Založ si blog

Aký je vzťah Čaputovej ku Mikulcovi ?

Čaputová v poslednom čase povereného Mikulca niekoľkokrát silno podržala. Začalo sa to tým, že neuverila správe SIS o nezákonných praktikách v NAKA a OČTK, teda /čiastočne/ v zložkách podriadených Mikulcovi. Nasledovala arogantná podpora pre Mikulcových ľudí /Čurilla a spol./, obvinených a vyšetrovaných zo zločinu zneužitia právomocí verejného činiteľa. Nuž a nedávno táto jej ochranárska praktika vyvrcholila v odmietnutí odvolať Mikulca za 29 hrubých chýb pri narábaní s utajenými materiálmi /zistenie NBÚ/.

Zdalo sa, že Čaputovej odmietnutie odvolať Mikulca je absolútny vrchol, ku ktorému sa vzťah Čaputovej a Mikulca mohol vyvinúť. Chyba ! Dnes Čaputová -ako stachanovec ukázala, že sa pre ňu včerajšie rekordy už stali normou. A že je schopná dosiahnuť vo vrelosti vzťahu k nemu nový vrchol. Čaputová dnes na Mikulcovu žiadosť odvolala z pozície rektorky Policajnej akadémie prof. Kurilovskú !

Čaputová Mikulcovi vyhovela napriek dvom jasným stanoviskám Akademického senátu Policajnej univerzity. V nich Akademický senát jednohlasne podporil Kurilovskú. K senátu sa pripojili podporné stanovisko aj zamestnanci Akadémie. Aby toho nebolo dosť, Kurilovskú podporili aj pracovníci iných vysokých škôl, -napríklad z Univerzity Komenského.

Čaputovej množstvo stanovisk, podporujúcich Kurilovskú nestačilo. Ona ich vyvážila názorom ministra v demisii – nota bene podľa mnohých najslabšieho ministra tejto aj tak mimoriadne mizernej vlády. Ministra Mikulca, ktorý bol ak sa nemýlim najčastejšie odvolávaným ministrom súčasnej vlády.

Čo je za týmto nepochopiteľným neustále ochranárskym vzťahom Čaputovej k Mikulcovi ? Je to nejaká tajná vec, ktorú Čaputová nesmie /ešte/ zverejniť ? Alebo je to nejaká mágia, prameniaca z ich čisto osobného vzťahu ? Pravdy sa dnes asi nedopátrame. A od Čaputovej iste nie. Tá svoje stanovisko zdôvodní pomocou prázdnych fráz a odvolania sa na svoje formálne právomoci.

Čaputová dnes opäť ukázala, ako citlivo = AROGANTNE vníma mienku ľudí. Znovu potvrdila, na čej strane je a koho ako prezidentka dnes zastupuje. Čaputová je na strane Lipšica, Mikulca, Matoviča, Čurilu, Hamrana… Zdá sa, že Čaputová bude za túto partičku bojovať ako levica do ich posledných dní vo funkciách. – Dobre vedieť. O nie tak dlhý čas tu budú voľby prezidenta SR. Po nich pôjde Čaputová kade ľahšie-za obľúbencom Mikulcom a spol. Spoločne vykročia na cestu do tej najtemnejšej časti slovenskej minulosti. Na „smetisko dejín Slovenskej republiky“.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenského volebné obdobie vypršalo, ruská propaganda ide na plné obrátky

21.05.2024 12:40

Je vojna, voľby nemožno usporiadať a drvivá väčšina ukrajinského obyvateľstva si to dobre uvedomuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876342x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie