Založ si blog

Zaznamenané 1.apríla

V deň bláznov, vtipkárov a humoristov zverejnili médiá u nás a vo svete aj tieto správy:

  • Premiér Heger deklaruje výstavbu nemocnice Rázcochy.
  • Minister Krajňák nám oznámil, že vďaka tejto vláde štát ochránil Slovákov pred infláciou a zdražovaním a pomohol im zlepšiť sociálnu situáciu ako nikto nikdy predtým.
  • V holandskom múzeu vystavili repliku cely jedného ruského väzňa Navaľného,
  • Zelenskyj informoval Macrona, že to, čo mu poslal v písomnej podobe je naozaj myslené ako mierový plán.
  • Slovensko dostalo ako kompenzáciu za 13 migov-29 12 ľahkých vrtuľníkov Bell za zľavnenú cenu 340 mil. USD plus clá, dane a poplatky. Poľsko ako kompenzáciu za svoje migy-29 dostane 24 stíhačiek 5.generácie Raptor za symbolickú cenu 1 USD.
  • V Británii hlásia nedostatok cibule, papriky, paradajok, uhoriek…na vine je Putin, lebo Briti museli dodávky z Ruska a Bieloruska bojkotovať.
  • V.Putin je v Rusku nedotknuteľný, aj keď na neho haagsky súd vydal zatykač.
  • Ex-poradca poľského MO gen.B.Pacek podľa poľského periodika „Fakt“ navrhol, aby NATO silou zabránilo Rusku rozmiestniť taktické jadrové zbrane v Bielorusku.
  • Ruské ozbrojené sily v posledných 3 mesiacoch na Ukrajine neustále pomaly postupujú. Podľa britskej tajnej služby však ich veliteľ Gerasimov zlyhal.

Je 1. prvý apríl a my aspoň v tento deň našim objektívnym , nestranným a pravdu píšucim médiám a politikom akože veríme…

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197153x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie