Založ si blog

Ako markizáčik „prichytil“ Fica pri „lži“…

Dnes sme boli na RTVS a na Markíze svedkami toho, ako si novinárikovia predstavujú férovú televíznu diskusiu. Na RTVS to bola presilovka 4 /troch vládnych politikov plus provládneho Makaru/ na jedného Blahu. Na Markíze to bolo menej kruté – tu bolo iba 2 /jeden provládny plus jeden Kovačič/ na jedného Fica. Paráda…

Marikzáčik Kovačič si na Fica pripravil „atómovku“ v štýle Matoviča. Zmyslom jeho relácie bolo jediné: pristihnúť Fica pri lži. Za pomoci videozostrihov ukázal údajný rozpor medzi dvoma či troma tvrdeniami Fica. Fico pri nich konzistentne označoval Čaputovú za obhajkyňu záujmov, hodnôt a ideológie USA na Slovensku. Na popis Čaputovej pro-amerického influencerstva Fico použil rôzne termíny: slúžka amerických záujmov, obhajkyňa amerických záujmov…a áno aj termín „agentka amerických záujmov“ resp. „americká agentka“.

Svoj boj proti Ficovi postavil markizáčik na tom, či Fico použil resp.koľkokrát použil jeden zo spomenutých výrazov. Fico v replikách markizáčikovi osem či deväťkrát zopakoval, že bez ohľadu na termín si myslel a myslí jedno a to isté: že Čaputová je obhajkyňa záujmov USA v SR. Markzáčik bol voči tomu hluchý a neustále vec zužoval iba na jedno: či a koľko krát Fico použil termín „agentka USA“. Fico nevedel, koľkokrát takýto výraz použil, – no považoval to za nepodstatné, -lebo k podstate veci, – k označeniu Čaputovej za nositeľku záujmov USA v SR sa hlásil a hlási.

-Fico mal a má pravdu. Čaputová je americká agentka vplyvu v SR. Nikdy voči žiadnemu kroku USA za celé svoje pôsobenie vo funkcii neprotestovala, nikdy nič v politike USA nekritizovala. Vždy postoje a politiku USA hájila a podporovala. Je to agentka vplyvu USA ako vyšitá. A či ju za to označíme ako agentku USA, slúžku USA alebo podporovateľku záujmov USA je úplne jedno. AGENT VPLYVU je triviálny politologický termín, používaný v celom svete. Nie je na ňom nič vulgárne a ani extrémne útočné. Keby Čaputovú niekto za jej správanie označil ako „americkú onucu“, -to by už bolo niečo iné. To by už bola urážka. No nikto zo Smeru to neurobil. A už vôbec nikto zo Smeru nevyzýval občanov, aby Čaputovej posielali výhražnú poštu.

Zaujímavé na markizáčikovi Kovačičovi bolo, že od Fica žiadal predložiť dôkaz o Čaputovej posluhovaní americkým záujmom /pritom sú ich v Čaputovej vyjadreniach stovky- veď obsahujú len chválu a žiadne výhrady/. No priniesť dôkaz na tvrdenie, že vyhrážky Čaputovej boli či sú priamo vyvolané Ficom a spol. ,- na to markizáčik Kovačič akosi zabudol.

Suma sumárum, – aj dnes sme v našich médiách -verejnoprávnom i súkromnom videli a počuli len neférový lynč prozápadnej mediálnej presily voči zástupcom opozičnej ľavicovej a pronárodnej strany. Hra na jednu bránku.

Mediálne nechutnosti na pokračovanie. Ktovie, čoho sa ešte do októbra na našom vazalizovanom úbohom Slovensku dožijeme….

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876407x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie