Založ si blog

Moderátor Bielik zase zlyhal

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú prítomnosť s minulosťou a dopúšťal sa faktografických chýb. Opäť v diskusii s predstaviteľom strany Smer SSD nedokázal byť nadstranícky a sklzal do miestami až prvoplánovej rusofóbie. Moderátor Bielik sa jednoducho opäť strápnil v priamom prenose.

Neupieram Bielikovi istú snahu o poskytnutie priestoru predstaviteľom rôznych politických táborov, dokonca aj opozičných a národniarskych. V diskusii s napr..Dankom či s Uhríkom dokáže Bielik držať svoje osobné politické názory na uzde, dokáže ich ako-tak krotiť, hoci každý, kto rozumie reči tela vie, že sa pri tom musí riadne premáhať. – No len čo sa mu v štúdiu zjaví predstaviteľ vedenia Smeru, je jeho sebaovládanie preč a on sa na „smeráka“ vrhá ako hysterická fúria.

To sa stalo aj v poslednej diskusii vo štvrtok večer s Kaliňákom. Tak ako naivný generál Macko aj naivný moderátor Bielik reagovali na reálpolitické stanoviská dr.Kaliňáka naivnými rečami o tom, že Rusko musí z Ukrajiny odísť a ak nie, má UKrajina právo ho k tomu vojensky vytlačiť. Bielik a Macko pritom neustále šermovali chartou OSN. Tou chartou, ktorú USA a ich západní spojenci, Izrael, Turecko, Saudská Arábia, …dokonca aj Kosovo a ďalší spojenci Západu porušujú ročne aj 5 -6 krát. Bez akýchkoľvek citeľných následkov….

Vecne to bolo stretnutie dvoch tárajov s jedným zodpovedným REALISTICKÝM politikom-Kaliňákom. Na každú požiadavku Kaliňáka, zameranú na prímerie a začiatok mierových rokovaní odpovedali obaja táraji naivnosťou-vraj nech Putin, ak chce mier, odvolá všetkých vojakov z Ukrajiny, teda de facto nech Rusko kapituluje. Potom vraj mier nastane, inak nie. Na priamu otázku Kaliňáka, či si myslia, že malá Ukrajina /aj keď s pomocou NATO/ porazí svetovú superveľmoc Rusko, odpovedali obaja oponenti zase len táraním, – táraním o tom, aby ruský agresor opustil Ukrajinu. A aby to Smer, keď už má také dobré vzťahy s Moskvou, išiel do Moskvy Putina ku kapitulácii prehovárať. – To teda boli reči skutočne triezvych a dospelých mužov….

Predseda zboru náčelníkov štábov USA gen.Milly dnes označil Rusko nielen za jadrovú veľmoc ale aj za globálnu super veľmoc, – jednu z troch superveľmocí popri USA a Číne. Vládne orgány USA sa aj dnes vyhli odpovedi na otázku, či USA považujú RF za páchateľa zničenia kachovskej priehrady. – Naši dvoja táraji však naďalej budú žiť vo svojom svete fantázie a ďalej budú snívať o tom, ako Ukrajinci porazia Rusko vojensky. Naďalej budú konfabulovať, že priehradu zničilo Rusko.

Paradoxne gen.Macko bol pri niektorých otázkach menším tárajom ako Bielik. Napr. keď sa Bielik takmer rozplakal nad hladom v Afrike, lebo na Ukrajine sa po zničení priehrady neobsejú polia pšenicou, Macko ho upozornil, že zabahnením a zhoršením závlahy bude postihnutá iba nepatrná časť obilných polí Ukrajiny. Navyše, polia okolo Chersonu by sa aj tak tohto roku neobsiali, lebo sú zamínované. /O tom, že ukrajinské obilie v podsatatnej miere neskončilo v Afrike ale v krajinách EU ani nehovoriac./ Na Bielikovo nariekanie, že prietrž Kachovky zmení tisíce ľudí na utečencov, Macko poznamenal, že oblasti okolo Chersonu sú aj tak vyľudnené. A napokon pri škodách, ktoré vraj Rusi spôsobili na vojenských objektoch Ukrajiny gen.Macko doplnil, že 70% zaplavených území je pod kontrolou Rusov a že voda zničila najmä ruské zákopy a bunkre vybudované na pravom brehu Dnepra.

Suma sumárum, odporúčam televízii ta3, aby Bielika do diskusií s účasťou zástupcu Smeru nedávala. Bielik má na Smer silnú alergiu. Po „požití“ Smeru vykazuje Bielik silnú kontraindikáciu. Bielik pri styku s Kaliňákom, Blahom či Ficom buď emočne zlyháva a nie je schopný viesť diskusiu objektívne a nestranne, alebo hrozí, že sa skolabuje Bielikov organizmus a pán moderátor sa dostane do mimoriadne nebezpečného stavu anafylaktického šoku.

V jednom i druhom prípade treba Bielika od Smeru SSD držať čo najďalej. V Bielikovom vlastnom záujme. Lebo to skončí tak ako vo štvrtok večer – totálnou Bielikovou blamážou.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

Belarus Election

Lukašenko je presne už tridsať rokov pri moci. Ministri sú jeho sluhovia, upozorňuje analytik Demeš

20.07.2024 06:00

V zahraničnej politike už Alexandr Lukašenko nemá nijakú samostatnosť, zdôrazňuje Pavol Demeš, ktorý dlhodobo sleduje dianie v Bielorusku.

vojna na Ukrajine, NATO, Erdogan, Zelenskyj, Starmer, Stoltenberg

ONLINE: Trump telefonoval so Zelenským, dohodli sa na osobnom stretnutí

20.07.2024 05:35

Trump a Zelenskyj sa stretnú a prediskutujú kroky, ktoré by mohli ukončiť vojnu na Ukrajine. Vyplýva to z ich informácií o vzájomnom telefonáte.

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962831x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie