Založ si blog

Ako markizáčik „prichytil“ Fica pri „lži“…

Dnes sme boli na RTVS a na Markíze svedkami toho, ako si novinárikovia predstavujú férovú televíznu diskusiu. Na RTVS to bola presilovka 4 /troch vládnych politikov plus provládneho Makaru/ na jedného Blahu. Na Markíze to bolo menej kruté – tu bolo iba 2 /jeden provládny plus jeden Kovačič/ na jedného Fica. Paráda…

Marikzáčik Kovačič si na Fica pripravil „atómovku“ v štýle Matoviča. Zmyslom jeho relácie bolo jediné: pristihnúť Fica pri lži. Za pomoci videozostrihov ukázal údajný rozpor medzi dvoma či troma tvrdeniami Fica. Fico pri nich konzistentne označoval Čaputovú za obhajkyňu záujmov, hodnôt a ideológie USA na Slovensku. Na popis Čaputovej pro-amerického influencerstva Fico použil rôzne termíny: slúžka amerických záujmov, obhajkyňa amerických záujmov…a áno aj termín „agentka amerických záujmov“ resp. „americká agentka“.

Svoj boj proti Ficovi postavil markizáčik na tom, či Fico použil resp.koľkokrát použil jeden zo spomenutých výrazov. Fico v replikách markizáčikovi osem či deväťkrát zopakoval, že bez ohľadu na termín si myslel a myslí jedno a to isté: že Čaputová je obhajkyňa záujmov USA v SR. Markzáčik bol voči tomu hluchý a neustále vec zužoval iba na jedno: či a koľko krát Fico použil termín „agentka USA“. Fico nevedel, koľkokrát takýto výraz použil, – no považoval to za nepodstatné, -lebo k podstate veci, – k označeniu Čaputovej za nositeľku záujmov USA v SR sa hlásil a hlási.

-Fico mal a má pravdu. Čaputová je americká agentka vplyvu v SR. Nikdy voči žiadnemu kroku USA za celé svoje pôsobenie vo funkcii neprotestovala, nikdy nič v politike USA nekritizovala. Vždy postoje a politiku USA hájila a podporovala. Je to agentka vplyvu USA ako vyšitá. A či ju za to označíme ako agentku USA, slúžku USA alebo podporovateľku záujmov USA je úplne jedno. AGENT VPLYVU je triviálny politologický termín, používaný v celom svete. Nie je na ňom nič vulgárne a ani extrémne útočné. Keby Čaputovú niekto za jej správanie označil ako „americkú onucu“, -to by už bolo niečo iné. To by už bola urážka. No nikto zo Smeru to neurobil. A už vôbec nikto zo Smeru nevyzýval občanov, aby Čaputovej posielali výhražnú poštu.

Zaujímavé na markizáčikovi Kovačičovi bolo, že od Fica žiadal predložiť dôkaz o Čaputovej posluhovaní americkým záujmom /pritom sú ich v Čaputovej vyjadreniach stovky- veď obsahujú len chválu a žiadne výhrady/. No priniesť dôkaz na tvrdenie, že vyhrážky Čaputovej boli či sú priamo vyvolané Ficom a spol. ,- na to markizáčik Kovačič akosi zabudol.

Suma sumárum, – aj dnes sme v našich médiách -verejnoprávnom i súkromnom videli a počuli len neférový lynč prozápadnej mediálnej presily voči zástupcom opozičnej ľavicovej a pronárodnej strany. Hra na jednu bránku.

Mediálne nechutnosti na pokračovanie. Ktovie, čoho sa ešte do októbra na našom vazalizovanom úbohom Slovensku dožijeme….

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíhala odvádzať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800530x
Priemerná čítanosť článkov: 3233x

Autor blogu

Kategórie