Založ si blog

Sima M. a Zuzana S.: Prečo si speváčky a herečky myslia, že rozumejú geopolitike ?

Prečo si herečky a speváčky, herci a speváci myslia, že tomu rozumejú ? Poznal som viacerých umelcov. Spoločné pre nich bolo to, že boli veľmi zhovorčiví ľudia.. Vlastne v jednom kuse o čomsi vášnivo rozprávali, najčastejšie o politike, ale aj o praktických veciach života: aké auto je najlepšie, kde sa oplatí stavať, – či v Bergu, Rajke alebo v Chorvátskom Grobe…či sa oplatí delená strava, kto je z neprítomných kolegov a kolegýň krava, kto je obyčajný chuj, kde je najbližší ašram, ktorá škola jógy je fasa, ktorá škola je pre deti najlepšia, kam sa pôjde lyžovať, kam k moru, aké plemeno psa práve letí…a pod. životne dôležité informácie.

Presvedčivé táranie sa menilo na ešte presvedčivejšie v závislosti od množstva alkoholu a fajčiva. Normálnemu človeku sa to ťažko dalo zniesť. Medzi roztáranými umelcami som zostával iba z úcty k rodine, príp. z iných neodkladných dôvodov. Najhoršie ale bolo, ak sa témou rozhovorov stala politika. Domáca lebo zahraničná – to je jedno, lebo gitarista, barová či folková speváčka, saxofonista, miestny najlepší interpret piesní F.Sinatru a i. rozumeli všetkému a mali vďaka dobrým kamarátom informácie z tej najlepšej ruky. Od večere do polnoci som bol svedkom založenia niekoľkých politických strán, resp. aspoň ich prípravných výborov. Alebo som videl a počul, ako sa tá či oná vládna alebo opozičná strana do troch dní rozpadnú. Ako ten či onen politik kradne ale že kradne v stámiliónoch eur, ako podpláca políciu a súdy, ako je napojený na CIA, FSB, SIS, Mosad a pod. A ako ho napriek tomu onedlho navštívia kukláči z NAKA…

Neviem, odkiaľ sa v umelcoch, – výtvarníkoch, hercoch ale najmä v popíkových hudobníkoch berie tá odvaha, tá jasnozrivosť, aby okamžite ku akémukoľvek politickému problému vedeli a chceli zaujať svoj jasný a principiálny postoj. Hudobníci za pár minút po odznení správy v rozhlase vedeli, kto a prečo pripravil o život Kuciaka, Lučanského…resp. obratom vedeli, kde je pravda v prípade vojny v Iraku, Sýrii, Kosove, na Ukrajine. A obratom ruky už hútali o takom či onakom charitatívnom koncerte na pomoc trpiacim na Donbase, v Buči, Bachmute príp. na charitatívnej akcii na pomoc ľuďom, postihnutým zemetrasením na pobreží Turecka či v Sýrii. Už sa aj žeravili iphony, dohodovali sponzorov, odhadovali náklady a nenápadný skrytý zisk z inak samozrejme veľmi neziskovej, filantropickej umeleckej akcie.

Na toto všetko som si spomenul, keď som začul, že v Starej tržnici v Bratislave sa odohrá charitatívna hudobná akcia na počesť hrdinského ukrajinského ľudu napadnutého krutými ruskými hrdlorezmi. Akcia našich hudobníkov, skalopevne presvedčených o pravde kyjevských banderovcov, by mala zabezpečiť nejaké tie charitatívne prostriedky na charitatívne ukrajinské drony, ktoré potom budú nasadené do charitatívnych akcií na donbaskom bojisku. Našim umelcom stačili oficiálne správy z našich mimoriadne objektívnych médií a do minúty vedeli, na čej strane je pravda, koho treba podporiť a koho zhodiť pod čiernu zem. Naši umelci ihneď vedeli, ktoré civilné obete stoja za úctu a ktoré za opovrhnutie.

Koncert na podporu ukrajinských hrdinov v čase výročia vojenskej operácie OS RF na UA sa od komunity bratislavských kaviarenských umelcov dal očakávať. Čo sa nedalo očakávať a z čoho som tak trochu smutný, sú mená dvoch speváčok, – účastníčok tejto charitatívnej akcie – speváčky Z.Smatanovej a speváčky S.Magušinovej. – Dámy, -tak už aj vy ? To ste už aj vy na tom až takto ? To fakt ? Tak už aj vám je jasné, že obete vojny na Ukrajine sú biele a čierne, úctyhodné a odsúdeniahodné ? To fakt .- Zuzana ? To fakt , – Sima ?

Je mi z vás smutno, milé dámy. Hovorím iba za seba. Je mi z vás smutno. A jediné slovo, ktoré sa mi tlačí do úst je „škoda“. Vy z toho iste budete mať svojím spôso´bom zisk – a vidíte: mne na um prichádza len tá škoda.

-Škoda. Škoda-preškoda.

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800320x
Priemerná čítanosť článkov: 3232x

Autor blogu

Kategórie