Založ si blog

Do Hlasu prenikli extrémne proamerickí liberáli

Nie, nejde o obyčajné spojenie silnej strany s okrajovou stranou s cieľom zachrániť pár úbožiakov pred politickou smrťou. Nie nejde o ten miliónik, čo s Druckerom príde do hladného Hlasu. Nejde len o euroatlantické a politicko- bezpečnostné krytie pre bývalé oligarchické krídlo v Smere. Ide o čosi oveľa oveľa dôležitejšie. Ide o ZMENU PROGRAMU.

Nie je dôležité len to, že do Hlasu prídu noví ľudia. Ide o to, AKÍ sú to ľudia a KAM sa v rámci Hlasu vyšplhajú. Ľudia ako Drucker a Cséfalvayová nie sú tí najtuhší národne cítiaci Slováci do piateho kolena. Sú to Slováci momentálnou voľbou. Ale najdôležitejšie je, že to NIE SÚ ĽAVIČIARI, nie sú to žiadni sociálni demokrati, – podľa toho, čo dosiaľ urobili, – skôr NAOPAK.

Drucker je chladný technokrat, ktorý v žolde silných patrónov dokáže ako neľútostný šafár vyžmýkať šťavu aj z tvrdej skaly. Jeho psychologický profil je podobný profilu pána Blinkena. O jeho spoľahlivosti a vernosti nemajú isté sily v pozadí ani tie najmenšie obavy.

Csefalvayová je mladšia azda aj pôvabnejšia akvizícia. Napriek veku má však už toho z hľadiska slovenských národných záujmov na rováši až-až. Do Bugárovej strany ju z liberálnej siete pretlačil F.Šebej. „Maďari“ sa jej báli, ako čs.boľševici v 50-tych rokoch sovietskych poradcov. Po Šebejovi vzala na seba parlamentné funkcie so zameraním na zahraničie a euroatlantické štruktúry. Akékoľvek snahy smeráckych a snsáckych „nacionalistov“ na vyváženejšiu geopolitiku torpédovala už v zárodku. Žiadne sondy smerom na východ do Ruska, do Číny, do Indie…-len aktivity smerom na Západ, do Bruselu a do Washingtonu.

Vrcholom doterajšej kariéry Cséfalvayovej bola iniciácia nákupu amerických F-16 /aj keď si to niektorí menej hĺbaví ľudia z SNS a z okolia Lajčáka prisvojovali ako svoju ideu/, a zahájenie rokovaní o vojenských zmluvách s USA. Zákernučkí novinári pripisujú otcovstvo týchto zmlúv Ficovi a spol. Bolo to presne naopak-keby nie ľudí zo Smeru a SNS, Csefalvayová a Lajčák to zmanipulujú tak, že by boli podpísané už niekedy v roku 2017-2018 a nie až o 4-5 rokov neskôr. Fico a Danko zmluvy odložili ad acta – a to bol začiatok ich politického konca. Zrazu tu bola kuciakiáda a na jej vrchole ultimátum Mostu-Híd: Buď Fico a Kaliňák odídu z vlády, alebo Most odíde z koalície a koalícia skončí. Fico skončil a nastúpil Pellegrini.

Je verejným tajomstvom, že za nútenou výmenou Fica za Pellegriniho nebol iba Bugár ale predovšetkým Csefalvayová a spol. Nuž a teraz táto protificovská „zabijáčka“ prenikla do Hlasu, ku chlapčokovi, z ktorého práve ona onehdy nepriamo spravila premiéra. Kruh sa uzavrel.

Politicki zadanlivo bezvýznamní lúzeri z akejsi Dobrej voľby získajú po vstupe do Hlasu nový život. Csefalvayová a Drucker však získajú oveľa viac. Získajú v Hlase kľúčové pozície. Pomocou nich, aj keď ako početne nevýznamná menšina získajú oni-ťažkí liberáli amerického strihu kľúčové pozície. Lebo nie je dôležité iba to, aké pozície budú mať druckerovci na volebnej listine. Dôležitejšie je, že to budú programotvorné a centrálne riadiace funkcie. Vďaka druckerovcom sa Hlas definitívne ODKLONÍ OD ĽAVICE, od sociálnej demokracie a zakotví vo vodách euroatlantického liberalizmu. Pomocou Csefalvayovej a Druckera budú mať sorosovci z USA na Slovensku spoľahlivejšiu a vplyvnejšiu stranu než bolo a je prepytujem „Progresívne Slovensko“.

Novinári píšu, že sa Dobrá voľba rozplynie v Hlase. Formálne možno áno. Obsahovo to bude naopak: Dobrá voľba pohltí Hlas.

Drucker a Csefalvayová v Hlase ? – Zbohom ľavica, zbohom sociálna demokracia. ZBOHOM seriózna šanca na SPOLUPRÁCU so SMEROM a SNS-o Republike ani nehovoriac. Zbohom nádeje Slovákov na sociálnodemokratickú a pronárodnú vládu. – A čo je najhoršie, zbohom nádeje, že tu budeme mať vládu, ktorá by obnovila v SR aspoň zadanie štátnej suverenity. SR bude ďalej trpieť na protiruské sankcie, bude výrobňou zbraní a munície, logistickým zázemím a dôležitou zásobovacou trasou USA a NATO v ich vojne proti Rusku.

Niekto vraví, že do Hlasu s Druckerom prichádza Penta. OK. Do Hlasu však spolu s Csefalvayovou a spol. prichádza aj Fero Šebej. Suma sumárum dva kone a pár ďalších koníkov /napr. mečiarobijec Kresák, možno aj Lajčák a Korčok/ z tej istej sorosovskej americkej stajne. To bude záprah – potiahne Slovensko rovno do pekla !

Ale aby sme neskončili takto pesimisticky: ak sa vám naznačené perspektívy nepáčia, -ľahká pomoc: miesto Hlasu voľte Smer; miesto LSNS voľte Republiku a miesto malých národniarskych strán a straničiek voľte SNS. Alebo nevoľte. Ale potom sa nečudujte a nefrflite.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Germany Russia Ukraine

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876350x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie