Založ si blog

Moderátor Bielik zase zlyhal

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú prítomnosť s minulosťou a dopúšťal sa faktografických chýb. Opäť v diskusii s predstaviteľom strany Smer SSD nedokázal byť nadstranícky a sklzal do miestami až prvoplánovej rusofóbie. Moderátor Bielik sa jednoducho opäť strápnil v priamom prenose.

Neupieram Bielikovi istú snahu o poskytnutie priestoru predstaviteľom rôznych politických táborov, dokonca aj opozičných a národniarskych. V diskusii s napr..Dankom či s Uhríkom dokáže Bielik držať svoje osobné politické názory na uzde, dokáže ich ako-tak krotiť, hoci každý, kto rozumie reči tela vie, že sa pri tom musí riadne premáhať. – No len čo sa mu v štúdiu zjaví predstaviteľ vedenia Smeru, je jeho sebaovládanie preč a on sa na „smeráka“ vrhá ako hysterická fúria.

To sa stalo aj v poslednej diskusii vo štvrtok večer s Kaliňákom. Tak ako naivný generál Macko aj naivný moderátor Bielik reagovali na reálpolitické stanoviská dr.Kaliňáka naivnými rečami o tom, že Rusko musí z Ukrajiny odísť a ak nie, má UKrajina právo ho k tomu vojensky vytlačiť. Bielik a Macko pritom neustále šermovali chartou OSN. Tou chartou, ktorú USA a ich západní spojenci, Izrael, Turecko, Saudská Arábia, …dokonca aj Kosovo a ďalší spojenci Západu porušujú ročne aj 5 -6 krát. Bez akýchkoľvek citeľných následkov….

Vecne to bolo stretnutie dvoch tárajov s jedným zodpovedným REALISTICKÝM politikom-Kaliňákom. Na každú požiadavku Kaliňáka, zameranú na prímerie a začiatok mierových rokovaní odpovedali obaja táraji naivnosťou-vraj nech Putin, ak chce mier, odvolá všetkých vojakov z Ukrajiny, teda de facto nech Rusko kapituluje. Potom vraj mier nastane, inak nie. Na priamu otázku Kaliňáka, či si myslia, že malá Ukrajina /aj keď s pomocou NATO/ porazí svetovú superveľmoc Rusko, odpovedali obaja oponenti zase len táraním, – táraním o tom, aby ruský agresor opustil Ukrajinu. A aby to Smer, keď už má také dobré vzťahy s Moskvou, išiel do Moskvy Putina ku kapitulácii prehovárať. – To teda boli reči skutočne triezvych a dospelých mužov….

Predseda zboru náčelníkov štábov USA gen.Milly dnes označil Rusko nielen za jadrovú veľmoc ale aj za globálnu super veľmoc, – jednu z troch superveľmocí popri USA a Číne. Vládne orgány USA sa aj dnes vyhli odpovedi na otázku, či USA považujú RF za páchateľa zničenia kachovskej priehrady. – Naši dvoja táraji však naďalej budú žiť vo svojom svete fantázie a ďalej budú snívať o tom, ako Ukrajinci porazia Rusko vojensky. Naďalej budú konfabulovať, že priehradu zničilo Rusko.

Paradoxne gen.Macko bol pri niektorých otázkach menším tárajom ako Bielik. Napr. keď sa Bielik takmer rozplakal nad hladom v Afrike, lebo na Ukrajine sa po zničení priehrady neobsejú polia pšenicou, Macko ho upozornil, že zabahnením a zhoršením závlahy bude postihnutá iba nepatrná časť obilných polí Ukrajiny. Navyše, polia okolo Chersonu by sa aj tak tohto roku neobsiali, lebo sú zamínované. /O tom, že ukrajinské obilie v podsatatnej miere neskončilo v Afrike ale v krajinách EU ani nehovoriac./ Na Bielikovo nariekanie, že prietrž Kachovky zmení tisíce ľudí na utečencov, Macko poznamenal, že oblasti okolo Chersonu sú aj tak vyľudnené. A napokon pri škodách, ktoré vraj Rusi spôsobili na vojenských objektoch Ukrajiny gen.Macko doplnil, že 70% zaplavených území je pod kontrolou Rusov a že voda zničila najmä ruské zákopy a bunkre vybudované na pravom brehu Dnepra.

Suma sumárum, odporúčam televízii ta3, aby Bielika do diskusií s účasťou zástupcu Smeru nedávala. Bielik má na Smer silnú alergiu. Po „požití“ Smeru vykazuje Bielik silnú kontraindikáciu. Bielik pri styku s Kaliňákom, Blahom či Ficom buď emočne zlyháva a nie je schopný viesť diskusiu objektívne a nestranne, alebo hrozí, že sa skolabuje Bielikov organizmus a pán moderátor sa dostane do mimoriadne nebezpečného stavu anafylaktického šoku.

V jednom i druhom prípade treba Bielika od Smeru SSD držať čo najďalej. V Bielikovom vlastnom záujme. Lebo to skončí tak ako vo štvrtok večer – totálnou Bielikovou blamážou.

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

morawieclk, zelenskyj

Morawiecki odkazuje Zelenskému, aby neurážal Poľsko

22.09.2023 23:20

Poľský premiér tak reagoval na Zelenského vyjadrenia na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov.

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197630x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie