Založ si blog

Chuťovky na sobotu

Asia Times napísala, že základným problémom tzv. veľkej ukrajinskej protiofenzívy je nemožnosť zaútočiť na Rusov neočakávane. Rusi podľa ukrajinského prieskumu bojom čakajú na protiútok ako na Donbase, tak i na juhu. Vzhľadom na nedostatok vojakov pritom môže Ukrajina vytvoriť relatívnu početnú prevahu /potrebnú prielom/ iba na krátkom úseku frontu-na generálnu ofenzívu po celom úseku frontu jednoducho nemajú.

Veľký český mysliteľ, generál Petr Pavel znovu vyprodukoval geniálnu myšlienku: podľa neho s Čínou nemožno konštruktívne spolupracovať, lebo uznáva iné hodnoty „ako my“. Podľa generála je spolupráca možná iba s tými, čo majú rovnaké hodnoty ako my. Akú formu interakcie odporúča s tými, čo nie sú ako my, generál mysliteľ neprezradil.

Rusi v poslednom čase udierali na OS UA pomocou samonavádzacích diaľkových bômb, vypúšťaných z lietadiel ďaleko od dosahu ukrajinskej PVO. Dnes sa im zato NATO pomstilo. Americké satelity si zistili trajektoriu letov ruských lietadiel. Následne potom americkí operátori vypálili do tejto trajektórie – ešte v hĺbke ruského územia v brianskej oblasti neočakávanie pár rakiet NATO a podarilo sa im zostreliť dve ruské lietadlá a dva vrtuľníky. Išlo o prvý de facto výlučný útok USA /satelitné informácie americké, rakety americké, operátori z USA/ na ozbrojené zložky Ruska. Ľahkovážna viera v nejaké zábrany USA a falošný pocit bezpečia sa Rusom zase nevyplatili. – Útok by formálne mohol poslúžiť Rusku ako casus belli pri reciprokom útoku OS RF na ciele na území USA.

Rusko však zvolilo iný prístup. Dnes podvečer OS RF zničili magasklad s muníciou a technikou NATO v Chmelnickej oblasti na západe Ukrajiny. Ohňové a dymové hríby nad Chmelnickým niektorí tamojší občania nakrúcali na mobily ako domnelé výbuchy atómových zbraní.

Manažér OLO pán inžinier Sulík je presvedčený, že filozof a politológ Dr.Ľ.Blaha, PhD nevie, aký je rozdiel medzi libertariánom a „neoliberálom“, -konkrétne „neoliberálom“ Richardom Sulíkom. Saska k tomu asi vydá osobitné brožúrky.

Odkedy sa Kyjev pomocou západných dronov pokúsil zaútočiť na Kremeľ, trávi Zelenskij väčšinu času v zahraničí /na tzv. žobravom turné/ a jeho dvaja hlavní generáli Zalužnij a Sirskij sú v prísnej ilegalite. Prečo asi …?

Ruská armáda pri rotácii vojakov na fronte pri Bachmute opustila zákopy, nedostatočne vybudované pri jednom stromoradí na juhozápade od mesta Arťomovsk /Bachmut/. Stiahla sa do lepšie pripravených pozícii, odkiaľ kontroluje a ostreľuje tzv.cestu smrti-jediné spojivo tunajších ukrajinských vojakov s Kramatorskom. Ide o pole s rozlohou asi pol kilometra štvorcového. Toto políčko využíva kijevské Centrum informačno-psychologických operácií /CIPSO/ ukrajinskej tajnej služby SBU, vybudované a riadené britskou MI6/ ako dôkaz veľkého vojenského úspechu Ukrajiny. Aj slovenské médiá, ktoré odoberajú všetky dezinformácie banderovcov z CIPSO, urobili z poľa pri Bachmute div že nie „stalingrad“ a ponúkajú túto deň čo deň prihrievanú starú informáciu svojim konzumentom ako najnovšiu informačnú delikatesu.

Remišová sa priznala, že o svojej politickej budúcnosti rokuje s Matovičom a jeho OĹaNO. DOBRÍ HOLUBY SA VRACAJÚ…Otázka je, na aké miesto na kandidátke OĹaNO. Vlastne ani nie, -lebo Vasilisa Premúdra bude neprehliadnuteľná, aj keby bola na 148 mieste.

Nemecký minister obrany Pistorius oznámil gigantickú vojenskú pomoc Nemecka Ukrajine-zhruba 2,7 mld eur. To predstavuje v praxi asi 40 tankov Leopard. Včera na ruských portáloch ukázali prvý zničený Leopard. Nabehol na mínu. roztrhli sa mu pásy. V momente, keď ho chceli Ukrajinci odtiahnuť do opravy, definitívne ho zničili ruské protitankové granáty. Zhorel. Rusi majú na Leopardy pripravené nielen stovky tankov Proryv a Armata, ale aj lovcov tankov. Tí za každý znefunkčnený Leopard dostanú vysoké odmeny v rubľoch.

Ukrajinský generál Krivonos sa dnes pre médiá vyjadril, že voči OS UA stojí obrovská ruská armáda. Tvoria ju nielen kvalitne vycvičení vojaci a funkčná technika ale oproti Ukrajine takmer nekonečné ľudské zdroje. Početnú prevahu Rusov nevykompenzujú ani zbrane NATO, ani „hrdinstvo Ukrajincov“. Riešenie treba hľadať inde…

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921463x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie