18.apríl 1947

18. apríla 1947, teda pred 76 rokmi bol v Bratislave popravený prvý prezident prvej Slovenskej republiky Mons. ThDr. Jozef Tiso. Prezident J. Tiso zomrel vo veku nedožitých 60 rokov.

Prezident Tiso bol ministrom česl.vlády v Prahe. Viac ako 6 rokov stál na čele štátu, ktorý vo svojej dobe uznala veľká väčšina štátov vtedajšej Európy. Vrátane ZSSR, Francúzska, Nemecka, Talianska, Španielska, Japonska, Švajčiarska…Samostatné Slovensko sa od 14.marca 1939 do 21.júla 1939, teda 4 a pol mesiaca nazývalo „Slovenský štát“. Odo dňa prijatia Ústavy Slovenskej republiky, teda od 21.júla 1939 do jej zániku v apríli 1945, – teda takmer 6 rokov – bol jej oficiálny, medzinárodne uznaný názov „SLOVENSKÁ REPUBLIKA“.

Poprava prezidenta nie je udalosť, ktorá sa oslavuje. Je to však súčasť dejín Slovenska a Slovákov. Je to historický fakt, ktorý by Slováci mali poznať. Bez ohľadu na to, ako hodnotia režim v štáte, v ktorom bol ThDr. J.Tiso prezidentom. Utajovanie a ignorovanie historických faktov je znakom nezrelosti národa a jeho nesuverénneho postavenia. Nazdám sa, že Slováci sú už v súčasnosti taký sebavedomý a emancipovaný národ, že sa zodpovedne vedia vyrovnať už aj s historickým faktom tragického osudu svojho prvého prezidenta.

Mrzutý Chmelár sa dnes na Ficovi poriadne vyvŕšil

30.12.2025

V dnešnom interview na ta3 sa pseudoľavicový guru Chmelár divákom posťažoval, že kvôli zvýšenej účasti v tv besedách sa zvýšil počet ľudí, čo mu píšu a prosia ho o finančnú pomoc, mysliac si o ňom, že ako televízna hviezda je boháč. Týmto ľuďom dnes dal p. Chmelár najavo, že boháč nie je -a že by sa s prosbou o peniaze mali obrátiť na niekoho iného- [...]

Čudo s menom MAJERSKÝ: Signum diaboli na tele KDH

29.12.2025

Videli, počuli, čítali ste vianočné vyjadrenia predsedu KDH Majerského na tému vládnej spolupráce s Matovičom a jeho HS /OĽaNO/ ? Nezacítili ste pri tom dym a síru pekelnú ? Niektorí áno. Niektorí sa pýtajú, čo to ten čudný patrón zo spišského mestečka stvára ? S čím sa zahráva ? Podľa Majerského vraj napr. pri rýchlej stavbe diaľnic a ekonomickom vzkriesení [...]

Skazonosné Šimečkovo semeno začína klíčiť

27.12.2025

Nechcem rýpať v …ovne maďarského šovinizmu, lebo o to viac bude smrdieť. Zdržiavam sa ako môžem, aby som o „benešových dekrétoch“ a tzv. krivdách na Maďaroch radšej nepísal. Niekedy sa ale mlčať nedá. / Tým, ktorí sa tomu chcú venovať, odporúčam dnešný mimoriadne dôležitý blog od autora „ludovít9“. A nielen dnešný blog, -skúste si [...]

Loď Fitburg

Fíni zadržali loď, podozrievajú ju z poškodenia podmorského kábla. Našli na nej ruskú oceľ, na ktorú sa vzťahujú sankcie

01.01.2026 21:22

Loď Fitburg, ktorú v stredu zadržala fínska pobrežná stráž, prevážala podľa colných úradov ruskú oceľ sankcionovanú Európskou úniou.

Denis Kapustin

Mŕtvy len naoko. Zinscenovali sme smrť veliteľa, ktorého Rusi chceli zabiť, pochválili sa Ukrajinci

01.01.2026 21:07

Ukrajinská tajná služba zinscenovala smrť veliteľa Ruského dobrovoľníckeho zboru, ktorý bojuje na strane Ukrajiny.

Bankomat, banka, peniaze

Polícia obvinila Moldavca podozrivého z výbuchu bankomatu a krádeže hotovosti

01.01.2026 19:54

Trenčianski krajskí kriminalisti obvinili v súvislosti s výbuchom bankomatu a následnou krádežou finančnej hotovosti Moldavca zo zločinu krádeže.

Trump, Zelenskyj

Ukrajinský útok na Putina? Ruskému diktátorovi už asi neverí ani Trump

01.01.2026 17:00

Vyzerá to tak, že Moskve na prelome rokov nevyšla medzinárodná dezinformačná operácia.