasá prezidentka stála na záverečnej fotke bukurešstskej skupiny po pravici Bidena, kým elegantná brunetka z Maďarska sa musela uspokojiť so slabo viditeľným miestom v poslednom /“somárskom“/ rade. Raz darmo, starší páni ako Biden či pápež František majú klasický vkus. Blondínky sú blondínky.

Stretávka dopadla úspešne. Ukrajina v najbližších mesiacoch dostane kompletnú vzorku všetkých možných zbraní, vyrábaných na Západe. Z každého typu azda aj po 5 – 10 kusov. Bude to také veselé frontové pele-mele. Veľmi osviežujúce.

Veselé či osviežujúce boli aj niektoré perličky zo zákulisia stretnutí. Zaujímavé, že sa neocitli na stránkach našich médií, aj keď sa to najmä na stránky bulváru priam žiadalo. Takže zahrajme sa na bulvár a dajme aspoň dve pikošky.

Prvá. Prihodila sa poľskému prezidentovi Dudovi. V ňom sa pod dojmom množstva prejavov a pochopiteľnej únavy zobudila v mysli archetypálna asociácia človeka, ktorý sa narodil a do školy chodil za čias socializmu. A tak sa stalo, že keď chválil ľud Ukrajiny, nezabudol zdôrazniť, že na tom, že ľud Ukrajiny ešte stále žije, má nezabudnuteľnú zásluhu aj HRDINSTVO RUSKÝCH VOJAKOV. Duda mal výnimočne pravdu. Svätú pravdu.

Druhá- Prihodila sa americkému prezidentovi J.Bidenovi. Tento motkavý džentlmen mal na verejnosti minimum prejavov naživo. Jeho verejná prezentácia sa obmedzila na kladenie vencov, cupitanie z chrámov ku pamätníkom, spoločné fotenie a spoločné objímanie. A tak sa stalo, že bulvárni novinári nemali čo fotiť a o čom písať. Predsa – úplne na konci pobytu Bidena v Poľsku si však aj oni prišli na svoje. Biden pri nastupovaní do svojho lietadla už asi nezvládol záťaž z dlhého mostíka a zhruba v dvoch tretinách zakopol a zdrúzgal sa na brucho. Potom sa pokúsil pokračovať v ceste nahor plazením ale napokon sa mu podarilo postaviť sa na nohy a kyvkajúc sa zo strany na stranu zmiznúť v spásonosných útrobách lietadla.

Nuž tak, americkí lekári mali po nedávnej prehliadke Bidenovho zdravotného stavu pravdu. Biden keď aj spadne, znovu sa zodvihne a motká sa po svete ďalej. – Raz darmo. – Bidenovo psychické a fyzické zdravie zodpovedá požiadavkám, kladeným na osobu, vykonávajúcu funkciu prezidenta Spojených štátov amerických.

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Salma

Nebránime Izrael, ale seba, tvrdia Jordánci po zostrelení iránskych dronov. Princezná Salma v tom prsty nemala.

16.04.2024 16:33

Obrázky na sociálnych sieťach ukazujú kráľa Abdalláha ako zradcu s izraelskou vlajkou. A o jeho dcére, princeznej Salme, pilotke vzdušných síl, sa šíria dezinformácie, že zostrelila šesť iránskych bezpilotných lietadiel.

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Juraj Blanár

Blanár nepodporí možné sankcie, ktoré by zasiahli viac občanov SR ako Irán

16.04.2024 15:29

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ majú rokovať o možnom uvalení sankcií na Irán v súvislosti s jeho víkendovým útokom na Izrael.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809899x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie