Založ si blog

„Ticho-teraz hovorím ja !“ – Remišová mala dnes 81,7% času v Jančkárovej relácii…

Dnes dostali Slováci ako zákusok po obede estrádne vystúpenie bábkohoerečky Remišovej. Moderátorka Jančkárová jej poskytla viac ako 4/5 z času určeného na diskusiu s poslancom Smeru Kamenickým-takže priestoru na svoje bonmoty á la “ Roškovej letiská“ mala habadej. Kvázi rovnocenný diskutér Kamenický sa pokúšal občas prerušiť monológ vládnej umelkyne ale jeho pokus bleskovo uzemnila žurnalistická „hviezda“, ficobijka Jančkárová. Remišová následne najprv zakričala na spolubesedníka „Ticho-teraz hovorím ja !“ a potom mu prikázala, aby sa venoval čaju a vode a ticho ju počúval. Že až keď ona skončí, dostane Kamenický priestor na prípadnú reakciu. Estráda ako celá táto vláda. Bolo by to na rehot, keby to všetko nebolo myslené vážne a nebolo také smutné. Veľmi veľmi smutné.

Ešte stručne k inej veci, inému formátu a inému moderátorovi. Nedá mi nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD R.Ficom v podcaste Pravdy. Bielik chcel vraj pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku.

Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov, neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, – v opozícii ! Kritizoval, že Fico miesto predkladania konštruktívnych návrhov na zlepšenie činnosti Hegerovej vlády formuluje voči nej alternatívy, ba dokonca robí všetko pre to, aby padla ! – No predstavte si to, takto škodiť Slovensku, takto ho polarizovať, takto rozbíjať. Bielik vyčíta Ficovi, že sa nestavia za vládne návrhy ani vtedy, keď vraj ide o celospoločenský záujem, – napr. v prípade covidu a vojny na Ukrajine. Toľká smerácka drzosť,- miesto konsenzu na báze vládnej politiky sa opozičná strana usiluje formulovať a presadzovať svoje vlastné, voči vláde opozičné návrhy !

Pán „celospoločensky zodpovedný“ moderátor si zjavne predstavuje ideálne Slovensko tak, že Fico s Matovičom, Sulíkom, Hegerom, Remišovou a spol. dospejú napríklad ku spoločnému stanovisku v nasledovných otázkach:

  • Smer podporí povinné celonárodnéí testovanie výskytu covidu a povinné očkovanie voči covidu, navrhnuté Matovičom, – Smer prestane odkazovať ľuďom, že je na ich slobodnom rozhodnutí, či sa dajú alebo nedajú testovať a očkovať;
  • Smer podporí vývoz slovenských zbraní na Ukrajinu, riadený Jar.Naďom,- Smer prestane robiť maďarskú, rakúsku, írsku…politiku, podľa ktorej miesto vývozu zbraní treba pomôcť Ukrajine humanitárnymi zásielkami a podporou mierovej diplomacie, smerujúcej k okamžitému zastaveniu paľby;
  • Smer vyzve Slovákov, aby podporili Hegerovu politiku, prinášajúcu „iba“ 30%-ný rast cien potravín, sotva 15,5%-nú infláciu a likvidačný rast cien energií,- Smer prestane zvolávať spoločné rokovania výrobcov a distribútorov potravín, zamerané na spoločný boj proti zdražovaniu; Smer prestane uvažovať o cenovej regulácii;
  • Smer verejne vyzve predstaviteľov OČTK napr. pána Čurillu, Šureka, Repu a spol., aby energicky konali proti mafiánom Ficovi a Kaliňákovi a uvrhli ich do vyšetrovacej väzby, – Smer prestane robiť tlačovky, na ktorých podával dôkazy o nezákonnej kriminalizácii opozície-vodcovia Smeru sa verejne priznajú ku svojim zločinom tak, ako sa vo vykonštruovaných procesoch priznali ku svojim „zločinom“ Slánský a spol.
  • Smer konsenzuálne pristúpi k predvolebnej kampani pred najbližšími parlamentnými voľbami t.j. nevypracuje si žiaden alternatívny vládny program ale sa plne podpíše pod program pro-západných, pravicových a liberálnych strán a v súlade s tradíciami spolupráce KSČ s ostatnými zložkami Národného frontu /NF/ bude z parlamentu podporovať vládu prozápadnej liberálnej pravice, – Smer sa zdrží akýchkoľvek krokov, ktoré by smerovali k tomu, aby sa Smer stal víťazom septembrových volieb….

-Takto nejako si asi náš celospoločensky konsenzuálny predstaviteľ „slovenských“ médií predstavuje konštruktívny, nekonfrontačný „DOBRÝ SMER“. Takto nejako by Smer konečne robil dobre: usmerňoval by ľudí k občianskemu pokoju a ku zdravej pasivite slovenskej verejnosti. -Tej verejnosti, ktorá aj zásluhou agresívnej opozičnej politiky Smeru dnes vyjadruje s vládou OLaNO, SaS, Sme rodina a Za ľudí až 85%-nú nespokojnosť.

„Dobrý Smer“ by sa mal spamätať a oddnes robiť všetko preto, aby voľby prehral a aby minimálne 99,9% Slovákov začalo veriť euroatlanticky orientovanej vláde. – Smer by mal urobiť maximum pre celospoločenský konsenzus a preto, aby slovenská verejnosť milovala súčasnú a budúcu pro-americkú vládu. Aby tejto vláde verila, aby ju pokojnou prácou podporovala. – A to bez ohľadu na takú malichernosť, ako sú jej výsledky.

-Dôležitejšie než výsledky a praktický život ľudí sú predsa liberálnodemokratické hodnoty a euroatlantické ideály. Máte nedajbože iný názor ? Tak buďte ticho. Držte hubu a dodržiavajte celospoločenský konsenzus . – Vpred, za konsenzuálne euroatlantizované a pokojné slniečkárske Slovensko !

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800602x
Priemerná čítanosť článkov: 3233x

Autor blogu

Kategórie