Založ si blog

Chuťovky na sobotu

Asia Times napísala, že základným problémom tzv. veľkej ukrajinskej protiofenzívy je nemožnosť zaútočiť na Rusov neočakávane. Rusi podľa ukrajinského prieskumu bojom čakajú na protiútok ako na Donbase, tak i na juhu. Vzhľadom na nedostatok vojakov pritom môže Ukrajina vytvoriť relatívnu početnú prevahu /potrebnú prielom/ iba na krátkom úseku frontu-na generálnu ofenzívu po celom úseku frontu jednoducho nemajú.

Veľký český mysliteľ, generál Petr Pavel znovu vyprodukoval geniálnu myšlienku: podľa neho s Čínou nemožno konštruktívne spolupracovať, lebo uznáva iné hodnoty „ako my“. Podľa generála je spolupráca možná iba s tými, čo majú rovnaké hodnoty ako my. Akú formu interakcie odporúča s tými, čo nie sú ako my, generál mysliteľ neprezradil.

Rusi v poslednom čase udierali na OS UA pomocou samonavádzacích diaľkových bômb, vypúšťaných z lietadiel ďaleko od dosahu ukrajinskej PVO. Dnes sa im zato NATO pomstilo. Americké satelity si zistili trajektoriu letov ruských lietadiel. Následne potom americkí operátori vypálili do tejto trajektórie – ešte v hĺbke ruského územia v brianskej oblasti neočakávanie pár rakiet NATO a podarilo sa im zostreliť dve ruské lietadlá a dva vrtuľníky. Išlo o prvý de facto výlučný útok USA /satelitné informácie americké, rakety americké, operátori z USA/ na ozbrojené zložky Ruska. Ľahkovážna viera v nejaké zábrany USA a falošný pocit bezpečia sa Rusom zase nevyplatili. – Útok by formálne mohol poslúžiť Rusku ako casus belli pri reciprokom útoku OS RF na ciele na území USA.

Rusko však zvolilo iný prístup. Dnes podvečer OS RF zničili magasklad s muníciou a technikou NATO v Chmelnickej oblasti na západe Ukrajiny. Ohňové a dymové hríby nad Chmelnickým niektorí tamojší občania nakrúcali na mobily ako domnelé výbuchy atómových zbraní.

Manažér OLO pán inžinier Sulík je presvedčený, že filozof a politológ Dr.Ľ.Blaha, PhD nevie, aký je rozdiel medzi libertariánom a „neoliberálom“, -konkrétne „neoliberálom“ Richardom Sulíkom. Saska k tomu asi vydá osobitné brožúrky.

Odkedy sa Kyjev pomocou západných dronov pokúsil zaútočiť na Kremeľ, trávi Zelenskij väčšinu času v zahraničí /na tzv. žobravom turné/ a jeho dvaja hlavní generáli Zalužnij a Sirskij sú v prísnej ilegalite. Prečo asi …?

Ruská armáda pri rotácii vojakov na fronte pri Bachmute opustila zákopy, nedostatočne vybudované pri jednom stromoradí na juhozápade od mesta Arťomovsk /Bachmut/. Stiahla sa do lepšie pripravených pozícii, odkiaľ kontroluje a ostreľuje tzv.cestu smrti-jediné spojivo tunajších ukrajinských vojakov s Kramatorskom. Ide o pole s rozlohou asi pol kilometra štvorcového. Toto políčko využíva kijevské Centrum informačno-psychologických operácií /CIPSO/ ukrajinskej tajnej služby SBU, vybudované a riadené britskou MI6/ ako dôkaz veľkého vojenského úspechu Ukrajiny. Aj slovenské médiá, ktoré odoberajú všetky dezinformácie banderovcov z CIPSO, urobili z poľa pri Bachmute div že nie „stalingrad“ a ponúkajú túto deň čo deň prihrievanú starú informáciu svojim konzumentom ako najnovšiu informačnú delikatesu.

Remišová sa priznala, že o svojej politickej budúcnosti rokuje s Matovičom a jeho OĹaNO. DOBRÍ HOLUBY SA VRACAJÚ…Otázka je, na aké miesto na kandidátke OĹaNO. Vlastne ani nie, -lebo Vasilisa Premúdra bude neprehliadnuteľná, aj keby bola na 148 mieste.

Nemecký minister obrany Pistorius oznámil gigantickú vojenskú pomoc Nemecka Ukrajine-zhruba 2,7 mld eur. To predstavuje v praxi asi 40 tankov Leopard. Včera na ruských portáloch ukázali prvý zničený Leopard. Nabehol na mínu. roztrhli sa mu pásy. V momente, keď ho chceli Ukrajinci odtiahnuť do opravy, definitívne ho zničili ruské protitankové granáty. Zhorel. Rusi majú na Leopardy pripravené nielen stovky tankov Proryv a Armata, ale aj lovcov tankov. Tí za každý znefunkčnený Leopard dostanú vysoké odmeny v rubľoch.

Ukrajinský generál Krivonos sa dnes pre médiá vyjadril, že voči OS UA stojí obrovská ruská armáda. Tvoria ju nielen kvalitne vycvičení vojaci a funkčná technika ale oproti Ukrajine takmer nekonečné ľudské zdroje. Početnú prevahu Rusov nevykompenzujú ani zbrane NATO, ani „hrdinstvo Ukrajincov“. Riešenie treba hľadať inde…

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800593x
Priemerná čítanosť článkov: 3233x

Autor blogu

Kategórie