Založ si blog

Zelenského sloboda pre Krym

Zelenskyj a jeho tajomník Bezpečnostnej rady Danilov pred Veľkou nocou oboznámil „mesto a svet“ so spôsobom, akým si predstavujú oslobodzovanie a slobodný život na Kryme potom ako sa znovu dostanú pod nadvládu Kyjeva. Banderovci majú pre „Krymčaninov“ samé chrumkavé perspektívy:

 • Do oslobodzovania zapoja ukropi čo najviac himarsov, húfnic M-777, ťažkých 200 mm diel, samovražedných dronov s náložami, bombardovacích lietadiel, tankov s muníciou s ochudobneným uránom…Ostreľovanie miest a dedín týmito zbraňami má zjavne „eliminovať“ nielen vojsko ale aj s Rusmi kolaborujúce miestne obyvateľstvo.
 • Verchovna rada v Kyjeve definitívne zruší status Krymskej republiky, ktorá vznikla skôr, než prvá Ukrajinská republika.
 • Všetci obyvatelia ruskej národnosti, ktorí sa po 2014 presťahovali na Krym alebo vlastnia ruské pasy, budú deportovaní do Ruska.
 • Všetci obyvatelia Krymu prejdú hĺbkovými policajnými previerkami. Osoby, ktoré boli v čase 2014-2023 verejne činné /politicky, publikačne, občiansky, kariérovo/, budú zadržané, súdené a odsúdené.
 • Všetky osoby, ktoré nejakým spôsobom prejavili súhlas so samostatnosťou Krymu /napr. účasťou v referende, do ktorého išlo 90% Krymčanov/ a jeho pričlenením k RF, budú zbavené občianskych práv: najmä práva na výkon verejných a vedúcich funkcií, práva voliť a byť volený a pod. Pre tento účel sa preskúmajú všetky zachované dokumenty z krymských referend.
 • Do škôl bude opäť zavedená ako vyučovací jazyk ukrajinčina,-bez ohľadu na to, že väčšinu obyvateľov Krymu tvoria etnickí Rusi.
 • Tatári, ktorí prejavili loyálny postoj ku Kyjevu, budú pozitívne diskriminovaní, teda dostanú väčšie práva, než by vyplývalo z ich podielu na celkovej populácii Krymu.
 • Úrady vytvoria podmienky pre návrat Ukrajincov, čo po 2014 z Krymu odišli a materiálne stimuly /byty…/ na to, aby sa na Krym presťahovali z iných častí Ukrajiny takí Ukrajinci, ktorí prejavili chrabrosť v boji a budú chcieť pracovať na obnove ukrajinského charakteru Krymu.
 • Všetky majetkoprávne akty, najmä kúpno-predajné zmluvy a zmeny vlastníctva hnuteľných vecí a nehnuteľností uzavreté po 2014 budú zrušené či vyhlásené za neplatné. Vily a hotely, ktoré patrili do 2014 vtedajším a súčasným kyjevským elitám, budú vrátené do vlastníctva týchto vlastníkov. /Vrátený bude teda aj apartmán prezidenta Zelenského/.
 • Mesto Sevastopol, ktoré od svojho založenia ruskou imperiálnou admiralitou, bude premenované. Predbežne na „Objekt No.6“ a neskôr na iný vhodný názov. Napríklad na „Port Bandera“. Vo vojenskom prístave postavia sochu – repliku krížnika Moskva, ktorý bol po výbuchu munície poškodený a pri pokuse odvliecť ho do prístavu sa potopil.
 • Najdlhší most v Európe, ktorý Krym spája s kontinentálnym Ruskom a Euroáziou po súši, bude úplne zbúraný. Prostredie, v ktorom stál, bude dôkladne rekultivované.
 • Vojenské, prístavné, hotelové a rehabilitačno-ozdravné zariadenia , sanatóriá a klinky, ktoré využívalo ruské námorníctvo a ruskí podnikatelia sa dostanú do rúk Ukrajincov alebo do rúk zahraničných priateľov. Ukrajina aj tým prejaví vďaku USA, Veľkej Británii a EU za pomoc a podporu, ktoré Ukrajine vo vojne proti Rusku poskytli.

Materiál kyjevskej vlády má 12 bodov a je oveľa rozsiahlejší, než to, čo publikovali naše médiá. Je aj rozsiahlejší než tento článok, ktoré jednotlivé body pre nedostatok priestoru skôr parafrázuje.

V minulosti sa na sociálnych sieťach banderovci vyhrážali, že Krymčanov utopia v ich vlastnej krvi, namotajú na pásy tankov, udupú pod zem a pod. Podľa materiálu pána Danilova to až také zlé nebude.

Tak či onak, Krym čakajú búrlivé časy „denacifikácie“ , derusifikácie, populačných zmien a osídľovania ostrova Ukrajincami a ich zahraničnými priateľmi.

Obyvatelia Krymu sa na to už určite veľmi tešia.

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

morawieclk, zelenskyj

Morawiecki odkazuje Zelenskému, aby neurážal Poľsko

22.09.2023 23:20

Poľský premiér tak reagoval na Zelenského vyjadrenia na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov.

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197579x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie